Gulbenes novada pašvaldībā nepiekāpīgi virza "Sila" izsoles pabeigšanu 41

Pie izlīguma ar sabiedrību tā arī nenoveda trīs stundas ilgā diskusija par Jaungulbenes 142 hektāru “Sila” meža zemes izsoles pabeigšanas nepieciešamību. Šī diskusija notika ceturtdien, 5.septembrī, un to organizēja pašvaldības administrācija.
Diskusijas gaitā bija jūtams – administrācija pat nedomā atkāpties no nodoma pabeigt “Sila” pārdošanu, lai varētu parakstīt līgumu ar izsoles uzvarētāju SIA “Silvestica Green Forest Latvia”. Un tas – neņemot vērā domē iesniegtos 800 iedzīvotāju parakstus, ar kuriem tiek pieprasīta “Sila” pārdošanas apturēšana.
Sabiedrībā “Sila” jautājums ir izraisījis pietiekami lielu rezonansi. “Dzirksteles” rīcībā ir informācija, ka 29.augustā novada pašvaldību ir apmeklējis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kura darbinieki izvaicājuši izpilddirektori Lienīti Reinsoni. Ne viņa, ne kāds cits no pašvaldības oficiāli KNAB viesošanās iemeslus neatklāj, bet neapstiprināta informācija liecina – interese bijusi tieši par Jaungulbenes “Sila” izsoli.

Jaungulbenieši pat nepieļauj domu par pārdošanu
Uz 5.septembra diskusiju pašvaldībā bija ieradies SIA “Silvestica Green Forest Latvia” pārstāvis Normunds Bērziņš. Jau rakstījām, ka pašvaldības kontā par “Silu” ir iemaksāti 888 000 eiro. Tā ir nosolītā summa, tāpēc SIA “Silvestica Green Forest Latvia” ir tiesības gaidīt, ka “Sila” zemes pārdevuma līgums tiks parakstīts likumā noteiktajā termiņā.
Diskusijā klāt bija arī vairāki Jaungulbenes rīcības grupas pārstāvji ar kādreizējo Jaungulbenes pagasta padomes priekšsēdētāju Saulcerīti Indričevu priekšgalā. Uz tikšanos bija atnākuši arī astoņi  vietējie deputāti – domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, viņa vietnieks Andis Caunītis, kā arī Normunds Mazūrs, Stanislavs Gžibovskis, Ilze Mezīte, Lāsma Gabdulļina, Edīte Kanaviņa, Gunārs Ciglis. Četri citi deputāti, kā viņi paši informē “Dzirksteli”, domei bija adresējuši paziņojumu, ka diskusijā nepiedalīsies, jo savu viedokli ir skaidri pauduši jau 29.augusta domes sēdē. Šie deputāti ir Anatolijs Savickis, Larisa Cīrule, Indra Caune un Guna Pūcīte - viņi visi iestājas par “Sila” izsoles atcelšanu.
“Dzirkstele” klausītāju zālē sastapa arī divus Jaungulbenes iedzīvotājus - divus Dzintarus, kuri uz tikšanos bija ieradušies paši pēc savas iniciatīvas. Dzintars Pluksis sacīja, ka viņam pieder īpašums “Sila” tuvumā. Dzintars Zvirgzdiņš sacīja, ka ir iedzimts jaungulbenietis. Abi vīri uzsvēra, ka tā ir pilnīga patiesība par “Sila” sargāšanu, lai tas vienmēr būtu un paliktu kopīgs tautas īpašums. Dz.Pluksis piebilda – ģimene lepojas un atceras to, ka viņa tēvs pēc kara ir piedalījās “Sila” meža stādīšanā. Otrā pasaules kara laikā bēgļu gaitās vietējie “Silā” esot slēpušies no vāciešiem. “Jaungulbeniešiem tā ir tāda svēta vieta,” sacīja Dz.Pluksis. Abi vīri pauda, ka pat neapsver tādu variantu, ka deputāti varētu ignorēt tautas gribu un balsos par “Sila” izsoles pabeigšanu. Viņi uzskata - “Silam” ir jāpaliek pašvaldības īpašumā. Nepieņemami esot dzirdēt ne tikai par meža zemes pārdošanu, bet arī par to, ka iegūtā nauda netiks izmantota Jaungulbenē. “Mums jau cik gadus Mierakalna kapos nav kapličas! Tādu jautājumu neviens pat nepiemin,” sacīja Dz.Pluksis. Bet tajā kapsētā atdusoties daudzi cilvēki, kuri savā laikā rūpējušies par “Silu”. “Ja mūsu mežs tiks pārdots, viennozīmīgi Jaungulbenē neviens vairs nākamajās vēlēšanās nebalsos par Zaļo un zemnieku savienības deputātiem. Tas ir bez variantiem! Bet līdz šim jaungulbenieši bija šīs partijas lielākie atbalstītāji,” viņš teica.

Diskusijā izskan - ja kas, tiesa pateiks, kā ir pareizi
Diskusiju vadīja A.Caunītis, kurš detalizēti pastāstīja gandrīz vai par katru “Silā” cērtamo koku. Runāja par nepieciešamību kopt mežu, par to, ka ir aizaugušas vietas un ka pašvaldībai nav resursu meža apsaimniekošanas veikšanai.
S.Indričeva aicināja vietējos deputātus pieiet jautājumam “absolūti atbildīgi”. Viņa uzsvēra, ka “ir noskaņota tērēt savas nervu šūnas”. Uzstāšanās laikā S.Indričeva pamatoja savas aizdomas, kāpēc drīzāk tomēr nebija, nevis bija tiesisks ceļš, kādā līdz izsolei tika nonācis Jaungulbenes “Sils”, deputātiem domes sēdēs balsojot un pašiem īsti nesaprotot, par ko balso.
Pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča gan tūlīt norādīja, ka tas viss ir pašas “domes kompetencē” un ka “privātpersonas iniciatīvai šādā gadījumā nav publisko, subjektīvo tiesību elementa”. 
“A ko iedzīvotajiem bāzt tur savu degunu?!” komentēja S.Indričeva. Viņa nolasīja savu iesniegumu, kuru ir uzrakstījusi novada domes vadībai un visiem deputātiem. Šajā iesniegumā viņa aicina neapstiprināt “Sila” izsoles rezultātus.
“Dzirkstele” domes vadībai vaicāja, vai tiešām deputātiem atkārtoti tiks likts priekšā balsot par “Sila” pārdošanas pabeigšanu, nesagaidot KNAB un citu kompetentu iestāžu vērtējumu. Ir zināms, ka iedzīvotāji ir sūdzējušies augstākstāvošās institūcijās. A.Caunītis atbildēja, ka dažādām institūcijām pašvaldībā ir gatavotas atbildes un ir mēģināts sniegt izsmeļošu informāciju. “Mēs uzskatām, ka dzīvojam tiesiskā valstī un galavārds jau vienalga pieder tiesai,” teica A.Caunītis.
Kā zināms, 29.augusta novada domes sēdē deputāti vēl nespēja vienoties par “Sila” izsoles pabeigšanu, taču viņi pie lemšanas, visticamāk, atgriezīsies šomēnes kādā no kārtējām domes sēdēm. 

Pievieno komentāru

Komentāri 41

Āāā

Kas par komunismu domes administrācijā? Visus izspert no amata, lai skalda un valda cūkkūtī.

pirms gada, 2019.09.09 10:14

Laba mana sila zeme
Dores dēt, rudzus sēt:
Dūc bitītes, zied rudzīši,
Pats prieciņa nevarēju.

pirms gada, 2019.09.09 19:04

tik daudz rakstu :(

Dažos Latvijas novados gandrīz puse zemju jau pieder ārzemniekiem

http://www.la.lv/dazos-latvijas-novados-gandriz-puse-zemju-jau-pieder-arzemniekiem
utt..

tas nav saimnieciski pret valsti

pirms gada, 2019.09.09 20:13

kurš ir boss tajā domē

za_i_aļi, te ir iemesls kāpēc tauta izbrauc - un to piespiež mūsu ierēdņi.

pirms gada, 2019.09.10 00:10

!!!!!

Latvijas Republikas pamatlikuma 2.pants paredz, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.
Kkādām sanitām, caunīšiem, mazūriem un reinsonēm ir jāņem vērā iedzīvotāju pretenzijas nevis bezkaunīgi jānorāda, kas ir un kas nav domes kompetence. Kad reiz beigsies padomju valdīšana?

pirms gada, 2019.09.09 10:22

gulbene.se

n_*** zviedru pensiju fondus, LURSOFT datos var redzēt cik tas nes mīnusus LV budžetam
https://company.lursoft.lv/nakotnes-mezs/40103244310?l=EN

pirms gada, 2019.09.09 14:49

Jaungulbenes iedzīvotājs

Silam ir jāpaliek Jaungulbenes pagasta īpašumā. Par to liecina neievērotie likuma panti un iedzīvotāju paraksti. Optimizāciju būs jāveic tuvākā pusgada laikā. Valsts kase šogad nav aizvērta kā to mums pasniedz domes vadība. Naudas aizture ir uz vienu vai diviem mēnešiem. Nākamgad gan laikam kase būs slēgta un skolēnu pusdienas uz pašvaldību. Dzintara tēvs bija īstens Sila un Dambja patriots un sargātājs. Sila izsole ir spļāviens daudzu Jaungulbenes iedzīvotāju dvēselēs. Mēs ceram uz saprata balsi.

pirms gada, 2019.09.09 10:27

dīvāna eksperts

Kā Saulcerīte sapulcē minēja, tur arī esot karjers. Vai tas maz ir izvērtēts? Sākotnējā vērtība 3000 EUR par hektāru, paskatoties ss.lv, atvainojiet, bet tas ir 3-5 reizes lētāk, kā tirgus cena - TĀ NAV PIESPIEDU PĀRDOŠANA

JAUNGULBENIEŠIEM teik atņemts mežs. TAS IR JAUNGULBENIEŠU MEŽS UN PUNKTS

pirms gada, 2019.09.09 14:56

Vienotība

Reģionu alianse jau berzē rokas par ZZS klupienu. Viss sasaukums sākās ar klupienu. Andris Vējiņš tika paklupināts pirts sarunas - optimizācijai nebūt. Reģionu alianse ir metusies sargāt Gulbenes ''Šveices pulksteni'' - izpildvaru. Šis sasaukums ir RRR -Reliģiozs, Reģionāls, Rūpestīgs.

pirms gada, 2019.09.09 10:37

Aldis

Nikolajs nekad nodevību pret tautu nepieļautu.

pirms gada, 2019.09.09 10:42

Vienotība

Šī patiesi bija nodevība!!! Kopš kura brīža Latvijā mežs ir nelaime? Andis Caunītis par meža postošo ietekmi uz pašvaldības attīstību. Lekciju kurss - "Mežs - bremzējošs faktors Gulbenes attīstībai".

pirms gada, 2019.09.09 10:53

Viens likums - viena taisnība visiem.

domes darbinieki, uzdodat sev vienu jautājumu: vai es pārdotu savu vectēvu zemi, lai salabotu ceļu?

pirms gada, 2019.09.09 15:31

Urbis

Kārtējo reizi ir parādīta attieksme pret iedzīvotājiem - viņu viedoklis ir nesvarīgs, jo viņi taču nesaprot "lielo virtuvi". Būtībā tiek pateikts, ka tauta ir muļķi un mēs gudrie labāk zinām kā rīkoties.
Atliek tikai tiesvedība un protams neaizmirst šo visu uz nākamajām vēlēšanām!

pirms gada, 2019.09.09 10:58

Eksorcists

Tā kā tādi zombiji: acis ciet, ausis aizspiestas un tik tupi soļo norādītajā virzienā. Urfina Džīsa koka zaldātiņi!

pirms gada, 2019.09.09 11:01

bende

manas domas-jabut tautas tiesai-neliesus uz karatavam-ipasumus denacionalizet-tiesibas ienemt amatus liegt-mostieties cilveki-Jus apzog- zaglus tiesat...

pirms gada, 2019.09.09 11:35

Vienotība

Es piesakos uz Rimstavu fermu.

pirms gada, 2019.09.09 11:58

bende

kamer sie deputatini vel ir amatpersonas-veikt maksimali skurpulozo ienakumu parbaudi--cilpa savelkas-zobens ir ass..

pirms gada, 2019.09.09 11:36

Pēteris Ollerdovskis

kā tie cilvēki nevēlas saprast, ka Jaungulbenes silu ir obligāti jāpārdod, jo kāposts , vecais komjaunietis krauklis,reliģiozais mazurs, raženais kolhoznieks stasiks , reizrēķinātāja reinisone , viņas naskais tetovētais izpalīgs jau ir reāli saņēmuši naudu no sila ''pircēja'', un šo naudu viņi atdod protams nevēlas

pirms gada, 2019.09.09 12:13

bende

si varza neparstav Gulbenes novadu,bet savas kabatas-tiesat-lidz augstakajam soda meram-nekavejoties...

pirms gada, 2019.09.09 13:03

Ar karātavām uz domi

Jāorganizē protests pie domes.

pirms gada, 2019.09.09 13:12

uh

kads protests-tiesa- ar neliesu bandas likvidesanu...

pirms gada, 2019.09.09 13:25

vucins

Jebkurā gadījumā, lai tautas kalpi izlasa Satversmi!

pirms gada, 2019.09.09 14:50

Aivars Ignatāns

Tikšanās laikā no deputātu puses izskanēja viedoklis, ka kādas (vārdos gan nenosauca) personas nodarbojoties ar valsts institūciju uzkūdīšanu un par to būšot jāatbild. Tā, kā sakarā ar Sila izsoli arī esmu iesniedzis vienāda satura iesniegumus vairākās valsts iestādēs, arī Gulbenes novada domē, tad gribu atbildēt uz šādiem izteicieniem. Par Sila izpārdošanu uzzināju ineta Dzirkstelē jau pēc izsoles. Sākumā neticēju savām acīm, kā tas vispār var notikt, ka izsola vienu no Jaungulbenes vērtīgākajiem un cilvēkiem vajadzīgākajiem īpašumiem. Atminējos skolas un jaunības gadus, kas pavadīt gan Silā un tam blakus esošajā Dzirnavdambī, kas abi faktiski ir viens veselums un tā skaitījās arī līdz šim gadam, kad dome mežu atdalīja priekš pārdošanas. Abi kopā ir Jaungulbenes paradīzes stūrītis, dambja tālais un mežonīgais gals ar simtgadīgiem kokiem tā krastā ir ainaviski unikāls. Un nu tas ir pārdots??? Šoks bija liels, galvā mudžēja domas, no kurām galvenā bija – KĀPĒC? Tā kā jau kādu laiku Gulbenes novadā uzturos tikai pa brīvdienām, tad nezināju ne patreizējos domes deputātus, ne tās izpilddarbiniekus, ne viņu finansu vajadzības vai parādus un faktiski tas viss arī ir mazsvarīgs, salīdzinājumā ar Silu un Sila vērtību priekš jaungulbeniešiem. Sils ir pārdzīvojis gan piederību dažādām administratīvajām teritorijām, gan pat vairākām valsts varām un stāvēja gadu desmitiem pieejams visiem. Kam gan tādam bija jānotiek, lai šo sabiedrisko īpašumu izpārdotu kā tādu nolietotu traktoru? Ja godīgi, tad man vienalga, kas notiek un notiks Gulbenes domē un izpilddirekcijā, vienalga, vai ir Gulbenes novads vai kāda cita teritoriāli administratīvā vienība. Mani nesatrauc, ja izsolēs pārdod bijušās skolas vai citas ēkas ar tām piederīgo zemi, jo kas gan ir ēkas – rūpīgi sakrauti ķieģeļi ar logu un jumtu. Bet man nav vienalga, kad tautas vēlēti priekšstāvji iztirgo manu un daudzu citu jaungulbeniešu dzimto pusi, mūsu kopējo teritoriju un mūsu kopējos mežus. Tāpēc vienalga, kuri cilvēki pieņēma lēmumu par izsoli, es protestētu arī tad, ja izsoli būtu pasludinājis Ministru Kabinets vai Saeima. Un vēl, deputātu kungi un dāmas, ir Satversme, ir Iesniegumu likums, kurā 1.pants skan sekojoši - Likuma mērķis ir veicināt privātpersonas līdzdalību valsts pārvaldē. Vēl šis likums paredz, ka atbilde uz jebkuru iesniegumu ir jādod mēneša laikā. Tā kā gaidu jūsu atbildi par izsoles likumību.

