Gulbenes novada pašvaldība atgādina, ka mājas (istabas) dzīvnieks ir jāreģistrē un tam jābūt implantētai mikroshēmai 8

Jauna gada sākumā kā parasti aktualizējas mājas (istabas) dzīvnieku uzskaite. Gulbenes novada pašvaldība atgādina, ka mājas (istabas) dzīvnieks ir jāreģistrē un tam jābūt implantētai mikroshēmai.

Atbilstoši Latvijas likumdošanai, sunim ir jābūt reģistrētam: sasniedzot 4 mēnešu vecumu; pirms atsavināšanas (pārdošanas, dāvināšanas, atdošanas, utt); ja suns uz laiku tiek izvests no valsts; ja suns piedalās izstādēs.

Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību nosaka Ministru kabineta 2011.gada 21.jūnija noteikumi Nr.491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”: https://likumi.lv/ta/id/232354-majas-istabas-dzivnieku-registracijas-kartiba

Mājdzīvnieka reģistrācija vienotajā valsts reģistrā ir maksas pakalpojums - vienreizēja maksa 7 eiro. Apmaksu veic pēc Lauksaimniecības datu centra (LDC) sagatavotā rēķina.

Mājas (istabas) dzīvniekam ir obligāti jābūt implantētai mikroshēmai. To veic veterinārārsts. Kaķu un mājas (istabas) sesku reģistrācija nav obligāta.

Kad mājas (istabas) dzīvniekam ir ievadīta mikroshēma, dzīvnieks ir jāreģistrē LDC informācijas sistēmas “Valsts vienotajā mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē”. Tajā reģistrē suņus, kam implantēta mikroshēma; var reģistrēt kaķus un mājas (istabas) seskus, kam implantēta mikroshēma.

Ja mājdzīvnieku reģistrē veterinārārsts, tad īpašnieks uzrāda savu personu apliecinošu dokumentu un mājdzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību. Ja veterinārārstam nav iespējas reģistrēt dzīvnieku datubāzē, tad īpašniekam pašam ir jānodrošina mājdzīvnieka reģistrācija LDC un Lauksaimniecības datu centra portālā www.ldc.gov.lv vai Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Ja ir atrasts noklīdis suns, kuram ir mikroshēma un kurš ir reģistrēts, tad, nolasot mikroshēmas datus, vieglāk var atrast suņa saimnieku. Tāpat pašvaldībās būs arī pārredzamāka situācija par to, cik suņu atrodas to teritorijā.

Ja mājas (istabas) dzīvnieks nav reģistrēts atbilstoši Latvijas likumdošanai, tad nav ievērotas dzīvnieku labturības prasības, kas ir administratīvs pārkāpums. Atbildība par pārkāpumu paredzēta Dzīvnieku aizsardzības likuma 57.pantā. Par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem piemēro naudas sodu: fiziskajai personai - līdz 350 naudas soda vienībām, juridiskajai personai - no 22 līdz 500 naudas soda vienībām (naudas soda vienība ir 5 eiro).

Pievieno komentāru

Komentāri 8

.

Kaut kā mums švaki ar to dzīvnieku labturību iet. Pilni daudzdzīvokļu namu masīvi ar pamestiem dzīvniekiem. Kur nu vēl tādu greznību, kā suņiem ievadit mikroshēmu. Tik daudz prāta daļai sabiedrības noteikti nepietiks.

pirms 18 dienām, 2021.02.10 11:21

?

Kur tad ir tie pamestie dzīvnieki?

pirms 18 dienām, 2021.02.10 12:14

to ?

Nu viens piemērs ir viena no Nākotnes ielas sarkanajām mājām. Ne jau no zila gaisa viņi tur uzradušies. Kādam (ne)cilvēkam taču reiz bija mājdzīvniekii, kuri pēkšņi kļuva nevajadzīgi. Vienīgā laime, ka tur acīmredzot ir kāds cilvēks, kurš viņus vismaz pabaro šajā aukstumā.

pirms 18 dienām, 2021.02.10 13:03

..

Pilna Gulbene ar klaiņojošiem dzīvniekiem, kā suņiem, tā kaķiem. Neviens neko neredz, atbildīgie dienesti tik vizinās apkārt bez vajadzības, bet to, ka gar degunu aiziet bez saimnieka suns, kurš klaiņo apkart, neviens neredz.

pirms 18 dienām, 2021.02.10 15:36

Aaa

Apnikuši tie suņu saimnieki.Valkājas pa ielām,viss no vienas vietas dzeltens nočurāts,tāpat arī nesavākti s... Kadreiz bija suņu pastaigu laukumi,tur viņi varētu darīt,ko.grib, kāpēc mums vsiem jācieš.Ja būtu pieklājīgi liela gada maksa,tad arī suņu nebūtu tik daudz.

pirms 18 dienām, 2021.02.10 15:56

?

Kur ir bijuši suņu pastaigu laukumi? Par tiem tikai runāja un runāja. Tad iesāka veidot un tā arī viss beidzās...

pirms 18 dienām, 2021.02.10 16:32

Jautājuma zīmei

Domājat, ka suņu pastaigu laukumā aiz sava dzīvnieka nav jāsavāc? Ne jau pastaigu laukuma trūkums vainojams pie daudzo suņu īpašnieku kultūras trūkuma. Tā ir tikai pašsaprotama lieta, kura butu jādara katram, lai pašiem pavasarī pa tiem mēsliem nav jāmīcās!

pirms 18 dienām, 2021.02.10 16:46

Vietējās ziņas