Gulbenes novadā jauni Covid-19 gadījumi 17

Latvijā lēnām turpina pieaugt saslimstība ar Covid-19. Arī Gulbenes novadā ir atklāti jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19. Par to “Dzirksteli” informē Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.

Šīs nedēļas sākumā Gulbenes novadā atklāti pieci jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi. Trešdien bijuši divi jauni gadījumi. Ceturtdien - viens gadījums. “Tie ir atsevišķi gadījumi ģimenēs,” saka I.Arāja.
Pēc 14 dienu kumulatīvās saslimstības novados uz 100 000 iedzīvotājiem Gulbenes novads iekļuvis TOP 5 ar 76,5 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem trešdien. Ceturtdien jau bija 81,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju un 4.vieta TOP 5. Pavisam kopš 1.jūlija Gulbenes novadā uz 5.augustu reģistrēti 19 Covid-19 gadījumi. 

Pilsētā klīst baumas, un arī “Dzirkstelei” tika vaicāts, vai tiesa, ka pie mums “klejo” īpašs Covid-19 variants. I.Arāja “Dzirkstelei” to neapstiprina, norādot, ka tā nav.

 I.Arāja atgādina par piesardzības pasākumu ievērošanu ikdienā – ievērot divu metru distanci, mazgāt rokas, palikt mājās, ja jūtas slims. “Raugoties, ka tuvojas rudens, kad daudzas aktivitātes no āra pārcelsies uz iekštelpām, skolās uzsāks jauno mācību gadu, arī atvaļinājumu laiki beidzas, un uz rudeni cilvēki atgriežas darbavietās, būs intensīva kustība iekštelpās, tad vakcinācija ir tā, kas mūs var pasargāt. Latvijā dominē lipīgais Covid-19 vīrusa delta variants, līdz ar to izplatība sabiedrībā ir straujāka. Cik procentuāli liela sabiedrības daļa būs vakcinējusies, tik veiksmīgi varēsim vīrusa izplatību mazināt,” saka I.Arāja.
No visiem jūnijā ar Covid-19 saistītajiem nāves gadījumiem 99,2 procenti mirušo nebija vakcinēti pret Covid-19 vai viņiem nebija pabeigts vakcinācijas kurss. Arī vairākums, kuri smagi saslima ar Covid-19 un kuriem bija vajadzīga ārstēšana slimnīcā, nav bijuši vakcinēti pret Covid-19. Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iedzīvotājus saņemt Covid-19 vakcīnu. Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.


Pievieno komentāru

Komentāri 17

!

Bet šodien jau ir piektdiena!Kā tad citās dienās?Neviena?Konkrētāk ,lūdzu!Bez tiem garajiem aprakstiem par situāciju valstī !

pirms mēneša, 2021.08.06 10:46

Ance

Vajag tiešām pastiprināt kontroli slimajiem. Ja pareizi teica Dangas kundze--- skaidri zinu,kā tam cilvēkam vajag dzīvot mājā, bet satieku veikalā. Ar zvanīšanu vien nepietiek,kā jāpārliecinās policijai. Vai jābūt piespiedu izolācijai. Citādi nekā.

pirms mēneša, 2021.08.06 12:42

M.........

Man pie ***s saslimušie paņemat un nosaujat tos slimos ar kovida lai nevazajas pa zemes virsu.

pirms mēneša, 2021.08.06 16:38

Ile

Kapēc man,slimam cilvēkam ar savām slimībām ir javakcinejas,un tie kas slimie staigā pa veikaliem ar augsti paceltu galvu tipa man pie kājas jūsu likumi?Policija neko nekontrolē jo viņiem nav tādu datu.Apburtais loks.Ka cīnīties?

pirms mēneša, 2021.08.06 18:39

ažgārnījums

Kāpēc veseliem būtu jādzer zāles vai jāpotējas, ja tu esi slima? Tu esi slima, tev jādzer zāles un jāpotējas. Un jāievēro piesardzības pasākumi. Kas tā par slimu loğiku - citiem jālieto zāles, ja tev ir kaites? Tev! Tikai un vienīgi tev ir jāvakcinējas, ja tu gribi uzturēties sabiedrībā, kurai iesnas, gripa vai kovid nenodara lielu kaitējumu. Ja tev ir veselības problēmas, tev tās jārisina, ne jau visiem jāpiemērojas slimajiem. Pastāv iespējas strādāt invalīdiem, attālināti, pārtiku un preces piegādā mājās. Ja vēlies iet uz sabiedrisku vietu un izklaidēties kā veselie, tev jāvelk skafandrs, ne jau veselajiem. Tev! Jo pārējiem nav problēmu. Izrādās, ka dażu egoistisku slimnieku dēļ, mēs visi dzersim zāles, potēsimies un vilksim skafandrus? Absurds. Slimie un bailīgie potējas un uzmanās. Pārējie dzīvo kā dzīvojuši.

