Gulbenes novada pašvaldība gaida valdības lēmumu par atbalsta sniegšanu ēdināšanas izdevumu kompensēšanai skolēniem 43

Laikā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanu un mācības skolēniem notiek attālināti, ir aktualizējies jautājumus par pusdienu nodrošināšanu vai to izdevumu kompensēšanu skolēniem - rakstīts pašvaldības mājaslapā "Gulbene.lv". Tiek uzsvērts, ka šobrīd pašvaldības Latvijā šo jautājumu ir uzsākušas risināt atšķirīgi atbilstoši iespējām, skolēnu skaitam un teritorijas specifikai. Savukārt Gulbenes novada pašvaldība nesteidzas notikumiem pa priekšu, bet gan aktīvi seko līdzi oficiālajai informācijai un komunicē ar Izglītības un zinātnes ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, piedāvājot savas idejas atbilstošākajam risinājumam, kas derētu visām pašvaldībām. Līdz ar to pašlaik nav efektīvi pašvaldībā pāragri pieņemt lēmumu, kamēr tas nav paveikts ministriju līmenī. Pašvaldība informē, ka atbalsts ēdināšanas izdevumu kompensēšanai skolēniem tiks sniegts pēc lēmuma pieņemšanas valstī.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka valsts budžeta finansējumu, ko ministrija aprīlī pārskaitīs 1.-4 .klašu skolēnu brīvpusdienām, pašvaldības varēs izmantot maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērnu ēdināšanai – šos Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos grozījumus Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu 31.martā atbalstījusi valdība.

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā līdz 14. aprīlim mācības Latvijas izglītības iestādēs notiek attālināti, tāpēc bērniem nav iespēju reizi dienā paēst siltas pusdienas. Vissāpīgāk šo problēmu izjūt bērni no sociāli neaizsargātajām – maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm. Tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija, konsultējoties ar Latvijas Pašvaldību savienību un Finanšu ministriju, rosinājusi valdību 1.-4. klašu skolēniem domāto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienām novirzīt tieši šādam mērķim.

Pašvaldības aprīlī saņemto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai par laika periodu, kurā valstī noteikta ārkārtējā situācija, varēs izlietot savā pašvaldībā dzīvojošo maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērnu ēdināšanai..

Pašvaldības piešķirto finansējumu var izlietot tikai pusdienu nodrošināšanai 1.-4.klašu bērniem. Taču, ja piešķirtie līdzekļi pilnībā netiks izmantoti šīs vecuma grupas bērnu ēdināšanai, pašvaldība ir tiesīga piešķirt pusdienas arī 5.-9. klašu skolēniem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm.

Pašvaldības savā lēmumā var noteikt piemērotāko ēdiena nodrošināšanas veidu - brīvpusdienu piegāde bērniem mājās, pārtikas pakas bērna ģimenei, zupas virtuves pakalpojumi vai cits ēdiena piegādes veida risinājums.  

Ārkārtas situācijas laikā atbalstu skolēniem turpina sniegt arī projekts “Pumpurs”. Skolēniem, kuriem identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski, šobrīd konsultācijas notiek attālināti, un no šodienas ir iespēja saņemt arī atbalstu ēdināšanai tiem vispārizglītojošo skolu 5.-12. klašu skolēniem, kuriem šajā semestrī šāds atbalsta pasākums tika iekļauts individuālajā atbalsta plānā.

Tāpat projektā tiek nodrošināts ekonomiskais atbalsts to profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri atrodas praksēs.


Pievieno komentāru

Komentāri 43

Mamma

Domāju,kā nekādā gadījumā nedrīkst vēl pagarināt. Zinu daudzus vecākus sākot,kā viņu bērni būs vienkārši nesekmīgi. Jo nevar vairs palīdzēt tieši mācību vielas pēc. Un tieši sākumskolā matemātikā un jo augstāk,jo vecākiem nesaprotamāk. Un kas vairs vakarā daudz spēj izsekot līdzi. Viena lieta ir datorā paspēlēt spēlītes,otra lieta ir mācības,kur nepārtraukti ir kaut kas jālādē. Un tu sēdi kā muļķis,skaties,ka atkal nav interneta,griežas riņķītis vai vispār sāk pats kaut ko nesaprotami rādīt. Tikmēr bērns ir aizmetis visu pa gaisu,jo vecāki gluži vienkārši nevar būt skolotāju vietā . Nu nebūs mums tik specifisku zināšanu. Kur ir lielāki bērni,tie vienkārši izpilda mazo vietā,lai tiktu pie datora. Bet sīcim zināšanas iet gar degunu. Jo nav skolotāja,kas paskaidro. Tieši tik skaidra ir realitāte.. Lūdzu,vecāki,cīnīsimies,lai bērni tiek atpakaļ skolā. Te jau jācīnās ir parasta darba darītājiem,jo kas var strādāt no mājām? Tikai kantora darbinieki. Pārējie tāpat raujamies vēl vairāk kā līdz šim,jo redziet,mums tagad jāstrādā ir arī par tiem bagātajiem,kas izslēpojušies,sēž pašizolācijā.
Cilvēki,nepieļausim tik traki dīkstāvi, citādi ar mums būs cauri. Mums vienkārši nebūs ko ēst.

