Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada kultūras darbinieku semināra epopeja turpinās 27

Gulbenes novada pašvaldība pārmet “Dzirkstelei” “nekorekto informāciju, kas saistīta ar semināra rīkošanu Gulbenes novada kultūras darbiniekiem”, kā liecina 11.maijā pašvaldības publiskotā informācija vietnē “Facebook”.
“Nepieļausim apzinātu sabiedrības nostādīšanu pret pašvaldību!” vēstī ieraksts. Norādīts uz laikraksta ētiskajiem pārkāpumiem. “Dzirkstele” acīmredzot tiek turēta aizdomās par melošanu, jo “28.aprīlī ap plkst.14.00 semināra lektors Kārlis Anitens saņēma zvanu no “Dzirksteles” par šī semināra norisi”, tātad, kā uzskata pašvaldībā, jau pirms TV3 raidījuma “Nekā personīga” žurnālistiem vietējais laikraksts pirmais jau ir zinājis par gaidāmo 29.aprīļa kultūras darbinieku semināru Gulbenē. Otra neētiskā “Dzirksteles” rīcība bijusi rakstā par Dārtas Bežanes atbrīvošanu no Staru kultūras nama vadītājas amata, jo pausts tikai viņas pašas viedoklis un nav uzklausītas citu iesaistīto personu domas.

“Dzirkstele” meiteni esot palikusi “zem sitiena”
Pirmdien vispirms sazinājāmies ar novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu. Viņš pauda – D.Bežanes atlaišana no darba ar 11.maiju nav saistīta ne ar ko citu, kā vien ar trīs mēnešu pārbaudes laika beigām. Jebkuru citu interpretāciju šajā jautājumā viņš nosauc par “prastu domāšanu” un tādu pieņēmumu izteikšanu, kuri “vienkārši galvā neliekas”. Tādējādi N.Audzišs kategoriski noliedz, ka pašvaldībā būtu notikušas “raganu medības”, lai noskaidrotu, kurš uz Gulbeni 29.aprīlī bija paaicinājis TV3 raidījuma “Nekā personīga” žurnālistus un kurš bija izpaudis informāciju par kultūras darbinieku semināra rīkošanu klātienē. “Uz kaut kādām klaču runām un izvirzītām hipotēzēm man kauns pat atbildēt. Tas cilvēciski un morāli taču neiet kopā,” pauda N.Audzišs.
Par “Dzirksteles” rakstu saistībā ar D.Bežanes atbrīvošanu no darba viņš saka: “Nezinu, vai jums vajadzēja... Jūs jau to meiteni palikāt “zem sitiena”. Viņa, būdama divdesmitgadīga meitene, vēl nezina tās sekas. Un cilvēku skatījums uzreiz par viņu veidojas. Tas priekšstatu rada. Bet, ja viņa apzinās, ko dara, tad viss ir kārtībā.”
Pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Gundega Ķikuste, kā “Dzirkstele” noskaidroja pašvaldībā, vakar uz vietas nebija, viņa strādāja attālināti. Kad pēc vairākiem mēģinājumiem izdevās viņu sazvanīt, G.Ķikuste līdz galam nenoklausījās jautājumu, tikai pateica, lai iesniedzot jautājumus rakstiski, un pārtrauca sarunu. Līdz darbdienas beigām vēstuli ar atbildēm, kāpēc atbrīvota D.Bežane, “Dzirkstele” tā arī nesaņēma.

Lektoram tiešām zvanījis kāds “Dzirksteles” vārdā
Sazinājāmies ar K.Anitenu, kurš bija lektors Gulbenes 29.aprīļa kultūras darbinieku seminārā, vai tiešām kāds viņam zvanījis no “Dzirksteles”. Viņš bija atvērts sarunai  un “Dzirksteles” jautājumus neuztvēra naidīgi. Viņš pastāstīja, ka patiešām viņam 28.aprīlī zvanījusi sieviete, kura teikusi – viņa ir Elīna no “Dzirksteles” vai no “Dzirksteles.lv”. “Dzirksteles” redakcijā darbinieces ar tādu vārdu gan nekad nav bijis. Tomēr K.Anitens arī atzīst, ka īsti neatceroties un zvanītājai toreiz nav neko pārjautājis.
Par to, kāda sabiedrībā ir bijusi rezonanse sakarā ar kultūras darbinieku Gulbenes semināru, kurā viņš piedalījās kā lektors, K.Anitens sacīja – ir demokrātija un katrs ir tiesīgs uz savu viedokli.  Tajā pašā laikā viņš atgādināja, ka jau Pumpura eposā “Lāčplēsis” ir izceltas visas gan labās, gan ne tik labās latviešu kā nācijas īpašības. Kopš tiem laikiem nekas neesot mainījies, jo “cilvēki ir dažādi”. Par savu dalību Gulbenes seminārā K.Anitens saka – nejūtas darījis neko noziedzīgu. Viņš pauda, ka vienmēr ir bijis ļoti piesardzīgs, ja runa ir par likumības ievērošanu. Katrs semināra dalībnieks Gulbenē esot parakstījies, apliecinot, ka nepakļauj riskam citus (nav bijis ārzemēs, nav bijis saskarsmē ar inficētam personām un apņemas ievērot divu metru distanci).

Problēma – cilvēki neizprot jēdzienu “pasākums”
K.Anitens akcentēja, ka 29.aprīļa seminārs Gulbenē patiešām saskaņā ar definīciju neesot bijis pasākums. “Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā” ir definēts: publisks pasākums ir fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības. Seminārs nebija plaši sabiedrībai pieejams, tā bija darba sanāksme šauram konkrētas jomas darbinieku lokam – skaidroja K.Anitens. Viņš akcentēja, ka Gulbenes novadā kultūras darbinieki COVID-19 pandēmijas laikā neizmanto atvaļinājumu, neatrodas dīkstāvē, bet strādā. Seminārs bija šāda strādāšana. Tajā pašā laikā K.Anitens pauda - “tīri cilvēciski ir saprotams, ka kādam šajos apstākļos ir varbūt bail”.
Viņš pauž – “problēma ir tur, ka cilvēki šobrīd jebko uzskata par pasākumu un pulcēšanos”. Tajā pašā laikā šobrīd daudzas iestādes un uzņēmumi valstī turpina strādāt, ievērojot individuālās drošības pasākumus. Vienkārši tuvāk par diviem metriem klāt otram nevar iet – atgādināja K.Anitens. Gulbenes semināra jēga bijusi runāt par to, kā organizējams darbs, kad pandēmijas krīze būs pārvarēta. Viņš prognozēja, ka vienalga būs palikušas “neizdzēšamas pēdas kultūrā”. Nekas nemainīšoties vienā dienā. “Kā kultūras centriem kļūt par atbalstu tajos pilnīgi jaunajos laikos, kas mums vēl stāv priekšā,” būtību formulēja K.Anitens.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

zane egle

dzirkstele gribu lasiit kaut ko jauku un patiikamu nevis to BAAAAABU pleessanos nu pietiek

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 10:32

Pilnīgi piekrītu. Tā vien šķiet, ka tiek gaidīts kaut kas, kam varētu piesieties

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 11:02

Kleksis

Izskatās, ka Gundega turpina rullēt.. Patiesībā jau skumji un nožēlojami, ja tāda attieksme no publiskās pārvaldības iestādes vadoša darbinieka puses.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 10:35

Diemžēl...

...ar to viņa tikai apstiprina, cik prasta bāba ir...

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 10:57

vietējā

Gundega laikam sevi uzskata par ļoti augstu personību, ja jau pieprasa iesniegt rakstiskus jautājumus. Vai nevajadzētu piezemēties, ar tādu attieksmi nekādas cilvēku simpātijas neiegūs.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 16:11

Man arī ir jau apnicis. Skaidrs, ka tas nebija pasākums. Pietiek!

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 11:21

x

Ja, pasakiet to pašvaldībai.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 11:23

Sinča

Pēdējā laikā visus, kuri vadībai liekas nelojāli, tiek atbrīvoti, citreiz pat bez paskaidrojumiem. Novadu vada blondīnes.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 11:53

maruta

diivaanaaa pirdeejas trako GUNDEGA Tu esi super rulee taalaak vinas aiz skaudiibas uzspraags

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 11:55

...

Nav ko brīnīties, ka novadā pasākumi ir zemā līmenī un braucam atpūsties uz kaimiņu pusi. Gundegas uzvedība un runa tv, komentāri ir zemā līmenī. It kā likās zolīda sieviete, vilšanās. Un ja atlaida jauno meiteni, tad tur 100 % jāatlaižtās, kas gadiem aizsēdējušās savos pagastos, viņām var pierakstīt tās pašas nekompetences.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 12:26

!!!

Pilnīgi piekrītu, arī es esmu vīlusies, arī mans priekšstats līdz šim bija ļoti pozitīvs par Gundegu, bet tagad vairs nē, augstprātīga.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 14:52

Burkāns

Kāposts vispār pārredz laukumu? Un kas vispār vada novadu, gadījumā ne blondīnes?

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 12:58

Acsss

Man ir konkrēts jautājums - ko dara Kultūras pārvaldes darbinieki bez apmācību organizēšanas?
Alūksnes kultūras centrs, piemēram, 31. maijā organizē auto-koncertu!
Gulbenes kultūras centrs - ko Jūs organizēsiet?

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 13:37

Ai,ai

Pārsteidz Gundegas uzvedība,attieksme un runas veids. Nav pat deguns apsildīts,bet tā sprēgā. Nolaidies no saviem izdomātajiem augstumiem,jo neko neesi vēl paveikusi. Mēģini saprast,Gundega,ka ar šādu uzvedību nevar celt savu vērtību cilvēku acīs.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 13:43

piekrītu

Gundega, Tu nemaz nelīdzinies savai mammai, ar tādu attieksmi nepanāksi tādu slavu un iedzīvotāju mīlestību, kāda bija Tavai māmiņai!

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 16:16

kodienā

No oda izpūta ziloni, kurš, kā izrādās, galvenokārt prot tikai smaku taisīt jeb pirst. Cool!

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 14:36

Dzirkstelīt!

Ļoti vēlētos zināt, no kura pagasta ir, jaukā būtne, kas tā uztraucās par dārgo kolēģu veselību, ka aicina palīgos televīiju??? Ordeni un goda rakstu viņai!

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 14:41

Ginta

Kad atvērs kultūras centru un sporta centru?Kăpēc nepieciešams sertificēts treneris,lai varētu sporta centră trenēties?

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 14:53

Ho ho ho

Gribu redzēt kā uz Aluksni sabrauks cilvēki. 20 euro biļete. Šaja laikā. Daudz!!!

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 15:12

Alūksne

Sabrauks - un , kā vēl sabrauks!
Tas , kad Tu nespēj atļauties maksāt , tad nrspried par citiem.

Cepuri nost , un visu cieņu Alūksnes kultūras nodaļas darbiniekiem par šādu rīkotu,plānotu pasākumu!

Šķiet Alūksnē kultūra ir līmenī. Nevienu tur neatbrīvo no amata , nevienu "nenoēd" , un cilvēki zin ko nozīmē kultūra. Un, pašvaldība kā tāda nenoliek savus darbiniekus!!
Bet , Gulbenē gan švaki - bērnudārza gājienus , uzskata par kultūru

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 15:37

uh!

nu gan bābieši sarējušies ,kultūrnieces, blondās ,piebalsojušas pr , gulbene skatās plašāk. deram rīt būs ap 100 komentu

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 16:16

Rita

Vajag izlasīt visu līdz galam, tā ir mašīnas!!!!biļete!!!!!Iekšā var sēdēt kaut 5 vienas ģimenes locekļi! Super!

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 19:11

tikai

Cilvēks ir tikai cilvēks...Alūksnē, Gulbenē...citur. Tāpat ir ar kultūru apmierināto un neapmierināto, tikai par to klusē. Tas klusētājus labākus nedara, arī apetite viņiem ir laba.

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 22:55

Lienīte

Izskatās ka Kāposts vairs nevada novadu, bet Domes blondīnes visu nosaka! Tā jau tāda mīkstuma un gļēvuma pazīme ka nevar ievest kārtību! Atbildot uz jautājumiem tikai domājam, gatavojam, plānojam, sajūta ka nepārzin situāciju savā Ābeļu ielas kantorī!

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 19:10

Kārlis

Jā, viss iet uz leju, ko parādi komandē blondīnes! Kauns un negods! Cik tālu var aiziet?

pirms 3 mēnešiem, 2020.05.12 20:25

Vietējās ziņas