Gulbenes novada mazaizsargāto ģimeņu bērni var saņemt bezmaksas skolas preču komplektus 7

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā.

Gulbenes novadā komplektus var saņemt biedrībā "Latvijas Sarkanais Krusts" (Gulbenē, Rīgas ielā 65) no pulksten 9.00 līdz 13.00 kontaktinformācija 26118921 (Astrīda Garā), un Rankas "Doktorātā" pirmdienās no pulksten 10.00 līdz 14.00 un trešdienās no pulksten 12.00 līdz 16.00, kontaktinformācija 29468396 (Svetlana Zīlīte) vai 20265349 (Skaidrīte Pētersone). Latvijas Sarkanajā Krustā kontaktpersona - Alla Kruglova (tālrunis 67686304, e-pasts: alla.kruglova@redcross.lv).

“Nabadzība un sociālā atstumtība vēl joprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir būtisks izaicinājums. Lai sniegtu kritiski svarīgu atbalstu iedzīvotājiem krīzes situācijās un mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, Sabiedrības integrācijas fonds īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis ir sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību,” saka Sabiedrības integrācijas fonda sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Jēkabsone.

Kopš 2014.gada Sabiedrības integrācijas fonds sniedz iespēju saņemt dažādas atbalsta pakas, arī skolas preču komplektus. Pieejami divu veidu skolas preču komplekti – bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem un bērniem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Skolas preču komplektos atrodami dažādi individuālie mācību priekšmeti, kancelejas piederumi, penālis u.c. mācībām noderīgas lietas, kā arī mugursoma sākumskolas vecuma bērniem. Kalendārajā gadā katram bērnam pienākas viens komplekts.

“Septembrī, uzsākot jauno mācību gadu, svarīgi sniegt vienlīdzīgas iespējas mācīties un apgūt jaunas zināšanas ikvienam Latvijas skolniekam. Lai atbalstītu veiksmīgu mazaizsargāto ģimeņu bērnu skolas gaitu uzsākšanu, šobrīd aicinām pieteikties skolas preču komplektu saņemšanai visā Latvijā,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Skolas piederumu komplektus var saņemt ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas, kuras: atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam; nonākušas krīzes situācijā; vai atbilst maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 eiro.

Īstenojot Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām, Sabiedrības integrācijas fonds apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā 27 nevaldības organizācijas, reliģiskās organizācijas un pašvaldības vai to iestādes, arī tādas kā Samariešu fonds, Latvijas Samariešu apvienība, Latvijas Sarkanais Krusts un citas. Partnerorganizācijas nodrošina skolas preču, pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdali, maltīšu sagatavošanu un izdali un papildpasākumu īstenošanu.

Plašāka informācija par komplektu izdales vietām visā Latvijā: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Aija

Vai nav par traku? Cik tad sen,kā maksāja bērniem 500 eiro. Lai tagad arī pērk skolai vajadzīgo. Un nevajag aizbildināties. Skola tālmācībai nodrošināja datorus. Tos nevajadzēja pirkt. Goda vārts. Tracina šie vecāki. Jāsaka,tikai "" taisīt"" prot. Bet rūpēties par bērniem,ko tu. Tikai dodat. Zināt iesviest bērnu bērnudārzā no--- līdz. Ievest skolā un aidā,līdz pēdējai minūtei neizņemt. Jūs ne reizes nepainteresējaties,kā bērns jūtas. It īpaši ja esat mājā. Arī pēc darba nesteidzas izņemt. Un tik gaida.....

pirms 2 mēnešiem, 2021.08.28 17:27

....

Taisnība,pilnīgi piekrītu. Lai vienreiz vecāki iemācās nopelnīt-doma par šīm visām maznodrošināto, trūcīgo ģimenēm. Nevis gaidīt tikai pabalstus.

pirms 2 mēnešiem, 2021.08.28 17:54

!

