Gulbenes novadā noslēgušās militārās mācības 5

Visā Latvijā līdz 3.oktobrim norisinās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās mācības “Namejs 2021”. Svētdien, 26.septembrī, pie Gulbenes novada domes svinīgi tika noslēgtas Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Gulbenes 25. kājnieku bataljona trīs dienu ilgās militārās mācības.

Zemessargi un karavīri, arī profesionālā dienesta karavīri no Stāmerienas Kaujas atbalsta rotas, pēc uzdevumu izpildes ieradās uz noslēguma ceremoniju no mācību laikā izveidotajām pozīcijām, novērošanas posteņiem, slēpņiem un patruļbāzēm novada meža masīvos.

Mācību aktīvās fāzes laikā 25. kājnieku bataljona vienības uzdevumus veica gan Madonas novadā, gan Gulbenes novada Stradu pagastā gar autoceļu Gulbene-Rēzekne. Nosacītā pretinieka lomā šogad darbojās Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas (Kaitseliit) zemessargi.


Katru reizi jaunas zināšanas
Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Arnolds Mačs uzsver, ka zemessargi taktiskos uzdevumus izpildīja, nostiprināja gada laikā mācībās apgūto un bija atvērti jaunām prasmēm. Kamēr zemessargi un karavīri ierīkoja novērošanas posteņus, uzstādīja šķēršļus pretiniekiem un aizsargāja savas atbildības teritorijas, cietušo stabilizēšanas iemaņas nostiprināja medicīnas rotas speciālisti.
Uzreiz pēc pēdējā uzdevuma, kas bija kauja apdzīvotā vietā, Madonas novada Indrānu pagasta “Rozniekos” satiktais zemessargs Vladimirs Petunovs teica, ka piedzīvotās trīs dienas bijušas ļoti vērtīgas. “Šoreiz mācības bija ļoti spraigas. Igauņi, kas bija nosacītie pretinieki, iebrauca mūsu aizsargājamajā teritorijā, gribot mūs pārsteigt, bet viņi negaidīja, ka mēs viņus pašus no aizmugures pārsteigsim. Mūsu galvenais uzdevums bija novērot, kas notiks, apsargāt mīnu zonu, kā arī, nākot pretiniekam, atklāt uguni un atkāpties. To visu darot, izjutu lielu vienotību ar biedriem, kā arī šajās mācībās, protams, ļoti tiek pārbaudīta mūsu fiziskā izturība. Mācības iedod zemessargiem katru reizi jaunas zināšanas, šogad jūtu, ka pastiprināti apguvu gan maskēšanos, gan atkāpšanās ceļus. Noteikti jūtos drošāks nekā pirmajās kolektīvajās mācībās pirms četriem gadiem,” sacīja V.Petunovs.
Kopumā Vidzemē gada lielākajās NBS militārajās mācībās piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku. A.Mačs pateicas vietējiem iedzīvotājiem par sapratni un atbalstu manevru laikā, kā arī ikvienam darba devējam par sniegto atbalstu saviem darbiniekiem, kuri varēja piedalīties šajās mācībās trīs dienas pēc kārtas.


Pazudušais drons tiek meklēts
Plašākas sabiedrības diskusijas raisījušās par 16. septembrī Latgales pusē mācību laikā pazudušo NBS dronu. Tehnisku iemeslu dēļ maršrutā Rēzekne-Gulbene tika pazaudēts signāls, tāpēc drona nolaišanās vieta nav zināma. Būtiski minēt, ka drons nav pazudis 25. kājnieku bataljona mācību laikā.
Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze informē, ka drons pagaidām nav atrasts un iedzīvotāji ir aicināti ziņot, ja viņu rīcībā ir kāda informācija vai novērojumi. “Bezpilota lidaparātam neatrodoties redzes lokā, palielinās risks zaudēt kontroli pār to. Veicot uzdevumu mācību laikā, mākoņu dēļ bija apgrūtināta redzamība, tādēļ tehnisku iemeslu dēļ tika zaudēts signāls ar šo bezpilota lidaparātu. Precīzāku secinājumu varēsim sniegt, kad drons tiks atrasts. Tā meklēšanā ir iesaistīts NBS personālsastāvs un tehniskie līdzekļi. Ir lūgts arī sabiedrības atbalsts.”

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jons

Pat savu droni nevar nosargāt? Kas jūs par karotājiem.

pirms 25 dienām, 2021.09.28 14:47

:)

Viss norm. Lielo manevru dabiskais atbirums:)

pirms 25 dienām, 2021.09.28 17:48

Юрик

Вот это ты зря!

pirms 25 dienām, 2021.09.28 17:50

Vietējās ziņas