Gulbenes novada pašvaldība meklē būvnieku un investīcijas arī apjomīgākiem darbiem Brīvības ielā 15

Maija vidū pašvaldība izsludināja atklātu konkursu Brīvības ielas Gulbenē tālākais pārbūvei posmā no Rīgas ielas līdz Bērzu ielai. Prognozētā līgumcena ir 2 000 000 eiro bez PVN.
Piedāvājumus pašvaldībā gaidīs līdz 4.jūnijam - liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Konkursa nolikumā ir teikts, ka  Brīvības ielas tālākā pārbūve notiks saskaņā ar  SIA “Marten projekti” izstrādāto būvprojektu. Tas paredz ielas seguma būvdarbus, ceļu apgaismes ierīču uzstādīšanu, ūdens un notekūdeņu cauruļvadu būvdarbus. Līguma izpildes termiņš būs 540 dienas no līguma noslēgšanas, ieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu nepiemērotu meteoroloģisko apstākļu dēļ.
Konkursa paziņojumā nav norāžu, ka projektu paredzēts finansēt no Eiropas Savienības fondiem.
Brīvības ielas tālākās rekonstrukcijas ideja Gulbenes novada pašvaldībā ir jau ilgāku laiku auklēta, ir bijuši varianti investīciju piesaistei, ko realizēt neizdevās. A.Caunītis saka – kamēr nav investīciju, nav skaidri zināms, kad konkrēti projektu varētu īstenot.  Viņš bilst, ka tiks mēģināts jau atkārtoti virzīt projektu caur Satiksmes ministriju. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka pašvaldība tomēr cer uz valsts investīcijām “ekonomikas sildīšanai” saistībā ar COVID-19 krīzi. Tādējādi ir cerība, ka šā projekta īstenošanā pašvaldības līdzfinansējuma daļa varētu būt tikai kādi 15 procenti. Pilnībā pašvaldība viena tik apjomīgus darbus Brīvības ielā paveikt nevarēšot. Pilnībā uz savu atbildību pašvaldība gatavojoties sakārtot Vidus ielas posmu. “Tehniskais projekts šīs ielas atjaunošanai ir novecojis, to vajadzēs aktualizēt. Ja būs iespējams saņemt kredītu Valsts kasē, tad Vidus ielu sakārtosim,” saka A.Caunītis.
Par Brīvības ielas tālākās rekonstrukcijas projekta īstenošanu A.Caunītis teic: “Ja ne šogad, tad nākamgad!”
Jāatgādina, ka pašvaldība ir “kaujas gatavībā”, kā saka A.Caunītis, lai turpinātu Brīvības ielas rekonstrukciju. SIA “Marten projekti” sagatavojusi vajadzīgo projektu par  21 000 eiro bez PVN. Brīvības ielas rekonstrukcijā virzienā no Bērzu un Ķiršu ielas tālāk uz Rīgas ielas pusi līdz Parka ielai paredzēts arī nocirst 33 kokus.
Kopumā šajā Brīvības ielas projekta kārtā tiks rekonstruēts posms, kas nedaudz garāks par vienu kilometru.  Paredzēts izbūvēt ne tikai kvalitatīvu brauktuvi, bet arī gājējiem un riteņbraucējiem domātu celiņu visā rekonstruējamā ielas posma garumā. Zaļās zonas platums starp ielu un ietvi paredzēts no 2,5 līdz 2,75 metriem, kur vien tas ir iespējams. Šajā zaļajā zonā tiks veidoti apstādījumi – kā tika teikts pagājušajā gadā notikušajā Brīvības ielas tālākās rekonstrukcijas projekta sabiedriskajā apspriešanā. Brīvības ielā posmā no Raiņa ielas līdz Parka ielai tiks atjaunota esošā gājēju ietve un kokus cirst nav nepieciešams.
Brīvības ielas posms no Bērzu ielas Vecgulbenes muižas virzienā iepriekš remontēts 2002.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Ūdens sūknis!

Pilsētā nepieciešams bezmaksas dzeramā ūdens sūknis!

pirms gada, 2020.06.03 10:23

Pilsētā!

Spārītes parks sakopts,tas labi,bet ar to ir par maz!Apskatieties ,kā Alūksnes ezermala ir sakopta,kā Smiltenē parks tiek veidots, viss dīķis nosusināts un tiek veidots par jaunu!Balvos arī attīsta ezera piekrasti!Cik gadiem jāpaiet,lai Gulbenes centrā sakoptu Dzirnavu dīķi!1) Jāaizliedz cilvēkiem ar likumu laist mēsli Krustalīcē!2)Projekti un vēlreiz projekti!3)Jāaizgriež slūžas un jāatīra grunts!4)Posms no Ievu gravas līdz baznīcai varētu būt kolosāla atpūtas zona priekš Gulbenes ar koka celiņiem ,peldvietām, sup dēļu nomas vietām,ūdensmoču un laivu īre, pļavas vietā pludmales volejbola laukumi,piknika vietas,peldvieta!Ja neziniet aizbrauciet uz kaimiņu novadiem un apskatieties kā viņi to dara!Lai izdodas!

pirms gada, 2020.06.03 10:23

Andris

cik reizes tad to ielu taisīs?

pirms gada, 2020.06.03 10:38

aaa

upe sākās no Madonas ceļa tad jāsāk tīrīt no turienes ,nav jēgas no vidus tīrīt ,ja no sākuma tecēs gruži un koku zari .

pirms gada, 2020.06.03 22:36

Hi

Pilnīgi specāl gremdē Gulbeni cik ilgi var neatīstīties gadu no gada jums kaunsts nav

pirms gada, 2020.06.03 14:49

Man

Kad Gulbīšu parku sāks atjaunot ko atkal gaida besī ārā???

pirms gada, 2020.06.03 14:51

Otto

Kad Tev muti savedīs kārtībā!

pirms gada, 2020.06.03 20:28

Gulbis

Paldies Marten projektiem par kārtējo mēslu, ko viņi ir izstrādājuši. Atkal apvienotais velo un gājēju celiņš, pa kuru pārvietoties būs kā pa Amerikāņu kalniņiem. Gulbenē mūsdienīgu infrastruktūru laikam nesagaidīt.

pirms gada, 2020.06.03 17:11

...

Marten projekti projektē gandrīz visu kas ir Gulbenē vai nebūtu jāpievērš attiecīgo iestāžu uzmanība ?

pirms gada, 2020.06.03 17:34

Ti Hi

Nevel visu iepriekš ielaisto /nepadarīto virsū tagadējai domei, kurai uzreiz visu saglābt nav iespējams. Piecelies no dīvāna, izej ārā un redzēsi, kā patīkami mainās Gulbene. Izlasi arī uzmanīgāk šo rakstu. Tā būs! Tādēļ ir iemesls pārstāt pašam (-ai) skābt un ar negācijām bojāt arī sabiedrisko telpu.

pirms gada, 2020.06.03 19:50

Otto

Es pilnīgi piekrītu.Lai uzliek brilli,tad varbūt redzēs cik skaista ir pilsēta!

pirms gada, 2020.06.03 20:30

Gulbis

Vai tad kāds apstrīd to, ka Gulbene mainās?
Jā, ļoti daudz kas ir izdarīts, bet es runāju par mūsdienīgu infrastruktūru, kuru visiem ir ērti un patīkami izmantot. Velosipēdistam un gājējam nav jāizmanto vienots celiņš, kuram ik pēc pieciem metriem līmeņu atšķirības. Vai ir braukts pa to "veloceļu", kas izveidots Baložu un Brīvības ielās. Tas viss ir nepiemērots braukšanai ar riteni. Pārbūvējot ielas šobrīd ir jādomā par nākotni. Tas, kas tiek būvēts šobrīd Gulbenē jau ir novecojis, ja runājam par mūsdienīgu infrastruktūru. Un šīs ielas kapitālas pārbūves nepiedzīvos nākamos 20-30 gadus.

pirms gada, 2020.06.03 21:13

Ti HI

Un kas tad sēdēja krēslos iepriekšējos sasaukumos ? Tie paši, kuri tagad gudri spriedelē. Ja kādam būtu jāatbild par pieņemtajiem lēmumiem ar savu naudas maku, tad sen lielākā daļa būtu aizmukuši no saviem mīkstajiem krēsliem. Pilsēta ir sakopta centrā, kas notiek ārpus centra ? Komunikācijas nebūt nav pieejamas pat centrā, nemaz nerunājot par nostūriem. Ielas, ietves, centrā varbūt, kaut cik. Notekūdeņu problēma netiek aktualizēta nevienā projektā, ietves sataisa, māju pamati pludo. Kuram tiek taisīta iela pie automašīnu mazgātavas Brīvības ielā ? Tā varētu turpināt bezgalīgi...

pirms gada, 2020.06.04 19:10

Jautājums domei

Nesen uzsākāt tieši to darbu, ko ierosina komentētājs (-a) Pilsētā! Kā ar to visu veicas un cik tālu esam tikuši?

pirms gada, 2020.06.03 19:54

Vilis

Kā ir beigusies Reinsones gājēju pārejas lieta ? Viss klusi ir beidzies, vai kā ???

pirms gada, 2020.06.04 19:12

Vietējās ziņas