Gulbenes novada domes sēdē uzsāk diskusiju, kāpēc pašvaldības īpašumus pārdod tik dārgi 4

Gulbenes novada domes 30.jūnija sēdē lielāko masu no kopumā izskatītā 141 jautājuma veidoja pašvaldības zemes vai telpu iznomāšanas, kā arī zemes un citu nekustamo īpašumu pārdošana. Diskusiju par pašvaldības īpašumu vērtēšanas izdevumu iekļaušanu vai neiekļaušanu pārdošanas cenā uzsāka deputāte Guna Pūcīte.
Viņa pastāstīja, ka, piemēram, Jaunpiebalgā vai Salacgrīvā pašvaldības īpašumu novērtēšanas izdevumus apmaksā pati pašvaldība. Pārdodot pašvaldības īpašumu, vērtēšanas izmaksas  netiek iekļautas tā saucamajā nosacītajā cenā. Pašvaldības galvenā zemes lietu speciāliste Anita Deksne paskaidroja, ja vērtēšanas izdevumus neiekļautu nekustamā īpašuma pārdošanas cenā, Gulbenes novada pašvaldībai bieži vien būtu finansiāli zaudējumi. Tas tāpēc, ka, piemēram, nelielu zemesgabalu uzmērīšana maksā dārgāk nekā pats šis īpašums. A.Deksne piesauca “Spārītes” mazdārziņu piemēru. Vienam dārzam tirgus vērtība esot 300 vai 400 eiro, bet izdevumi reģistrācijai zemesgrāmatā veido 900 eiro. “Mūsu pusē ir ļoti nopietna loģika,” sacīja novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.
A.Deksne piebilda - ir pašvaldības Latvijā, kurās ar pircēju vienojas, ka nekustamā īpašuma vērtēšanas izdevumus viņš apmaksās atsevišķi, pie īpašuma cenas tos nepieskaita. G.Pūcīte bija pārsteigta, ka šajā ziņā nav vienotas prakses visām pašvaldībām.
Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis pauda - pārdodot pašvaldības nekustamos īpašumus izsolē, vajag šo procesu maksimāli publiskot, lai būtu iespējams pieteikties pēc iespējas lielākam izsoles dalībnieku skaitam. Viņaprāt, izsole arī parāda objekta tirgus vērtību. A.Caunītis teica: “Kam ir vajadzīgs novērtējums (pirms izsoles rīkošanas - red.)? Ja kāds var izskaidrot man, var to darīt, bet es to nesaprotu. Bezjēdzīgs process.”
Deputāts Guntis Princovs iebilda, ka likumdošana nosaka nepieciešamību novērtēt. Vērtējumā noteiktā īpašuma cena ir tikai starta cena, kura izsoles rezultātā var kļūt lielāka – pauda pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča. “Jebkurā gadījumā mēs rīkojamies saimnieciski un tam ir tieša saistība ar budžetu,” teica pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

:)))

Vot šitas nones jumtu: "A.Caunītis teica: “Kam ir vajadzīgs novērtējums (pirms izsoles rīkošanas - red.)? Ja kāds var izskaidrot man, var to darīt, bet es to nesaprotu. Bezjēdzīgs process.” Nevar saprast - muļķis vai izliekas. Bez objektīva iepriekšēja novērtējuma nevienam nebūs ne mazākās nojausmas par lietas patieso sākuma (minimālo) tirgus vērtību. Bez iepriekšēja vērtējuma grupa no trīs "solītājiem" pēc iepriekš norunātas max cenas nosolīs jebko par sviestmaizi:) Un ceturtais tādās izsolēs nemaz nav gaidīts.

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.08 20:12

Nauda

Kā tad izsolēs nosaka ciparu ko sauc par sākuma cenu? No pirksta izzīž vai? Deputātei, kā nek. īp. vērtētāja jau to ļoti labi zina: https://www.arcoreal.lv/lv/darbinieks/guna-pucite/

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.08 21:06

Joriks

Par mazu, bet taisnīgu samaksu izzīdīšu no pirksta Jūsu nekustamā īpašuma vērtību. e-pasts joriks.zive@zapte.lv

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.08 21:15

!

Šī diskusija pierāda vien to, cik"spēcīgs" un kompetents ir pašreizējais sasaukums (deputāti). Ārkārtīgi skumji! Domāju, ja ne pats vājākais, tad viens no visvājākajiem. DIEMŽĒL!

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.09 08:20

Vietējās ziņas