pirms mēneša, 2021.08.07 15:59

pavisam otrādi

Tikai , kad noķersi to covidnezvēru ( diemžēl no tā neesam pasargāts nevies), nelūdz mediķu palīdzību... dzīvo kā dzīvojis...

pirms mēneša, 2021.08.09 08:05

Atbilde Ilei

Tieši tāpēc ka tev ir hroniskas slimības,ir jādomā,lai nesaķer kovidu un nepastiprina. Un jāpotējas. Tikai tā vari izsargāties no vīrusa smagām un lētākām beigām. Lūdzu,es zinu,ko runāju,jo man mājā ir 3 astmas slimnieki un esmu līdz mielēm atskatījusies,kā mokās bez elpas,cik bieži jāsauc ātrie un gana jāguļ slimnīcā. Jo nepalīdz esošās zāles. Tieši tas pats notiek ar kovidu. Ja tur tur nonāc, ir ļoti mazas izredzes tikt ārā. Diemžēl. Lai cik te parasti cilvēki tēlotu ārstus, bet lieta ir nopietna. Vienu es nesaprotu, paši pukstat,kā cita ārstēšana ir apturēta vai iekavēta, bet nedarat un nepotējaties,lai to izbeigtu. Tāpat ar maskām. Jājautā Kariņam,vai tu ej tikai alkohola veikalā,vai arī citos. Apskaties,ar kādām maskām staigā,tad sapratīsi ka nav tur nekādas aizsardzības. Skumji.

pirms mēneša, 2021.08.07 09:08

Loģika

Ja inficē un inficējas kā vakcinētie tā nevakcinētie, tad iestājas loģiskas sekas, kad vakcinētie staigā eiforiskā visatļautībā, neievērojot elementāros aizsardzības pasākumus no covid sev un līdzcilvēkiem. Šādas rīcības sekas jau bija prognozējamas. Ak cilvēki, cilvēki, kas gan jūs iemācīs domāt ar galvu, ja covid mācības ir par vieglām?

pirms mēneša, 2021.08.07 13:08

?

Un kāpēc ir jādomā, ka vakcinētie neko neievēro un visu atļaujas? Cilvēkiem viu laiku gribas, lai kāds vsu kontrolētu. Vairāk piedomājiet par sevi un savu rīcību, tad viss būs labi. Nemeklējiet vainīgos, jo tādu vienkārši nav. Ir vīruss.

pirms mēneša, 2021.08.07 13:37

Pārdomas

Valdība pati rada priekšnoteikumus eiforiskai visatļautībai vakcinētajos, atceļot tiem ierobežojumus, par ko covid-19 tikai priecājas, kā arī bez loģiska pamatojuma slimības izplatības sakarā naidojot cilvēkus divās nometnēs.

pirms mēneša, 2021.08.07 13:34

Tante

Tiem nevakcinētajiem vajag kārtīgus ierobežojumus liegt visu un bērniem arī lai nestaigā un neizplata zarazu.

pirms mēneša, 2021.08.08 20:10

es

Klausies, Tu tante liec mieru bērniem, viņi skraida pa āru un ir simtreiz veselīgāki par Tevi un ar labāku imunitāti un neslimo! Vakcinētie pārak brīvi uzvedas, jo iedomājas, ka nevar saslimt un tur arī ir rezultāts!

pirms mēneša, 2021.08.09 09:44

to ?

Tur jau tā atslēga - piedomāt (KATRAM!) par sevi, tad ... Kamēr to nedarīs katrs un visi, covid neapkarosim. Piemērs: šodien ģimene ar vairākiem bērniem Rimi bez maskām mammai (uzlika pēc aizrādījuma), nedezinficējot rokas, neievērojot distanci, pļāpājot savā starpā tev pakausī. Tu, cilvēks, vari ievērot visus aizsardzības pasākumus, tik un tā būsi spiests ņemt šādu cilvēku nedezinficētu roku apgrābstītu preci. Man zināmu vakcinētu cilvēku vidū ne viens vien uzvedas kā pirms covid, no tā secinājums, ka vakcinētie maldīgi jūtas drošībā un tik strikti vairs drošības pasākumus vairs neievēro.

pirms mēneša, 2021.08.09 11:47

To ?

Protams, ar to nedomāju, ka v i s i vakcinētie ir neapzinīgi, tādēļ atvainojos, ja kādu tā esmu aizvainojusi. Manuprāt, kamēr vakcinācijas neaizsargās 100% no covid, kāda starpība - vakcinēts vai nevakcinēts - visi esam pakļauti riskam saslimt. Šo risku drīzāk var mazināt pedantiska drošības pasākumu ievērošana nevis bezgarantijas vakcinācija, kas var padarīt vieglāku slimības gaitu.

pirms mēneša, 2021.08.09 11:58

Vietējās ziņas