pirms gada, 2020.03.31 21:42

55

Mammīt,domā ar galvu! Kāda iešana uz skolu? Palīdz ,cik var bērnam, un būs labi. Neķer kreņķi!

pirms gada, 2020.04.01 10:46

arī mamma

Tu māmiņ laikam tiešām ar galvu nedraudzējies. Kas tev svarīgāks, veseli bērni un pati dzīva, vai visi slimi?! Kāda skola?! Vai tiešām neredzi, vīruss tagad tikai sāk savu postošo ceļu.

pirms gada, 2020.04.01 11:51

mamma lai nomierinās

Kamēr nebūs vakcīna,tikmēr skola nesāksies arī rudenī 1.septembrī.

pirms gada, 2020.04.01 11:58

? -> mamma lai nomierinās

Tu nu gan tagad lej! Pats ātrākais, kad varētu būt vakcīna ir 1.5 gads. Tad bērni vispār vairs skolā neies?
Ķīnā pēc trīs mēnešiem viss atgriežas savās sliedēs, un bez kādām vakcīnām.

pirms gada, 2020.04.01 12:24

>?

Un ja tavs bērns skolā saslims un noliks karoti,kuru tu vainosi?Sevi vai skolas direktoru vai vēl kādu citu,kurš uzņemsies atbildību??

pirms gada, 2020.04.01 15:47

Tētis

Citos novados sen jau baro bērnus vai pārskaita vecākiem naudu uz kontu.
"Mēs neskriesim ministrija pa priekšu!" Bet kad jāaizver skolas, tad varam skriet visai Latvijai pa priekšu.

pirms gada, 2020.03.31 22:28

Drausmas

Reinsone kusti ātrāk tās smadzenes citos novados viss notiekās kāpēc mums nav nekā atkal gribat iesūkt nāsī????

pirms gada, 2020.04.01 07:22

Mamma

Ko atkal gaida,jau ir pateikt un nauda ir iedalīta.Kur tad tā nauda ir izķibējusi?????

pirms gada, 2020.04.01 09:36

Tētis

Mammīt, kāda iešana uz skolu? Tādas kā Tu, nesaprot, lietas nopietnību un gan jau tagad vazājās apkārt, veselība un cilvēku dzīvības šobrīd ir svarīgākas par sekmīgiem / nesekmīgiem bērniem.
Palīdzi cik vari un gan jau būs labi, un galvenais #paliecmājās.

pirms gada, 2020.04.01 10:01

Kur vēl tālāk

Maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērni ēdīs, pārējiem dabīgā atlase, kurš izdzīvos.
Galu galā tā nauda paredzēta visiem bērniem.

pirms gada, 2020.04.01 10:15

...

Pareizi teikts. Mūsu valstī, ja lielāki bērni par 18, tad vairs neskaita par bērniem. Tāpēc lielu daļu daudzbērnu ģimeņu neuzskata , tātad viņiem nepienāksies????

pirms gada, 2020.04.01 10:34

!!!

Nav taisnība! Ja bērni mācās, tad daudzbērnu ģimene skaitās līdz 24 gadiem.

pirms gada, 2020.04.01 10:50

Ekonomists

Gulbenes domei kā vecos laikos vajag spērienu no augšas, citādāk nekā izdarīt nevar

pirms gada, 2020.04.01 10:36

...

Kāpēc jāšķiro bērni? Visi bērni ir pelnījuši siltas pustdienas, daudzi vecāku ir darbos.

pirms gada, 2020.04.01 10:42

Tētuks

Reinsone,ātrāk bērniem gādā pusdienas,nevis kaut ko tukši spriedelē.

pirms gada, 2020.04.01 10:49

ufyux

Kad citur jau sen notiek ēdināšana,tad šajā miestā vēl kaut ko gaida. Kas notiek,johaidi????????????????

pirms gada, 2020.04.01 10:55

Mamma 3 bērniem.

Laiki pienākuši ,vairs ļautiņi paši savus bērnus nespēj pabarot .

pirms gada, 2020.04.01 11:30

!!!

Ļautiņi spēj! Bet kāpēc bērniem paredzēto naudu būtu jāļauj piesavināties domes badmirām?
(Tu no savas vari atteikties.)

pirms gada, 2020.04.01 11:35

ļoti pareizi

Un arī par elektrību ir jāsaņem no domes finansu atbalsts,jo visi bērni mājās un skaitītājs griežas varen ātri.

pirms gada, 2020.04.01 11:56

Jānis

Jā, un par tualetes papīru arī...

pirms gada, 2020.04.01 17:31

Mates

Labak lai berni sez majas.un bus lidz maija beigam karantina.lai some palidz daudz bernu gimenem prieks tam vini ir.ja nepalidzes rakstam u to numuru 20553333.vini jums atbildes u jautajumiem.uz visiem.

pirms gada, 2020.04.01 11:57

Xoxo

Beidzot kāds klausisies ziņas?Pieņemts likums ka pievedis tas pusdienas.beidzat tak reiz cikstet .

pirms gada, 2020.04.01 12:35

Ilze

Par skolā iešanu nav ko domāt. Kamēr sērga plosīsies, tas nenotiks. Pie tā vainojama PVO, kas pieļāva postam izplatīties pasaulē. Mūsu gudrie profesori infekteologi aplamības stāstīja un gaidīja: "gan jau agri vēlu infekcija būs pie mums." Atnāca arī. Viss sliktais
ir ārzemēm. Skolēniem jāliek eksāmeni un jābeidz skolas
un jāstājas citās skolās, nu ir viss sačakarēts
Mūsu valdība kā tādi gliemeži, spriež un spriež. Tās runas ir apnikušas. Kuram dos pabalstus, kuram ne. Tas, kas maksā nodokļus, tam vismazāk tiks. Visiem bērniem vajag nodrošināt siltu ēdienu ar piegādi mājās. Tik daudz ēstuves aizvērušās, lai atsāk strādāt un izvadāt ēdienu.

pirms gada, 2020.04.01 13:58

Ilzei

Neviens PVO te nav vainīgs. Vīruss ir nezināms,un Latvijai ar tā apkarošanu veicas labi pagaidām. Viss tiek darīts,ko iespējams darīt.

pirms gada, 2020.04.02 09:32

Ilze

Par skolā iešanu nav ko domāt, kamēr plosīsies pasaules sērga. Visiem skolas bērniem vajag nodrošināt siltu ēdienu. Tagad šķiros kuram dot un kuram ne. Tie, kas maksā nodokļus, vismazāk saņems atbalstu no pašvaldības. Mūsu valdība ir kā gliemezis -spriež un spriež. Un gudrie profesori, vai nezina, kas ir infekcijas slimības. Gaidīja, kamēr ievazā Latvijā. A
Vārdu sakot, visai sabiedrībai dzīvēe sačakarēta.
Skolu beidzējiem jāliek eksāmeni un jāstājas citās skolās. Kā tas ir izdarāms?
Izlaiduma arī nebūs.
Tik daudz skolu likvidēja, nu visas tukš.

pirms gada, 2020.04.01 14:11

Ilzei

Beidz muldēt! Pati kaut ko dari,nevis pabalstus meklē un gaidi!

pirms gada, 2020.04.02 09:30

Ilze

Visiem bērniem vajag nodrošināt siltas pusdienas. Par skolā iešanu vēl ilgi nav ko domāt.

pirms gada, 2020.04.01 14:13

Ilze

Sākas šķirošana. Visiem bērniem vajag nodrošināt siltas pusdienas. Apdauzītie, tērēja naudu uz nebēdu.

pirms gada, 2020.04.01 14:15

protams ka neies

Kara laikā arī skola nebija aktuāla,bet šī pandēmija ir vēl daudz traģiskāka kā karš.Ienaidnieks nav redzams,zāļu un vakcīnu nav,Nāvējošais vīruss var skart ikvienu un jebkurā laikā.

pirms gada, 2020.04.01 14:20

Olga

Stulbā valdība, šķiros, kuram dot kuram ne.
Cietēji ir visi bērni. Skolas dzīve sančakarēta.

pirms gada, 2020.04.01 14:45

Mamma

nauda brīvpusdienām bija 1-4.klasei, kāpēc bērni jāšķiro , arī ja visiem netiek dotas pusdienas krīzes laikā , kur paliek to bērnu nauda kuriem netiek pusdienas, tā taču ir nodokļu maksātāju nauda.Nevaram valstī būt visi mazturīgiem un trūcīgi. Runa ir par bērniem.Sauciens Bērnus Nešķirot.Par skolā iešanu nevar būt runa, jo krīzi iespējams vēl pagarinās līdz 3. mēneši. Daudziem bērniem kam nebija datora un interneta viss tika iedots, bet ja es savam kaut kā esmu nopirkusi, un kaut kā to maksāju par internetu, tad manam arī pusdienas nevajag. Nesaprotu loģiku. man pretī nekas nav. bet ja nebūs darba un nespēsim samaksāt internetu, kas tad notiks ar e-klasi. ko iesāksim???

pirms gada, 2020.04.01 15:28

Sarma

Šeit jau nu gan nebij jadala bērni no 1- 4.klasei ir brīvpusdienas tatad pienakas visiem šiem bērniem nevis maznodrošinātie vai daydzbērny murgs atjal

pirms gada, 2020.04.01 19:56

Vietējās ziņas