Gulbenes novadā nodokļos iekasēti jau 4,4 miljoni latu

Šogad sešos mēnešos Gulbenes novadā nodokļos iekasēts par 0,8 miljoniem latu vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā, un kopumā šogad sešos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ieņēmumi Gulbenes novadā ir 4,4 miljoni latu. "Dzirkstele" to uzzināja Valsts ieņēmumu dienesta Gulbenes klientu apkalpošanas centrā.

Gulbenes novada ieņēmumi šogad sešos mēnešos veido 10,4 procentus no kopējiem VID Vidzemes ieņēmumiem.  

Lielākie ieņēmumi VID Gulbenes klientu apkalpošanas centram bijuši, sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās iekasējot 2,9 miljonus latu, iedzīvotāju ienākumu nodoklī - 1,4 miljonus latu. Salīdzinot ar pagājušā gada šo pašu laiku, sociālās apdrošināšanas iemaksas Gulbenes novadā palielinājušās par 24,4 procentiem, iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi - par 18,9 procentiem, bet vislielākais palielinājums - 142,8 procentu apmērā - ir uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos.

 

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi Gulbenes novadā šā gada pirmajā pusē bija 0,3 miljoni latu.

 

VID Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadītāja Irēna Rozniece "Dzirkstelei" stāsta, ka pirmajā pusgadā Gulbenes novadā samazinājušies tikai pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi. Salīdzinājumā ar pagājušā gada šo pašu laiku šis samazinājums bijis 5,7 reizes. Tas saistīts ar pievienotās vērtības nodokļa atmaksu palielināšanos par 68,6 procentiem, salīdzinot ar pagājušo gadu. Pievienotās vērtības nodokļa atmaksu palielinājumu ietekmēja izmaiņas šā nodokļa atmaksas kārtībā pārmaksāšanas gadījumos, sākot ar 2010.gada 1.jūliju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas