Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novadā mācību gada sākumā autovadītāji bijuši diezgan disciplinēti

Mācību gada sākums Gulbenes novadā aizritējis mierīgi. Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala atgādina, ka 30.augustā visā valstī tika veikta pastiprināta ceļu satiksmes uzraudzība, kontrolējot pārkāpumus, kas saistīti ar drošības jostu, aizsargķiveru un bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanas noteikumu neievērošanu, īpašu uzmanību pievēršot aizmugurējos sēdekļos sēdošajiem pasažieriem.
Gulbenes novada teritorijā reidus veica 11 policijas darbinieki no dažādiem dienestiem ar 5 dienesta automašīnām. Galvenais mērķis bija disciplinēt autovadītājus. Tā kā reidi bija jau iepriekš izsludināti un tika plaši atspoguļota plašsaziņas līdzekļos, tad autovadītāji vairāk nekā ikdienā centās ievērot ceļu satiksmes noteikumus. No 83 pārbaudītajiem transportlīdzekļiem 8 gadījumos tika konstatēti pārkāpumi - viens vadītājs nebija piesprādzējies ar drošības jostu, divi pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, viens transportlīdzekli vadīja bez apdrošināšanas un tehniskās apskates, trīs vadītāji nebija ieslēguši gaismas un viens brauca pa vienvirziena ceļu pretēji atļautajam kustības virzienam.
Arī pirmā skolas diena novadā aizritējusi mierīgi. V.Gibala norāda, ka policija strādāja pastiprinātā režīmā, nodrošinot patrulēšanu pie izglītības iestādēm gan pilsētā, gan novadā. Pēdējās dienās gan konstatēti vairāki gadījumi, kad autovadītāji sēdušies pie stūres alkohola reibumā, tāpat joprojām velosipēdisti brauc alkohola ietekmē un krītot gūst dažādas traumas, un šos vadītājus neattur ne sods, ne veselības bojājumi. “Pārsvarā tie ir vieni un tie paši cilvēki, kuri regulāri nonāk policijas redzeslokā,” saka V.Gibala.
Viņa arī informē ka līdz 1.oktobrim īpaša uzmanība tiks pievērsta ar bērnu drošību saistītiem jautājumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas