Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus komunicēt distancēti 22

Pirmdiena, 16.marts, Gulbenes novada pašvaldībā sākās ar vairāku stundu ilgu darba sanāksmi.
“Situācija ir diezgan sarežģīta un šķiet pat nereāla, bet mēs esam tajā. Mums ir jāizdzīvo šī situācija, lai maksimāli ierobežotu “Covid-19” izplatību, lai neveidotos vīrusa uzliesmojums, kad medicīnas iestādes netiek galā, kad sāk pietrūkt skābekļa masku. Mums visiem ir jābūt līdzatbildīgiem, lai neizraisītu masveida saslimšanu. Atbildīgam ir jābūt gan katras iestādes vadītājam, gan ikvienam personiski pret otru,” “Dzirkstelei” saka novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.
Viņš uzsver – vēl ir iespējams kontrolēt vīrusa izplatību, taču, ja izplatība turpināsies, “noteikti ierobežojumi būs vēl citādāki”.
N.Audzišs saka, ka pašvaldība par “Covid-19” satrauktus tālruņa zvanus saņem maz, drīzāk tiekot lietišķi jautāts par to, kā rīkoties pašvaldības iestādēs. Privātpersonas pagaidām zvanījušas neesot.
Ja pašvaldības darbinieks ir atgriezies no ārzemēm, kur bijis darba komandējumā, pašvaldība apmaksā atrašanos divu nedēļu piespiedu karantīnā. Ja pašvaldības darbinieks ārzemēs ir atradies pēc savas iniciatīvas, piemēram, atvaļinājuma laikā, pašvaldība neapmaksās divu nedēļu piespiedu karantīnu. Tā būs jāievēro, rēķinoties tikai ar savām privātajām finansēm. Tajā pašā laikā N.Audzišs bilst, ka, protams, cilvēki nevarēja zināt un paredzēt, ka veidosies šāda ārkārtas situācija.
Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis “Dzirkstelei” stāsta, ka pirmdien, 16.martā, notikusi arī pašvaldības civilās aizsardzības komisijas sēde, kur pārrunāta situācija un tas, lai pie vietas būtu bērni, kuru vecāki ar savu darbu nodrošina sabiedrībai nepieciešamos pakalpojumus.

Iedzīvotājiem - vairāk zvanīt, rakstīt
Daudzi iedzīvotāji ir satraukti par to, kā tagad notiks komunālo maksājumu, dažādu rēķinu kārtošana, jo iestādes un uzņēmumi cits pēc cita ziņo, ka klientus nepieņems.
N.Audzišs iesaka maksimāli censties kontaktēties attālināti - ar interneta palīdzību vai sazvanoties. Viņš aicina šīs prasmes apgūt arī tiem, kuri vēl to nav izdarījuši. N.Audzišs saka – nav runa par to, ka pašvaldības darbinieki baidītos no “Covid-19”. “Galvenais, lai mēs neesam, teiksim, šeit tajā punktā, kurā cilvēki vairāk tiekas un no viena izplata vīrusu visiem pārējiem,” saka N.Audzišs. Svarīgi ir izslēgt iespēju inficēties, tāpēc visu pirmdienas rītu novada pašvaldībā sprieda, kā nodrošināt iedzīvotājiem vajadzīgos pakalpojumus un pasargāt viņus no iespējamām riska situācijām. Bijušas idejas par atliktajiem maksājumiem, par tā saucamajām “maksājumu brīvdienām”, dodot laiku nokārtot saistības ilgākā periodā. Pašvaldības par laikus neveiktiem maksājumiem (piemēram, nekustamā īpašuma nodoklis) pagaidām neaprēķinās soda procentus. To pašu aicinās darīt arī SIA “Alba” un SIA “Gulbenes nami”, ja iedzīvotāji kavēs rēķinu apmaksu.
N.Audzišs aicina ikvienu sekot līdzi informācijai, kas saistās ar pašvaldības iestāžu darbību, un informē, ka vairs klātienē nepieņem apmeklētājus pašvaldības administrācijā un pilsētas un pagastu pārvaldēs. N.Audzišs lūdz izmantot iespēju sazināties ar speciālistiem un iestādēm telefoniski vai elektroniski.

Iestādes slēgtas, darbinieki strādā
Tas, ka ir slēgtas bibliotēkas, ka nenotiek pasākumi kultūras iestādēs, sporta bāzēs, ka nestrādā skolas un to ēdnīcas nenozīmē nekā nedarīšanu. “Katras pašvaldības iestādes vadītājs izvērtē ikviena darbinieka pienākumus un uzdevumus. Darbs jau nenozīmē tikai tiešu kontaktēšanos ar cilvēkiem no ārpuses. Ir darbs ar dokumentiem. Ir iekavēti darbi. Darba devējs kvalitatīvi var pievērsties šā jautājuma risināšanai,” saka N.Audzišs. Piemēram, skolu ēnīcu darbinieki var veikt ģenerālās tīrīšanas pasākumus. N.Audzišs akcentē – ja ārkārtējā situācija valstī neturpināsies ilgāk par 14.aprīli, tad darbs pēc tam ieies normālajā ritmā. “Ja ne, būs vienkārši dīkstāve, par to būs atbildīgs darba devējs,” viņš saka. Nākas arī brīdināt produktu piegādātājus, ka saskaņā ar līgumiem, piemēram, skolu ēdnīcas neizmantos tik daudz produktu kā bijis paredzēts sākotnēji. 

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Tam no malas.

Sociālais dienests pat met nost klausuli. Un vadītāja Antoņeviča mt.nr-ir FALŠ! Un visām ministrījām bija atbilde,par karantīnu-Kā iegādāties pārtiku,ja esi karantīnā. Atbilde-JŪSU PROBLĒMAS UTT. Kosmoss.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.17 15:16

Mis gulbene

Mums ir sociālais dienests? Beidziet, tā ir parodija ar veco stagnātu priekšgalā. Paļauties variet tikai paši uz sevi, šeit Gulbene, ļaudis!!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.17 16:30

ussr

sveiciens visiem mīnusotājiem,pāris dienas atpakaļ mineju,ka vajadzīga būs gāzmaska, ozk utt.lai parūpētos par paiku karantīnā -lūk jums atbilde-JŪSU PROBLĒMAS..tas viss pie mums ir paredzams

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.17 19:01

es

man sociālajā dien, jākārto GMI, kā to izdarīt ? atbildiet.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 09:54

ļoti vienkārši

Palielini savus ieņēmumus,lai nevajadzētu te lieki traucēt sociālo dienestu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 10:05

padla

kaut tu saslimtu

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 10:19

tā īsti nesaprotu

Ko tur dara,vai taisās darīt tas pārītis foto nr.1?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.17 15:29

saprotu

Nu plēš nost afišas, jo kultūras pasākumi atcelti. Kas tur nav skaidrs?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.17 15:46

Asa

Kad gāju garām,viņi knibināja no afišu dēļa piespraudes,jo to tur ir no vienas vietas.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.17 17:52

justas

Viens no pakaļas izskatās pēc Stasika.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.17 18:15

Nnn

Nevajaga nekadus pasakumus,jo vecas tantinas neies nekur vinas sedes majas.pat nevar parka redzet gulbenes klacas tas vecenes kas sedeja un visas gulbenes zinas zinaja,ja no musu ielas ari ir tadas divas,paprasi visu zina par visiem.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 06:04

zina kas visu zina

Bet tas taču ir tik labi,ka ir tādas tantes.Vari uzzināt kurš ar kuru kopojas,kas piedzimis,kurš taisās vai jau ir nomiris.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 08:00

vārna

Kāpēc pandēmijas laikā Gulbenē strādā sētnieki bez jebkādiem aizsardzības līdzekļiem?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 07:41

Inta

Tāpēc ka mūsu novadā nav vienota krīzes vadības komiteja - izdod rīkojumu, kas dublē valdības rīkojumu, ir viens, taču reālas rīcības posmi: sab.transports, tie paši sētnieki, sab.ēdināšanas iestādes, vientuļo pensionāru apzināšana pagastos - tās vis nav.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 08:29

viņš pats tam tic?

Neturpināsies ilgāk par 14.aprīli!Ap to laiku tikai visā Eiropā pa īstam sāksies,lasiet ko raksta ārzemju prese.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 09:02

a

Ja pat veikalos strādā bez sejas maskas ,tad , kas padomās par nabaga sētniekiem vadībai viss vienalga , galvenais lai būtu tīrība.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 09:09

rrr

Bet es aicinātu ziņot policijai par tiek kuri atgriezušies no ārzemēm un brīvi staigā apkārt neievērojot karantīnu un tādu ir daudz !!!!! Ļoti daudz. Iespējams pat ir policijas tālr. kur var zvanīt anonīmi.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 10:13

nepiekrītu

Vai policijas darbiniekiem ir sejas maskas,lai neapdraudot sevi,varētu komunicēt ar vīrusa nēsātājiem?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 11:39

cipa

Domnieki savus kabinetus ātri aizvēra,bet par īstajiem darba darītājiem izskatās netiek domāts.Kur tad jūs esiet tautas kalpi,kad jāparūpējās par citiem?Nebūs darba tautas,nebūs arī jums ko zagt.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 11:39

cipiņš

Domās mēs vienmēr esam ar Jums,dārgie vēlētāji!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 11:54

ussr

galvenais lai kājas siltas ..:)), typ izredzētie ātri savā labā likumus noorganizēs,nav jau pirmā un pēdējā reize

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.18 13:23

Vietējās ziņas