Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada pašvaldība noslēgusi līgumu par latvāņu apkarošanu 10

Gulbenes novada pašvaldība 28.martā noslēgusi sadarbības līgumu ar SIA “City Camping” par Sosnovska latvāņu ierobežošanu Gulbenes novadā pašvaldībai piederošajos īpašumos. Par to informēts pašvaldības mājaslapā.
Pašvaldība informē, ka uzņēmums SIA “City Camping” var veikt Sosnovska latvāņu ierobežošanu un iznīcināšanu arī fizisko un juridisko personu īpašumos, atsevišķi sazinoties un vienojoties ar uzņēmumu.
Uzņēmums SIA “City Camping”” Sosnovska latvāņu apkarošanai izmanto dabai draudzīgo Integrētās audzēšanas skolas izstrādāto metodi, miglojot latvāņus ar selektīviem herbicīdiem, kuri iedarbojas tikai uz latvāni, iekļūstot caur lapām saknē, un to iznīcina. Ar šo metodi latvāņu audzes var iznīcināt 3-4 gadu laikā.
Latvāņu miglošana jāveic agri pavasarī vai pēc pļaušanas, kad lielāko pārziemojušo rozešu diametrs ir 20-25 cm; to ziedēšanas laikā, kamēr nav izveidojušās sēklas; visā latvāņu veģetācijas periodā, apsmidzinot atsevišķi augošās latvāņu rozetes; gadījumā, ja latvāņi ir izziedējuši, tad visefektīvākais paņēmiens ir mehāniski latvānim nogriezt ziedkopas, kad augam izveidojušās sēklas un sānu ziedkopas zied. Nekadā gadījumā šīs nogrieztās sēklas nedrīkst atstāt uz lauka, jo, paliekot uz zemes, sēklas nogatavosies un nākamajā gadā turpinās augt. Nogriežot ziedkopu pareizā laikā, augs neatjaunojas.
Visekonomiskākā metode saimniecībām ar lopiem ir uz latvāņu ierobežošanas laiku veikt ar latvāņiem invadēto teritoriju noganīšanu, nepieļaujot latvāņu izziedēšanu un sēklu nogatavošanos.
Jāņem vērā, ka daudzu gadu laikā augušie latvāņi atstājuši zemē lielu daudzumu sēklu, kuru dīgtspēja saglabājas 3-5 gadus, līdz ar to, lai veiksmīgi apkarotu latvāņu audzes, šiem pasākumiem būtu jāvelta vairāki gadi.
Kontaktinformācija: SIA “City Camping” valdes loceklis Renārs Bedrītis (tālrunis 28289417, e-pasts: "latvanis2000@gmail.com", "renars.bedritis@inbox.lv").

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Aldis

Vai trūkst savu cilvēku, kuri laicīgi.appļautu latvāņus? Tagad maksās firmai? Un 4 gadus, nu vnk smieklīgi un cik savējo ir bez darba?

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.04 08:36

Atbilde

Vispirms jāatceras,kā pļaut latvāņus nav pļaut zāli. Tur vajag speciālu apģērbu,ko var nodrošināt tikai firma. Gribu gan redzēt,kā tiks izpļauti visi krūmi un meži. Tur jau tas lielākais perēklis. Bet,ja tu esi viens no komandētājiem,tad saprašanās par darba izpildi nekādas. Tādi aldi jau ir pieredzēti.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.04 09:28

Latvānis

Vienreiz nopļaut jau nenozīmē apkarot.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.04 12:24

latvanis 1

Par šo metodi pasvaldība tika informēta un izglītota pirms vairākiem gadiem, tad tas nevienam nerūpeja , Cīnitis tikai pašvaldības īpašumiemm tai ir nulle efekts , ja kopā necīnās pieguļošo teritoriju īpašnieki un protam LVM un LVC

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.04 19:50

latvanis 2

princips vienkārš ar precīzu herbicīdu mix apsmidzina latvāni u palēlina viņa darbību, tikmēr turpinoties pavasarim aktivizējas zāles augšana kas nomāc latvvāni , neļaijot piekļut saulei , Upju un ūdens tuvumā to izmantot nevar, bio l/ s arīatliek noduršana vai ziedkopas nogriešana Jāatceras ka latvāni neaiztiekot tie 12 gados tikai 4 m pavirzas uz priekšu, mehanizēti palīdzam vairoties

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.04 19:56

ussr

vienreiz jau bija latvāņu komisārs novadā,nu i ko apkaroja?labak būtu piedalījušies vispasaules vīrusa mācībās,kādreiz saucās-voiskovije učeņije

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.04 22:31

Ģlifosāts jeb raundaps

Latvāņu ķīmisko ierobežošanu veic, izmantojot Latvijas Republikas augu aizsardzības līdzekļu reģistrā iekļautos līdzekļus, kuru sastāvā ir darbīgā viela glifosāts. Ķīmisko metodi nelieto tuvāk par 10 m no ūdenskrātuvēm vai ūdenstecēm, bišu dravās, kā arī to tuvumā un vietās, kur to aizliedz augu aizsardzības normatīvie akti. .. teksts no www.vaad.gov.lv

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.06 08:38

Inta

miglojot latvāņus ar selektīviem herbicīdiem, kuri iedarbojas tikai uz latvāni, tādu preperātu nav - ir vispārējās iedarbības herbicīdi, tie paņem visu zālo.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.06 10:47

Vietējās ziņas