Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novadā nosaka masas ierobežojumus vēl uz četriem ceļiem

VAS “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka patlaban 124 valsts ceļu grants seguma posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. 

Gulbenes novadā kopš 2.marta ierobežojumi ir noteikti uz ceļa Sinole – Tirzas stacija no 1,400. līdz 9,080.kilometram, uz ceļa Auguliena – Pilskalns – Litene no 14,969. līdz 26,996.kilometram, uz ceļa Stāmeriena - Pļavnieki – Zeltaleja no 7,500. līdz 18,568.kilometram un uz ceļa Kalniena – Lubānieši līdz 4,672.kilometram.

Joprojām ierobežojumi ir spēkā arī uz ceļa Dzeņi - Galgauska līdz 10,140.kilometram, uz ceļa Vecaduliena - Kaipi līdz 8,820.kilometram, uz ceļa Rimstavas - Ušuri posmā no 9,400. līdz 11,100.kilometram un uz pievedceļa Uriekstes stacijai 2,6 kilometru garumā. Visu gadu ierobežojums ir spēkā uz ceļa Lejasciems - Māli posmā no 4,000. līdz 5,830.kilometram.

Šogad grants seguma autoceļi nestspēju zaudē pārmitrināšanās dēļ, nevis šķīdoņa, kā tas ir raksturīgi pavasarī. Tā kā sasalums šajā ziemas sezonā tā arī neiestājās, šķīdonis, kas parasti sākas, kad sāk atkust ceļa apakšējie slāņi, visticamāk, nebūs vērojams. Vienlaikus grants ceļi var zaudēt nestspēju saistībā ar pārmitrināšanos.

“Latvijas Valsts ceļi” uzsver, ka uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

Masas ierobežojumu laikā netiek izsniegtas nekādas speciālas atļaujas kravu pārvadājumiem un visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro satiksmes noteikumi, tajā skaitā arī transporta masu ierobežojošās zīmes. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes, var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, CSDD reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu.

Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VAS "Latvijas Valsts ceļi" mājaslapā, kā arī ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas