Gulbenes novadā negaiss bijis saudzīgs

Par laimi, mūsu novadā negaiss ir bijis saudzīgs, taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka, visticamāk, tieši zibens izlādes rezultātā vakar Vidzemē izcēlās seši ugunsgrēki – Saulkrastu novadā dzīvojamajā mājā dega elektrības vadi 0,03 kvadrātmetru platībā, Rūjienas novadā - elektrības transformators 0,1 kvadrātmetra platībā, Alūksnes novadā - koka dobums 2 kvadrātmetru platībā, Burtnieku novadā - elektrības vadi 0,01 kvadrātmetra platībā, Pārgaujas novadā - elektrolīnijas balsts 0,5 kvadrātmetru platībā un Raunas novadā - saimniecības ēka 450 kvadrātmetru platībā. Izsaukums uz notikumu Raunas novadā tika saņemts plkst. 23.07 un plkst. 3.13 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 18 ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Jaunpiebalgas, Valmieras un Cēsīm, kuriem izdevās no uguns nosargāt 10 metru attālumā esošo dzīvojamo māju.

Šonakt Jaunpiebalgas novadā koks bija uzkritis uz dzīvojamā vagoniņa, iespiežot tajā cilvēkus – pirms VUGD ierašanās no šī treilera saviem spēkiem bija izkļuvis viens cilvēks, bet otru, izmantojot hidrauliskos instrumentus un augstspiediena spilvenu, ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja un abus cilvēkus nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Šonakt ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairāk nekā 10 notikumiem, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, Burtnieku novada Valmieras pagastu, Strenču novada Strenčiem, Strenču novada Plāņu pagastu, Andreja Upīša ielu Valmierā, Līgatnes novada Līgatnes pagastu, Strenču novada Sedu, Alūksnes novada Liepnas pagastu un Brīvības ielu Rūjienā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kur divās vietās dega sausā zāle - 30 kvadrāmetru un 10 kvadrāmetru platībā.

Vakar Valmierā no Gaujas upes tika izcelts noslīcis cilvēks, kurš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, vakar Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ūdens notekcaurulē iesprūdušu putnu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas