Gulbenes novada pašvaldība gatavojas arī plānam “B” 25

COVID-19 atkal pieņemas spēkā, vai Gulbenes novada skolas ir gatavas atkal pāriet uz skolēnu izglītošanu tālmācības ceļā? Šādu jautājumu pēc novada domes 24.septembra sēdes deputāts Normunds Mazūrs uzdeva pašvaldības izpilddirektorei Lienītei Reinsonei. Viņš vaicāja arī, vai pašvaldība būs gatava no jauna nodrošināt skolēniem ēdināšanas izdevumu kompensēšanu.

“Mēs noteikti spēsim reaģēt operatīvāk (nekā iepriekš izsludināto karantīnas ierobežojumu laikā – red.). Skolēnu ēdināšanas kartes, kas tika atgrieztas nebojātas, ir saglabātas. Tās nav iznīcinātas. Tas nozīmē, ka šajā ziņā varēsim reaģēt krietni ātrāk. Kopumā -, protams, mums jau ir pieredze,” sacīja L.Reinsone. Viņa atgādināja, ka iepriekšējo karantīnas ierobežojumu laika “starts tika dots” skolēnu brīvlaikā Līdz ar to bijusi nedēļa laika, lai koordinētu pasākumu veikšanu. Ja tagad vajadzēšot atkal skolās pāriet uz tālmācību, noteikti tikšot sasaukta novada domes ārkārtas sēde, lai tur pieņemtu nepieciešamos lēmumus.

Tā kā situācija izglītības iestādēs kļūst kritiskāka, iespējams, skolām jādomā par B modeļa izvēli, kas paredz daļēji attālinātas mācības. Šādu viedokli ir paudusi izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

gulbenietis

Ja šuplinska paredz attalinatas maciibas tad luudzu nodroshinat manam bernam taadas pashas maaciibas ka skola tikai ar datora paliidziibu,lai katrs skolotajs novada sava stundu.
es kaa vecaaks neseedeeshu un nedariishu skolotajas darbu vakaros peec sava darba.jo lielaakai dali vecaaku nav iespeeja straadaat atalinaati,ja nu vieniigi vini nav kaut kur velsts ieredniishi kuriem droshi vien atlaus straadat no maajam

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 15:18

zzs

vecaakiem skolotaaju algas,jo maaciisim mees vakaros savus beernus

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 09:01

ussr

gan jau pienāks laiks kad būs jāmācās ēst attālināti..

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 15:27

Z

Tā nav izeja,visu mäcību procesu uzkraut uz vecākiem.kuri vēl piedevām strādā.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 15:34

?

Vai kraukļveidīgajiem ir plāns Ž atkal apčakarēt pārējos, jāāā, jau no komunistu laikiem ir un turpinās nepārtraukti.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 15:38

piiii

Gulbenē jau bija mega karantīna augustā :)

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 15:40

Mācības

Pavasarī bija vienkārši murgs ar 3 skolniekiem. Dators viens, labi, telefonu kaut kur izmantoja. Bet, kad viss notika vienlaicīgi... Visas tiešsaistes un zoom, un tad vēl pieslēgties nevar, nepareizas adreses...utt. Vājprāts. Un tie "ni" un "nv" par dažām kļūdām uzdevumā... Izmisums, pat vārdu nav lai aprakstītu to haosu attālinātajās mācības. Piedodiet, ne visiem ir superspējas mācībās, nav "vieglas" galvas.
Un vecākiem taču jāiet darbā...

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 17:24

Nesatraucies

Tas ka izglītības jomā ir bardaks ir fakts. Nākotnē, lai iegūtu labu darbu, šodienas izglītība nebūs noteicošā. Nebijā nervus sev un bērniem.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 22:56

Lienuks

Atkārtojumu negribas.....Mieles joprojām....