Beidzat kuces gaudot! Ja pašas esat dzīvi bez bērniem notrallinājušas, tad nevajag pārmest daudzbērnu ģimenēm un līst viņu maciņos!

pirms mēneša, 2021.08.29 12:14

ussr

nu ja tādi nabagi,nav ko ražot atvases veselām futbolkomandām

pirms 2 mēnešiem, 2021.08.28 21:37

Pieredze

Atminos, ka pirms daudziem gadiem māte pameta tēvu alkoholiķi, lai paglābtu mūs no psiholoģiskas un fiziskas vardarbības. Rāvās kā traka, lai nodrošinātu mūs - abus savus bērnus. Bija laiks, kad gāja ļoti grūti un, kad mamma izmisumā devās uz sociālo dienestu. Izrādijās, ka statusa saņemšanai mēs esam pārāk turīgi. Tieši 3 latu apmērā. Atminos, kādu netaisnības sajūtu izjutu, raugoties uz klasesbiedreni, kurai bija pusdienu taloni, kamēr es pusdienās ēdu ābolu. Viņai ģimenē bija abi vecāki, bet tā kā viņi strādāja neoficiāli, tad bija saņēmuši statusu un bērniem pienācās brīvpusdienas.
Nākamā netaisnības sajūta mani pārņēma, mācoties koledžā. Tā kā naudas nebija, tad bija jāmeklē iespējami lētākais variants un izvēle krita par labu medicīnas koledžai. Tā kā atzīmes bija ļoti labas, tad cerēju saņemt stipendiju. Tomēr man sarakstā "pa priekšu aizgāja" meitene, kura nāk no daudzbērnu ģimenes. Jo, kā izrādijās, viņiem esot prioritāte rindā. Tas nekas, ka atzīmes zemākas - vienalga priekšroka. Toreiz tā raudāju. Tie 70 lati nozīmēja ļoti daudz. Likās tik netaisnīgi, ka esi sliktāks, jo nāc no ģimenes, kurā ir tikai divi bērni.
Domāju, ka stāsta skaudro morāli var izlobīt katrs individuāli.

pirms mēneša, 2021.08.29 14:10

Es

Ari daudzbērnu ģimenes saņem atbalstu . Un pilnīgi piekrītu ja nevari nodrošināt, nelaid bērnu pasaule. Un kam vajag palīdzību, vairākums ir tādu kam tiešām nerūp īpaši bērnu vajadzības. Tikai pabalsti . Un ir bērni kas no tiem 500€ pat šokolādi nedabūja. Katrs var nonākt situacija kad ir nepieciešama palīdzība un ir normālas gimenes kuram vajag atbalstu kaut uz īsu brīdi. Nenosodu sada veida palīdzību, jo nauda nevienmer nonāk kur vajag . Bet alkohola.

pirms mēneša, 2021.08.29 21:57

Atbilde!!!!

Lai tu vēl tik daudz izaudzinātu,kā es. Bet es domāju ar galvu, nevis apakšu. Un nekad neuzticējos vīrietim. Jo bērni,grozies kā gribi, vienmēr paliks tev . Par visu būs jādomā. Nav māksla rādīt. Māksla ir uzturēt. Un uz šodienu ,kur ir tik daudz prasību,nav prāta darbs gādāt---- cik Dievs dos. Pēc tam gaidīt ,lai pabaro un apģērb. Tik daudz to redzu ikdienā!!!! Vispār jābrīnās,kā mēs savus bērnus izaudzinājām un paši izaugām. !!!!!!????? Tikai smagā darbā gan paši,gan mūsu bērni. Nav tāda darba laukos,ko bērni nemācētu. Līdz ar to zin naudas vērtību. Kā saka--- nepilnā nedēļā bija iespēja redzēt divus bērnus. It kā normāli vecāki,situēti. Viens bija3,5 ,otrs ies 7 klasē. Man jāsaka--- zeme,atveries. Kāda uzvedība,kāda visatļautība. Nemaz nebrīnos,ko var redzēt ikdienā skolā. Rodas tikai viens jautājums. Vecāki, vai jūs domājat kaut vienu solīti uz priekšu. Drīz būs kulaks galdā---- dod. Ak,nedosi!!!! Kulaks pa aci.... Mēs aizejam galējībās!!!

pirms mēneša, 2021.08.29 21:59

Vietējās ziņas