Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada domes sēdes datums, kurā jābalso par "Sila" izsoles pabeigšanu, pagaidam nav zināms 17

Ceturtdien, 12.septembrī, tomēr Gulbenes novada domes sēde nenotiks, kaut vēl pagājušajā piektdienā domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs “Dzirkstelei” bija tādu varbūtību izteicis.
Vakar īsi pirms darbdienas beigām pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa informēja, ka pagaidām datums nav noteikts. Pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone “Dzirkstelei” saka – tā ir domes priekšsēdētāja kompetence. Ar pašu N.Audzišu “Dzirkstelei” vakar telefoniski sazināties neizdevās, jo viņš atradās darba darīšanās galvaspilsētā.
Agrāk par 26.septembrī plānoto novada domes sēdi ir sasaucama cita sēde sakarā ar nepieciešamību izskatīt Jaungulbenes “Sila” 142 hektāru meža zemes izsoles pabeigšanu, jo izsolē uzvarējusī SIA “Silvestica Green Forest Latvia” ir par “Silu” pašvaldībai jau samaksājusi nosolītos 888 000 eiro un saskaņā ar likumu pašvaldībai 30 darbdienu laikā ir jāpieņem lēmums par izsoles procedūras pabeigšanu. Termiņš esot 15.septembris.
Jau rakstījām, ka iedzīvotāji ir vērsušies augstākstāvošās institūcijās, arī KNAB, sūdzoties par domes centieniem pārdot “Silu”, neņemot vērā Jaungulbenes iedzīvotāju pretenzijas un savāktos 800 iedzīvotāju parakstus.
Vietējais deputāts Anatolijs Savickis šajā sakarā “Dzirkstelei: komentē: “Mēs, četri deputāti (A.Savickis, Larisa Cīrule, Indra Caune, Guna Pūcīte – red.), bijām gaidījuši, ka 5.septembra diskusijas laikā tiks nolasīts mūsu paziņojums, ka uz šo tikšanos neieradīsimies, jo savu viedokli jau esam pauduši 29.augusta novada domes sēdē. Uzskatām, ka “Sila” izsole ir jāatceļ. Mūs, deputātus, ievēl iedzīvotāji. Ja mēs savus iedzīvotājus nedzirdam vai negribam dzirdēt, tad tas ir bēdīgi. Mēs esam gatavi diskusijām par to, kā rīkoties ar visiem pašvaldības īpašumiem. Vajadzētu būt plānam, skatījumam kopumā! Bet, par “Silu” runājot, mums pasaka – viss, nav variantu, pārdodam un atpakaļceļa nav! Kāda tur vairs diskusija?!”

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Gisle Johansons

''ja'' deputati galvenais atcerieties OTKATS ir netikai janem ,bet ari janopelna

pirms 12 dienām, 2019.09.10 18:47

Jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas

Vai tā nav valsts mantas izšķērdēšana? Esmu PRET jaungulbeniešu meža pārdošanu!

pirms 12 dienām, 2019.09.10 18:53

Sergejs

Mežu nosolīja 65. lielākais mežu īpašnieks, par mazu reklāma. Vai TOP 10 lielākie uzpircēji tika apziņoti, ja vēlējās pārdot par lielāko cenu?
https://www.mezaavize.lv/puse-no-100-lielakajiem-mezu-ipasniekiem-arvalstnieki/
http://laukos.la.lv/lielako-mezu-ipasnieku-vidu-ari-skeles-gimene-kam-pieder-mezi-latvija

pirms 11 dienām, 2019.09.11 07:17

67%

KATRS 2trais mežs pieder ārvalstniekam...
Rēķinot, cik liela daļa no TOP 100 lielāko mežu īpašnieku īpašumā esošajiem mežiem pieder ārvalstniekiem, skaitļi liecina, ka tie ir 67% jeb 264,6 tūkst. ha mežu. No tiem Zviedru investoriem pieder 159,22 tūkst.ha.

pirms 11 dienām, 2019.09.11 07:28

basta

zviedri nav nekādi investori. Tie ir barigas, kas uzpērk mūsu resursus savtīgos nolūkos no alkoholiķiem un citiem nabagiem. Šoreiz pohaina alkonauta vietā bija pašvaldiba.

pirms 11 dienām, 2019.09.11 09:43

Dzirkselei:

Plašsaziņas līdzekļiem liela brīvība tiek piešķirta vienīgi tad, ja tie rīkojas labā ticībā, pamato savas reportāžas ar precīziem faktiem un sniedz drošu un precīzu informāciju, ievērojot žurnālistu ētikas normas.
Plašsaziņas līdzekļu pienākums:
sniegt patiesu informāciju un pārbaudīt tās avotu precizitāti;
nepārprotami atšķirt ziņas no viedokļiem;
izvairīties no ārkārtīgi aizvainojošiem izteikumiem par konkrētām personām, ja tie nav pamatoti.

