Gulbenes novada pašvaldībā fotografē apkopējas darba kļūdas 57

Gulbenes novada pašvaldībā 5.februārī no darba aizgāja viena no divām apkopējām, kura strādāja administrācijas ēkā. Lai pasargātu citus cilvēkus no nepatīkamas pieredzes, kuru ir guvusi, viņa vērsās “Dzirkstelē”. Viņa vaicā: “Vai cits darbinieks pašvaldībā ir tiesīgs fotografēt manu līdz galam nepadarīto darbu un vietnē “WhatsApp” sūtīt citiem cilvēkiem?” Sieviete arī neslēpj, ka ir sasniegusi pensijas vecumu.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs “Dzirkstelei” saka: “Nav tādā veidā jāuzrāda kaut kādas nebūšanas. Tas nav forši.” Viņš zinājis tikai par apkopējas aiziešanu no darba, bet ne par šādām niansēm.

Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Jana Igaviņa laikrakstam skaidro: “Gulbenes novada pašvaldība kā darba devējs veica darbinieka darba līgumā un amata aprakstā noteikto pienākumu izpildes kontroli. Konstatējot nekvalitatīvi veiktu tehniska rakstura darbu, tā fotografēšana atbilstoši normatīvo aktu prasībām ir pieļaujama."

Tiesībsarga biroja vecākā juriste Elīna Ūsiņa “Dzirkstelei” saka, ka konkrētā persona (pašvaldības apkopēja) varēja personīgi vērsties ar iesniegumu birojā. Tādā gadījumā Tiesībsarga birojs būtu prasījis pašvaldības viedokli par izveidojušos situāciju un varētu tikt ierosināta pārbaudes lieta. Uzrakstīt iesniegumu birojam ir pavisam vienkārši. To var izdarīt šīs iestādes mājaslapā “www.tiesibsargabirojs.lv”, kur ir tiešsaistes saite “iesniegt iesniegumu” un “uzdot jautājumu”. E.Ūsiņa arī “Dzirkstelei” komentēja konkrēto Gulbenes gadījumu. “Visi pārpratumi un konflikti darba attiecībās ir jārisina darbavietas iekšienē, pārrunājot situāciju ar tiešo vadītāju vai augstāko vadību, vai konsultējoties pie darbinieka, kas atbild par personāla vadību iestādē. Turklāt pārpratumi, neapmierinātība un situācijas, ka ir neētiskas vai prettiesiskas, ir maksimāli savlaicīgi jārisina, lai tie neeskalējas un nepāraug nopietnākos pārkāpumos,” viņa skaidro. Tajā pašā laikā E.Ūsiņa akcentē: “Ja ir konstatējama darbinieka neatbilstība veicamajam darbam, tad darba attiecības pusēm ir jāgroza vai jāizbeidz Darba likumā noteiktajā kārtībā, nevis padarot darba apstākļus neciešamākus, lai eventuāli panāktu darbinieka aiziešanu. Satversmes un Darba likuma normas ietver sevī aizliegumu veikt jebkāda veida psiholoģisko teroru darbavietā gan no darba devēja, gan kolēģu puses.”

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības “LAKRS” valdes priekšsēdētājs Juris Kalniņš “Dzirkstelei” saka, ka ir pārsteigts par šādu situāciju, un pauž, ka pašvaldības apkopēja justos daudz aizsargātāka, ja viņa būtu arodbiedrības biedre. “Ja ir interese par arodbiedrību un tās darbību darbinieku interesēs, zvaniet 29285248! Sadarbosimies un risināsim jūsu problēmas,” saka J.Kalniņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 57

Atbilde

Izlasi pareizi. Vēl nebija paspējusi visu izdarīt. Jautājums-kura radiniecei vajag darbu?

pirms gada, 2020.02.20 11:19

?

Lasi pati! Citēju: viņa vaicā: “Vai cits darbinieks pašvaldībā ir tiesīgs fotografēt manu līdz galam nepadarīto darbu" . Kur Tu redzi, ka runa iet par darba laikā "līdz galam nepadarītu darbu" vai nepaspēšanu? Tad jau visi otrajā, trešajā dienā u.t.t. attaisnosies par neizdarīto ar vārdiem "es līdz galam neesmu padarījis"......

pirms gada, 2020.02.20 15:28

Viela pārdomām...

Nu, ja strādā un piestrādā n-tajās vietās, tad loģiski, ka darba laiks ir par īsu, lai visu paspētu KĀRTĪGI izdarīt...
Jau agrāk arī "GN" bija problēmas ar konkrētās personas darbu izpildes kvalitāti, kad strādāja par sētnieci

pirms gada, 2020.02.20 16:16

Urbis

Kāposts kā vienmēr aizķēries psrs, kurā viss palika starp tovariščiem, ne dod dievs kāds kaut ko publiski paudīs!

pirms gada, 2020.02.20 11:39

ussr

ā,un saka -pie mums neesot cenzūras,nu nu,bet tikai seko dažādas represijas

pirms gada, 2020.02.20 16:41

Lote

Pafotografejiet labāk ko paši darāt, skabargu otra acī saskatīt nav grūti, bet baļķi savā acī neredz ...... absurds vienkārši...... kur nu vēl tālāk.....Vai apkopējām tika paaugstinātas darba algas? Vai tikai vadībai?

pirms gada, 2020.02.20 11:58

vārna

Indijā ministrs savu kabinetu pēc darba satīra pats un liek to darīt arī saviem padotajiem,un tas tikai tāpēc, lai ierēdņi nekļūtu parāk iedomīgi.

pirms gada, 2020.02.20 13:01

cipa

Morālo kropļu namiņš.Lai tās dāmas parāda kā jāuzkopj telpas,nez vai palocīties varēs.

pirms gada, 2020.02.20 13:06

ussr

koč ta apkopēja nepareizi izdarīja NOSLAUCĪJA no augšas uz leju,vai no lejas uz augšu?...

pirms gada, 2020.02.20 13:18

a

strādāja pašvaldības ēkā trīs apkopējas , bet tagad bija palikušas divas un viņas veic divas triju cilvēku darbu par iztikas minimumu'pirms nodokļu nomaksas'prasības nenormāli augstas un ja darba steigā lidz galam nav , kas paveiks tad abu apkopēju darbs tiek fotografēts,

pirms gada, 2020.02.20 13:08

strādniece

tas ir arī citur, apkopējām jāstrādā par diviem,vadītāji algas piesavina.

pirms gada, 2020.02.20 13:33

ilze

Ārprāts, zinu to ka jau no 5.02 pašvaldības ēkā strādā palikusī APKOPĒJA viena pati, šīs mežonīgi lielās platības jāsakopj vienai , jo uz doto brīdi vēl nav atrasts cilvēks , kur skatās darba inspekcija, ka vienu cilvēku tā noslogo,

pirms gada, 2020.02.20 13:38

Kalniņš pat pateicis,ka pārsteigts par šādu rīcību. Gulbenes stulbeņi!

pirms gada, 2020.02.20 14:42

par normālu komunikācija

Nav īsti skaidrs, kādēļ atbildīgais par apkopējas darba kvalitāti nevērsās pie apkopējas ar konstruktīvu kritiku, pamatojot savu viedokli un cilvēcīgi paskaidrojot. Šī situācijā tiešām "velk" uz vardarbību darba vietā, kas ir ļoti nosodāmi. :( Nav arī skaidrs, kādēļ attēli, kuri paredzēti, lai konstatētu pienākumu izpildes kontroli darba vietā tiek sūtīti trešajai personai? Apkopējai noteikti jāvēršas Tiesībsarga birojā.

pirms gada, 2020.02.20 15:01

77

Apkopēja, vērsieties Tiesībsarga birojā!

pirms gada, 2020.02.20 16:15

?