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 20:48

Janka

Arī tagad nav īsti labi! Uz klasi tikt parunāt ar audzinātāju ir diezgan sarežģīti, bet komunikācija pa telefonu nav tas pats.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 22:21

Mamma

Tad skolotāja algu mums vecākiem,jo bērnu mācīsim mēs.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 05:43

e

Man liekas, ka vienam otram vecākam pat bērnu nauda nepienākas, jo savus vecāka pienākumus nespēj veikt bērns nenāk uz skolu, ja atnāk, tad puses vajadzīgā nav līdzi, neizmācījies, rupji izturas pret skolasbiedriem, pat uzvedību vispār nav ko runāt. Vai to skola māca? Un kur nu vēl pa\rasīt kaut minimālo pieklājību: labrīt, paldies un lūdzu. Piekrītu, ka grūtāk ir 1.-3. kl. skolēniem, bet pārējiem būtu jāprot pašiem strādāt. Skolotājiem nebūtu jāpārbauda vecāku zināšanas, pašu bērnu darbs attālinātajā mācību procesā diezgan mazs. Vecāki sacenšas, kurš savam bērnam nopelnīs labāku vērtējumu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.04 23:28

"Vai to skola māca?" Tad māciet - tas ir jūsu darbs un jums par to algu maksā!

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.05 09:49

Ēriks

Pilnīgi piekrītu. Skolotāju algu vecākiem.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 06:00

Runcis

Tagad pierasts, ka viss jādara skolai. Daži domā, ka viņu pienākums ir tikai ražot bērnus. Pēc darba tam ir gan laiks gan vēlēšanās. Bērniem jāpalīdz katru dienu. Kaunējušies būtu par to vēl prasīt naudu. Lasot komentārus, regulāri par to, kas notiek Gulbenē, rodas sajūta, ka tur dzīvo vecāki, kas tikai ražo nevis audzina un rūpējas. Tā var runāt cilvēki, kuru ģimenēs nekad nav ienākusi nelaime, bet dzīve nav rožu lauks. Gan jau būs. Tad atkal citi būs vainīgi. Jūs neziniet ko nozīmē šī slimība ģimenē. Tad atkal prasīsiet, lai visi jūs aptekalē. Kaunēties.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 09:41

Suns

Ej nu labāk peles ķert! Ja prāta nav, tad ar karoti neviens tev viņu neielies!

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 10:09

Ance

Kas paliek kritiskāks. Domei gribas mājā dzīvot un tēlot strādājošos? Skolā viss kārtībā. Mūsu ģimenes ārstam pietiek veselā saprāta katras iesnas nesataisīt par kovidu.
Bet tie pārbaudītaji gan ir bezatbildīgi. Piemēram--- sanitārā inspekcija. Iepriekšējā dienā bija pa Alūksni , nākošajā jau pa Gulbenes skolām. Bet Alūksnē ir viens slimnieks,kas inficējies no atbraukušā rada. Skolnieks. Arī dome piecu cilvēku sastāvā braukā apkārt pa skolām. Kaut ko ĻOTI bauda. Vai paši zin, varbūt ir nēsātāji. Kas tagad ko vazāties apkārt.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 09:56

Aija

Tad jau vispār nav ko runāt. Vēl nav izlabojuši tās atzīmes,ko pavasarī nav sapratuši un iemācījušies. Es kā skolotāja esmu šokā,kādi robi patiesībā ir tādai mācīšanai.
Augstākais,ko var aiztaisīt,ir divas nedēļas. Un tad jau ir ārprāts.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 10:05

Atbilde Runcim

Kā tu domā,ar ko mainīsies,ja tavs bērns dzīvos mājā? Tad jau jums visiem jādzīvo stikla būrī. Bet bērni tāpat iet kopā spēlēties,vai klīst pa ielām. Un nesaki,katavs bērns tik rātni sēž tikai istabā. Un tev un ģimenei tāpat ir jāiet darbā,veikalā. Un,ja tu nestrādā,tad jājautā,no kā tu pārtiec.
Bērni vieglāk pārcieš jebkuru slimību. Arī mums rados bija. Patiesībā pat nebija valdāms, bet mājā jādzīvo. Tā kā dzīvo mierīgi un nestreso. Visas slimības sākas no stresa.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 11:07