pirms gada, 2019.09.09 20:18

Paldies Aivar

Es Jums pilnībā piekrītu!

pirms gada, 2019.09.09 20:26

Brīvais vārds

Paldies,Aivaram!!! Visus šitos tautas nodevējus ar kāpostu priekšgalā,pie sienas un tā kārtīgi nomizot.

pirms gada, 2019.09.09 21:34

Ilgu mūžu Jaungulbenei

Izsole ir neliģitīma un dome nav rīkojies kā krietns un rūpīgs saimnieks. Vai tiešām šeit ir jāpiever acis, nē - Lavijas mežs ir Latvijas dārgums - ne zviedru. Vēl jo vairāk, dome pārdod zemi. Mēs bieži smejamies, ka kaimiņš savu zemi pārdod par polšu, tad kas notiek šeit?

pirms gada, 2019.09.09 20:52

Ha

Iemācies uzrakstīt vārdu leģitīms un tas spried par to, ir vai nav

pirms gada, 2019.09.10 08:02

IQ uz ha

Tas vietā tad! Korektors arī mēdz kļūdīties!!!

pirms gada, 2019.09.10 09:22

BRAVO T

Ta meža pārdosanas afēra ir caunīša roku darbs . Vai tad mazums mežus šeptējis.Tie pārējie no meža neko nesaprot nu tad šis stāv un krīt lai savu panāktu, cilvēki jau domei nav nekā verti. Tikai priekš balsosanas lai tiek pie varas, a pec tam pasūta...................

pirms gada, 2019.09.09 21:36

Kurmis

Pilnīgi piekrītu. Kāpēc pats sev piederošās zemes nepārdod ?

pirms gada, 2019.09.10 13:59

Andris

tad kurš ir patiesais labuma guvējs - zviedrs..? b.. nah.., es zinu tos privāto mūrus pie Baltezera, vai tas būs arī te? Dome, atstāj zemi jaunaijai paadzei!

pirms gada, 2019.09.09 22:31

Gulbenes novada iedzìvotàja

Jaungulbenieši, lai Jums pietiek spēka cīnīties ar šiem Latvijas valsts un visas tautas zemes izsaimniekotãjiem!
Audzišs ir jāatstādina no amata.
Paldies tiem deputātiem kas atbalsta tautu, un nebalso par šo vājprātu.

pirms gada, 2019.09.10 01:44

Vietējās ziņas