Blondu žurku pilns kantoris, lai mazgā, vismaz tam noderēs un uz fitnesa nodarbībām ieekonomēs.

pirms gada, 2020.02.20 15:04

VIETĒJAIS

KĀPĒC AIZTIEK APKOPĒJU. ĪPAŠUMU PĀRRAUDZĪBAS NODAĻA UN TĀS VADĪTĀJS IR ATBILDĪGS PAR KĀRTĪBU DOMES ĒKĀ, JO DARBINIECE IR PAKĻAUTA NODAĻAI.

pirms gada, 2020.02.20 15:33

korupcija kāpostu laukā

Trauksmes celšanas likums. Tā mērķis ir sabiedrības interesēs veicināt trauksmes celšanu par pārkāpumiem un nodrošināt trauksmes celšanas mehānismu izveidi un darbību, kā arī trauksmes cēlēju pienācīgu aizsardzību.
Par ko var celt trauksmi
Trauksmes celšanas likuma 3. pantā paredzēti gadījumi, kad persona ir tiesīga celt trauksmi, jo īpaši par šādiem pārkāpumiem:

amatpersonu bezdarbību, nolaidību vai dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu;
korupciju;
krāpšanu;
publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanu;
izvairīšanos no nodokļu samaksas;
sabiedrības veselības apdraudējumu;
pārtikas drošības apdraudējumu;
būvniecības drošības apdraudējumu;
vides drošības apdraudējumu;
darba drošības apdraudējumu;
sabiedriskās kārtības apdraudējumu;
cilvēktiesību pārkāpumu;
pārkāpumu publisko iepirkumu jomā;
pārkāpumu finanšu un kapitāla tirgus sektorā;
konkurences tiesību pārkāpumu u. c.

Visa nepieciešamā informācija, lai praktiski lietotu jauno trauksmes celšanas sistēmu, tostarp iesnieguma veidlapa, trauksmes celšanas ieviešanas vadlīnijas, kompetento iestāžu saraksts un šo iestāžu kontaktpersonu kontakti, no šodienas ir pieejama tīmekļvietnē www.trauksmesceleji.lv.

pirms gada, 2020.02.20 15:42

Jautājums

Izbijušais brikešu karalis pats nejēdz neko? Vai tikai sēd radinieka Normunda paspārnē un fočē apkopējas?

pirms gada, 2020.02.20 16:43

ak

Stulbais Deksnis.?,tas brikešu karalis????

pirms gada, 2020.02.20 17:27

karr

KA TAS STULBENIS UN DZERAJS DEKSNIS VISPAR TIKA DOME???

pirms gada, 2020.02.20 17:51

Mmm

Labāk, lai tur augstāk sēdošie izdara savu darbu 100% pa kuru saņem nejau minimālo algu. Un kādam ar pirkstu baksta ka nav kas padarīts. Nevis pensionārei pa grašiem kas strāda ņirgāties fui paši sāk citus graust.

pirms gada, 2020.02.20 18:11

Ss

Ar slotu tai fotagrāfētājai vaidzēja iegāst. Vairāk savu degunu nebāzstu.

pirms gada, 2020.02.20 18:14

Anna

Varbūt dižā izpilddirektore var ņemt slotu un sākt mazgāt pati par minimālo algu un nenormālu apjomu, ja grib lai visu kārtīgi iztīra. Tā ir klaja ņirgāšanās par darba cilvēku, pašai gan tika pielikti pie algas vairāk kā 200 EUR mēnesī. Nu galīgi aptrakuši tie baltajā mājā!Kauns! Un ko tā personalvaditaja vada? Klaji ņirgājās par cilvēkiem!

pirms gada, 2020.02.20 18:22

Suns

Visas cūkas prom uz gateri!

pirms gada, 2020.02.21 12:23

Dace

Vai domes priekšnieks vispār kaut ko zin? Vienmēr atbilde...nezināju...

pirms gada, 2020.02.20 18:24

Vietējās ziņas