Gulbenes novada pašvaldība pilsētā ievieš viedās pilsētvides tehnoloģijas

Gulbenē augustā pabeigta visu projektā “Viedās pilsētvides tehnoloģijas ielu apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošanai Gulbenē” paredzēto gaismekļu nomaiņa Rīgas, O.Kalpaka, Bērzu, Līkās, Ābeļu, Skolas, Pamatu, Dzelzceļa, Viestura, Litenes, Vidus un Lapu ielu posmos.

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka visās projekta apgaismojuma ierīcēs uzstādīti gaismekļu kontrolieri un satiksmes uzskaites sensori. Turpmāk projekta ieviešanas periodā notiks laika apstākļu un piesārņojuma sensoru modeļa uzstādīšana ielu apgaismojuma infrastruktūrā, viedās sistēmas konfigurēšanas un uzstādīšanas darbi, programmēšana, lai nodrošinātu apgaismojuma viedās sistēmas vadības darbību un projekta rezultātu demonstrēšanu.

Pašvaldība informē, ka projekta noslēgumā viedās apgaismojuma vadības sistēmas darbības rezultāti tiks demonstrēti publicitātes ekrānā pie pašvaldības administratīvās ēkas galvenās ieejas. Ekrānā šobrīd publiski ir apskatāmi un analizējami dati par to, cik efektīvi darbojas pašvaldības saules elektrostacija, kas ražo elektrību administratīvās ēkas pašpatēriņa vajadzībām.

Gulbenē ielu apgaismojuma nomaiņu un viedās vadības sistēmas uzstādīšanu veic iepirkuma rezultātā izvēlētais pakalpojuma sniedzējs - personu apvienība, kas sastāv no dalībniekiem SIA “Eltors” un SIA “Ražošanas komerciālā firma “Elekoms”.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas