Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada pašvaldība vēlas atslogot deputātu un pārvaldnieku darbu 25

Lai atslogotu vietējo deputātu darbu, turpmāk atsevišķos standartjautājumos rīkoties ir pilnvarota administrācija.
Tādējādi tā varēs lemt un rīkoties, nesaskaņojot viedokli ar Gulbenes novada domi. Šādi turpmāk tikt izlemta derīgo izrakteņu atļauju piešķiršana.

Deputāti nobalso
30.jūlijā vietējie deputāti novada domes sēdē nobalsoja par šāda pilnvarojuma piešķiršanu administrācijai. Sēdē attālināti piedalījās 14 deputāti, nepieslēdzās sēdei deputātes Guna Pūcīte, Ieva Grīnšteine un Lāsma Gabdulļina.
Pašvaldības izpilddirektores vietnieks Sandis Sīmanis 22.jūlijā tautsaimniecības komitejas sēdē skaidroja: “Ir Ministru kabineta noteikumi, kuri regulē šādu (derīgo izrakteņu piešķiršanas – red.) atļauju uzsniegšanas kārtību. Līdz šim ir bijis, ka dome pieņem lēmumu. Tie ir standarta jautājumi. Ir noteikti kritēriji, atbilstoši kuriem atļaujas tiek izsniegtas.” Paredzams, ka turpmāk derīgo izrakteņu atļauju piešķiršanas jautājumus kārtos pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļa.
Otra jautājumu grupa, kura turpmāk tiek uzticēta administrācijai, skar nekustamo īpašumu lietošanas mērķa noteikšanu novadā. Arī par šādu pilnvarojumu 30.jūlijā novada domes sēdē nobalsoja vietējie deputāti. Tāpat administrācija tiek pilnvarota piešķirt nosaukumus un adreses nekustamajiem īpašumiem.

Jauna pastāvīgā komisija
Vēl deputātu, kā arī pilsētas un pagastu pārvalžu darba atslogošanai pašvaldībā tiks veidota pilnīgi jauna pastāvīgā komisija, kuras kompetencē būs pašvaldības mantas iznomāšana. Par to deputāti nobalsoja novada domes 30.jūlija sēdē. “Šī doma sen jau tapusi un beidzot – līdz priekšlikumam virzīta saistībā ar jautājumiem par zemes iznomāšanu, nedzīvojamo ēku, nedzīvojamo telpu iznomāšanu, kā arī par zivju zvejas tiesību un ūdenstilpju iznomāšanu,” teica S.Sīmanis. Līdz šim šie jautājumi tikuši skatīti domes sēdēs, bet “nav bijuši īpaši diskutabli”, teica S.Sīmanis. Komisija spēšot reaģēt ātrāk. Tiek piedāvāts, ka pašvaldības mantas iznomāšanas komisijā darbotos septiņi cilvēki – pieci no pašvaldības administrācijas, kā arī divi deputāti (Gunārs Ciglis, Normunds Audzišs). Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš vaicāja, kas tādā gadījumā turpmāk slēgs zemes nomas līgumus. Līdz šim to esot darījušas pārvaldes. Pilsētā vien esot 480 zemes nomas līgumi, kuri šobrīd ir spēkā. S.Sīmanis sacīja – to darīšot pašvaldība, ne vairs pārvaldes. G.Āboliņš atgādināja, ka pilsētas un pagastu pārvaldes arī ir pašvaldības sastāvdaļa. S.Sīmanis bilda, ka pārvalžu vadītāji būs tiesīgi kā klausītāji piedalīties jaunveidojamās komisijas sēdēs. G.Āboliņš komentēja, ka tādējādi būs nepieciešams veikt izmaiņas katras pārvaldes nolikumā. Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs piebilda – pārmaiņas būs jāveic arī pārvaldnieku amatu aprakstos. “Izveiksim,” teica S.Sīmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

...

Būs kāds miljonārs pārdodot smiltis ceļu būvniecībai.

pirms mēneša, 2020.08.05 12:16

izveicēji provinciāļi

Principā tie 17 vispār nav vajadzīgi un viņus apkalpojošais personāls arī kolektīvi varētu iet bekot. Tādā mazā valstī pašvaldības ir bezjēdzīga greznība, jo nav tik daudz vietējā intelektuālā potenciāla, no kā izvēlēties. Un, ja ņem vērā, ka vēlētāji parasti iebalso mazliet glupākus un alkatīgākus par sevi, tad likumsakarīgi, ka rociņcilātāji neko nespēj patstāvīgi izdarīt, ja nu atmalstīt svešas domas sliktā latviešu valodā. Sen vajadzēja nozīmēt reğionu gubernatorus, kuri pārrauga administrāciju. Plus pašvaldību iedzīvotāju referendumi. Būtu gan demokrātija, gan kārtība, jo nevar 21.gs. lēmumus taisīt ar komjaunieša lopkopja diplomu kabatā.

pirms mēneša, 2020.08.05 12:30

fakts

Jā šis cilvēks uz citu sāpēm taisa sev karjeru

pirms mēneša, 2020.08.05 12:41

Janka

Viņš vienkārši nav sevišķi gudrs!

pirms mēneša, 2020.08.05 13:48

:D

"Izveiksim"...nu tiešām? Kas tas par jaunvārdu? :D

pirms mēneša, 2020.08.05 14:29

Alda

Ja noņems no pārvaldnieku amatiem nost līgumu slēgšanu u.c., vai tad algas paliks tādas pašas? Un ja pieliks klāt darba apjomu administrācijai, tad algas atkal lidos mākoņos? Kaut tikai kādi nepārplīst! Nu ja, pēdējais laiks pirms vēlēšanām ieraut un saraut!

pirms mēneša, 2020.08.05 15:08

Ndīna

Par pārvaldniekiem tā kā būtu skaidrs, bet ko tad tādu dara deputāti ? Tas nav saprotams, jo deputāts - tas ir tāds sabiedrisks pienākums. Krievu laikā ciemu un rajonu TDP deputātiem par deputēšanu nemaksāja ne kapeiku.
Kā kļuvām ""brīvi"", tā uzreiz sāka maksāt par nestrādāšanu un arī par deputēšanu, kas arī ir tā pati nestrādāšana. Ko var darbā atvieglot par nestrādāšanu ?????? !!!!!

pirms mēneša, 2020.08.05 15:15

vārna

Shēmas jau sen ir gatavas, vēl tikai naivā tauta jāapstrādā!

pirms mēneša, 2020.08.05 15:22

abc

Tagad varēs klusībā pieņemt lēmumu par smilšu karjeras atvēšanu Jaungulbenes mežā un Caunītis tik skaitīs rubļus jo tuvā nākotnē plānots mainīt ceļa segumu Madona-Gulbene

pirms mēneša, 2020.08.05 15:35

aita

īstais laiks taisīt rebes pa kluso nenogulēt!

pirms mēneša, 2020.08.05 15:49

vārna

Bez iedzīvotāju piekrišanas sagrābj dabas resursus,kļūst miljonāri,bet mēs neko neiesāksim?

pirms mēneša, 2020.08.05 16:18

pilsonis

Šī nudien ir apbrīnojama trijotne (visi galvenie novadā)! Komunikācijas nekādas, tik kaut ko sarunā savā starpā un mauc.... Kaut nu ātrāk vēlēšanas!!!!!

pirms mēneša, 2020.08.05 16:24

!!!!!!!!!!!

Izskatās, ka pie varas raujas un arī nokļūst slikti cilvēki un jau laikus gatavo sev pilnvaras izlemt jautājumus ar augstu korupcijas risku. Liekas, ka pašreiz novada vadībā korupcija ir tuvu nullei, bet dažus situācija neapmierina. Atļaujas var dot un var nedot. Var likt šķēršļus un var palīdzēt.

pirms mēneša, 2020.08.05 16:50

historical view

Pie varas un siles raujas birokrātija. Dod Dies, lai neaizrijas, jo tas var būt iznīcinoši.

pirms mēneša, 2020.08.05 17:48

Liza

Bļāviens, ar ko tad tādu deputāti ir noslogoti?

pirms mēneša, 2020.08.05 20:29

Valdis

Tagad viss būs klusi, jo neviens pat nezinās, kam administrācija ko dod, ko nedod, ko dara. Domes sedēsvairs deputāti nelems un atklātības nekādas! Tas var notikt tikai Gulbenē! Vēlēšanas tuvojas, var tikai apbrīnot apetīti! Iedzīvotājiem nekas nav jāzin! Cik ilgi un cik tālu tas viss ies?

pirms mēneša, 2020.08.05 20:48

Suns

Šitam puisītim gan kopā ar saviem čigānu radiem būtu jāsēd dziļā karantīnā!

pirms mēneša, 2020.08.05 21:49

liste

Baigā centralizācija! Un atkal jauna komisija - atkal varēs naudiņu saņemt sēžot un komisējot! Tāda ļoti varas kāra šī administrācija. 2021. g. pašvaldību vēlēšanas nav aiz kalniem, būs jāpaplucina spalvas šiem indivīdiem!

pirms mēneša, 2020.08.06 09:04

Plīts

Un vajadzētu, kas atbild uz e-pastu. Kam tie pagastu e-pasti vajadzīgi, ja uz viņiem neviens neatbild. Esmu sūtījusi vēstules, bet atbildēt neviens nevar.

pirms mēneša, 2020.08.06 10:40

Es

Deputäts ir tautas vēlēts pārstāvis, un nekādä pagrīdē,ne arī nez ar kādiem atvieglojumiem viņam nav jāpārstāv sabiedrības intreses.

pirms mēneša, 2020.08.06 15:33

Nekā personīga

tāda sajūta, ka briest gulbenē atkal kaut kas šausmīgs, kas saistās ar finašu līdzekļu izšķērdēsanu

pirms mēneša, 2020.08.06 19:50

atvilktne

blondīnes +S. S. + tīteņi - luk arī visas oārmainaz... A tautas vēlētie deputāti rik ceļ rokas... Tak ne interesē jau izlasīt par ko roka jāceļ vai nav jāceļ.

pirms mēneša, 2020.08.06 22:18

Vietējās ziņas