Gulbenes novadā īpašuma nodokli varēs samaksāt līdz 16.novembrim 5

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī COVID-19 izplatības dēļ, kas daudziem rada arī finansiālas problēmas, Gulbenes novada dome nolēmusi pagarināt termiņu, līdz kuram šogad obligāti ir veicama nekustama īpašuma nodokļa samaksa par pirmajiem trim ceturkšņiem. Šis termiņš ir 16.novembris.

Tā vienbalsīgi lēma 11 vietējie deputāti, kuri piedalījās 26.marta domes ārkārtas sēdē. Šie deputāti ir Normunds Audzišs, Andis Caunītis, Indra Caune, Larisa Cīrule, Anatolijs Savickis, Zintis Mezītis, Valtis Krauklis, Guntis Princovs, Gunārs Ciglis, Andris Vējiņš, Stanislavs Gžibovskis.

Līdz šim fiziskās un juridiskās personas reti kura jau gada sākumā mēdza avansā nomaksāt visu nekustamā īpašuma nodokli pilnība vienā maksājumā. Vairums praktizē šā nodokļa samaksu pa daļām, maksājumus veicot attiecīgi reizi ceturksnī šādos termiņos: 31.marts, 15.maijs, 15.augusts, 15.novembris. Pašvaldība agrāk aprēķināja soda naudu, ja kārtējais ceturkšņa maksājums netika veikts noteiktajā termiņā. 26.marta domes sēdes lēmums paredz, ka ārkārtas situācijas dēļ soda nauda netiks aprēķināta.

Gulbenes novada deputātu lēmums sasaucas ar 22.martā spēkā stājušos likumu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar COVID-19 izplatību”.

Pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone norādīja, ka pagaidām pašvaldībā nekustamā īpašuma nodokļa nomaksa ir izpildīta 45 procentu apmērā. Tas esot labs rādītājs, tā ka uz pašvaldības budžetu ārkārtas pasākumi saistībā ar šā nodokļa iekasēšanu nekādi neatsauksies. Soda naudas iekasēšana par laikus nesamaksāto nekustamā īpašuma nodokli pašvaldības budžetā nemaz nav tikusi plānota.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Janka

Nu jūs mums palīdzējāt! Kā medusmaizi iedevāt. Labdari jūs mūsu, vai mēs spēsim novērtēt jūsu plašās sirdis?

pirms gada, 2020.03.26 17:44

ai

Bet es jau nomaksāju, vai var atgriezt naudiņu...?

pirms gada, 2020.03.27 08:24

cik var kāst

Liene varētu paskaidrot,kāpēc vispār būtu un par ko, jāmaksā par savu un manu bērnu vienīgo mitekli.Mani senči iekopa zemi,cēla māju un dome nav pedalījusies tajā procesā ne ar vienu naglu,ķieģeli vai cementa maisu.Ielu nevar noasfaltēt ,jārij putekļi visu vasaru,ka logu nevar atvērt.

pirms gada, 2020.03.27 08:30

Gulbeniete

To vajadzētu jautāt Saeimas deputātiem. kurus jūs ievēlējāt, nevis Lienei. Likumdošanas tiesības ir Saeimai.

pirms gada, 2020.03.27 11:35

Vietējās ziņas