pirms 12 dienām, 2019.09.10 19:03

Lasītājs

Daudzus gadus laikraksts Dzirkstele ir vājināts ar periodisko izdevumu Gulbenes novada ziņas. Gulbenes novada ziņas būtu pirmā lieta, kas būtu jāpakļauj optimizācijai. Skaidrs, ka ir grūti lasīt sev neglaimojošas ziņas, viedokļus, faktus no ceturtās varas. Ceturtā vara ir būtisks faktors demokrātijas pastāvēšanai. Jūs laikam atsaucaties uz totalitāra režīma plašsaziņas līdzekļu definīciju.

pirms 12 dienām, 2019.09.10 19:22

Atbilde

Balstoties uz šo principu, Dzirkstelē nedrīkstētu parādīties neviena intervija ar deputātiem, jo šie viedokļi pauž subjektīvu nostāju. Kā lai laikraksts savādāk pauž varas un iedzīvotāju nostāju dažādos jautājumos?

pirms 12 dienām, 2019.09.10 20:18

Popo

Tātad nedrīkst publicēt neko, kas aizvaino pim*aušus, kuri ir sadomājušies, ka ir ķēniņi un uzm*ž no 10stāva visiem iedzīvotājiem, kuriem ir pretenzijas pret viņu darbu....

pirms 12 dienām, 2019.09.10 20:57

Plašsaziņa

Nodrošināt vārda un uzskatu paušanas brīvību, sociāli nozīmīgas informācijas vispārēju pieejamību un netraucētu brīvas, demokrātiskas diskusijas uzturēšanu un attīstību, paverot katram Latvijas iedzīvotājam iespēju patstāvīgi veidot viedokli par valstī notiekošajiem procesiem un tādējādi sekmējot viņa kā demokrātiskas sabiedrības locekļa līdzdalību ar šiem procesiem saistītu lēmumu izstrādāšanā.

pirms 12 dienām, 2019.09.10 21:34

rīts

zviedriem iemaina mežu pret salāpītām bedrēm

pirms 11 dienām, 2019.09.11 07:56

Gulbenes novada iedzìvotàja

Saulcerīt, nu turaties! Jūs esat gudra sieviete un sava pagasta aizstāve , un ari iedzīvotāja.
Cilvēkiem ir jãmãk aizstãvēt to kas katram ir svēts - sava Dzimtene.
Tas nenozīmē, ka izklīdušas tādas tautas masas pa pasauli, tad redz , aunapieres sadomājušas rīkoties.
Nē, rokas nost no jaungulbeniešu lepnuma ,, Sila" pārdošanas , un ne tikai!
AUDZIŠ , vai maz saproti ko dari?

pirms 11 dienām, 2019.09.11 15:22

56

Esmu kategoriski pret Sila pārdošanu,visi jaungulbenieši nav pietiekami informēti par notiekošo,interneta vecajiem ļaudīm nav,Dzirksteli pasūtīt nevar atļauties,tātad pret ir daudz vairāk kā parakstu.

pirms 11 dienām, 2019.09.11 17:35

Nezinītis

Vai domes sēdes atcelšana nozīmē:
1. Tiek pārkāpts likums un netiek apstiprināti vai atcelti izsoles rezultāti mēneša laikā?
2. Vai tagad izsoles uzvarētājs varēs pieprasīt kompensāciju, ja izsoles rezultātus atcels?
3. Vai Audzišs ir ieinteresēts novilkt laiku???????

pirms 10 dienām, 2019.09.12 10:29

???

Cien. Dzirkstele un ZIŅAS! Kādēļ ir “jāskalda mati”? Kādēļ jums nenodalīt mediju atspoguļojamās jomas un /vai to nianses līdzīgi kā to praktizē daudzi uzņēmumi? Tad jums nevajadzētu “skaldīt matus” un “grūstīties ar elkoņiem”, un visi baudītu mieru mājās. Nudien sāk jau kaitināt tas jūsu savstarpējais ķīviņš (TV 24 izskanēja, ka “ir tikai viens” novads, kas LV izceļas tieši savstarpēju ķīviņu sakarā. Vai tikai tie neesam mēs?

pirms 7 dienām, 2019.09.15 11:39

Laima

Ir, ir, 19.septembris!!! Vai tiešām kāds balsos PAR??? Vārdisko balsojumu obligāti publicēt visur!!! Atklātība!!!

pirms 6 dienām, 2019.09.16 09:25

Vietējās ziņas