Runcis

Es šoreiz varbūt nerunāju tik daudz par slimību, bet par to, ka vecākiem ir jāpalīdz bērnam mācīties un ja skolotājs izstāsta vielu, iedod uzdevumus, vecākiem ir tikai jāpalīdz un par to prasa skolotājam atdot algu vai no valsts par bērna mācīšanu prasa samaksu.. NU PIEDODIET, TAS IR PAR DAUDZ. Es arī esmu skolotājs un nekādā gadījumā nēesmu par mājmācību, bet ir situācijas kuras ir jāsaprot un nav jāspļauj žults

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 16:49

Suns

Nu ja tādi ir skolotāji, tad nav par ko brīnīties!

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 18:21

Gulbeniesi

Būs attālināti jāmācās,jagatovas jau drīzumā tas notiks.vecaki mācīs savus bērnus un skolotāji saņem algas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.02 07:04

ome

Tad kad tie vecāki lai strādā, es saprotu vakarā jāpalīdz jā , bet tas bērns ir apguvis to prasmi skolā un viņš seko līdzi lai kaut ko saprastu, bet ja man jāmāca jauna viela nu piedodat, es nomocījos jau no marta līdz maijam un tagad atkal. Kad beigsies šis absurds valstī , novados visā Latvijā. Bērni vienmēr slimo ar iesniem,,klepiem gan pavasaros, gan rudenī.Tagad no 12.oktobra vēl ieviesies kaut ko sakarā ar covid.man bērns raud ka viņam bailes ka visi nomirsim.Tādus apsurdus stāsta riebas. Mums jābūt pacietībai lielai , lielai. Visi turāmies. Veiksmi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.04 12:59

Anna

Sāk likties ka man,kā skolotājai būs jādomā par citu darbu. Nav vairs spēka strādāt ,kā strādājām no marta
Privātās dzīves nav nemaz, bet lauku darbus un mājas darbus neviens nav atcēlis. Kā sāc no rīta pie datora,tā vakarā neesi beidzis. Atvainojiet,vecāki, bet es neuzskatu, ka man var zvanīt kad vien iegribas. Gan desmitos no rīta,gan 8 vai 9 vakarā. Pat vakarā desmitos. Nē,lai cik es mīlu šo darbu,arī man ir savs brīvais laiks. Un tāpēc,mācat savus bērnus no mazotnes pie darba un kārtības,lai tad,kad pienāk šāds laiks,bērns saprastu,kas viņam ir jādara un lai saprot,kas ir obligāti jādara. Nevis jūs darbā, bet bērns stundu laikā pastaigājās pa āru. Kaut jābūt pie rakstāmgalda. Atbildību māca ģimenē.
Pareizi teica Lizuma vidusskolas direktore,kā bērni nebūt nepārvalda datoru, kā būtu jāzina priekš skolas. Tas nav spēlēt datorspēles un ieiet draugos. Gribas mest akmeni datorskolotāju virzienā. Lūdzu mācam tikai vajadzīgo,citādi bērni stāsta mājās,kā datorpulciņā mēs tikai spēlējamies.
Esmu runājusi sapulcēs,kā pulciņi jāveido kā palīgs mācībām. Ko nevar paspēt stundās,to turpina mācīt pulciņos. Lai būtu kā apmēram pagarināta grupa,mācāmies rītdienai. Bet mājmācību tiešām negribu piedzīvot, bet ja nevarēs citādi,tad būs jādomā cits darbs. Labi vēl,kā ar šo izglītību varu darīt arī citus darbus. Tā kā vecāki,kā jums nav kauna prasīt skolotāju algu,tad arī mums jāprasa par virsstundām samaksa,ko jau esam izvirzījuši, citādi kāpēc mūs dara par muļķiem???

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.04 16:13

Pēters

Nav jau tā dome ar no gumijas - visām bijušajām učenēm vietas nepietiks!
Un savu privāto dzīvi jākārto naktī.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.04 17:50

Vietējās ziņas