Gulbenes novada kokasptrādes darbnīcai – otrā vieta konkursā “Dižprojekts 2019”

Latvijas lauku partnerību balvai “Dižprojekts” šogad tika izvirzīti 27 spilgti uzdrīkstēšanās, veiksmīgas attīstības un lokālpatriotisma stāsti, ar kuriem vietējo rīcības grupu teritorijās lepojas visvairāk. Latvijas Lauku forums (LLF) konkursu rīko jau devīto reizi ar mērķi dižojoties iedvesmot citus uzņēmējus, pašvaldības un iniciatīvu grupas aktīvai rīcībai. 5. martā ES mājā tika paziņoti laureāti, starp kuriem ir projekti no Engures, Gulbenes un Kuldīgas novada. Par to informē biedrība "Latvijas Lauku forums".

Biedrība “Sateka” Gulbenes novadā lepojas ar konkursa “Dižprojekts 2019” otrās vietas ieguvēju SIA “RWW”, kas īstenoja projektu „Iekārtu un instrumentu iegāde SIA "RWW" konkurētspējas paaugstināšanai un jauna pakalpojuma nodrošināšanai”. Alise un Arvis Rubeņi izveidojuši mūsdienīgu un interesantu kokapstrādes darbnīcu, kurā ne tikai paši realizē savas idejas, bet ļauj arī citiem iepazīties ar koku.

Lielāko popularitāti sociālo tīklu balsotāju vidū un trešo vietu konkursā “Dižprojekts 2019” guva SIA “Kabiles muižas vīna darītava” par īstenoto projektu „Kabiles muižas kungu mājas pagraba pārbūve par vīna darītavu” biedrības “Darīsim paši!” teritorijā Kuldīgas novadā.

Titulu LEADER “Dižprojekts 2019” saņēma „Veikals pašu ražotiem produktiem jeb Satikšanās vieta Skudras””, kuru partnerības „Laukiem un jūrai” apkaimē Engures novadā īstenoja SIA “Kuģenieki”.

Laureāti tika noteikti, ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu LLF sociālajos tīklos, vietējo rīcības grupu vērtējumu un ekspertu viedokli. Ar visiem pozitīvajiem piemēriem, konkursam nominēto projektu aprakstiem un fotogrāfijām var iepazīties LLF mājaslapā: http://llf.partneribas.lv/archives/7444

Ik gadu ar Eiropas Savienības fondu (ELFLA un EJZF) līdzfinansējumu un LEADER jeb sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieeju visā Latvijas lauku teritorijā tiek uzsākti un īstenoti vairāki simti daudzveidīgu iniciatīvu. Katrā no 34 darbības teritorijām vietējās rīcības grupas (VRG) identificē vajadzības, uz kurām balstoties izstrādā vietējās attīstības stratēģijas. Atbalstoši tām noteikti kritēriji projektu atlasei. Visu aktivitāšu mērķis ir spēcināt vietējo kopienu un teritorijas attīstību: sekmēt ekonomisko attīstību, radot jaunas darba vietas un veicinot apkaimē ražotu produktu apmaiņu, atbalstīt pilsoniskās sabiedrības aktivitātes un kultūras norises, sakārtot ļaužu brīvā laika pulcēšanās vietas, iedrošinot uzņēmēju, iedzīvotāju un pašvaldību sadarbību pie vienotas nākotnes vīzijas īstenošanas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas