Gulbenes novada pašvaldībai remigrācijas sekmēšanai iedalīti 6200 eiro 6

Piecām Vidzemes pašvaldībām tiks sadalīti 40 000 eiro dažādiem remigrācijas sekmēšanas pakalpojumiem, informē aģentūra Leta.

Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Kaiva Anna Upleja stāstīja, ka Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā konkursā "Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās" atbalstu saņems piecas reģiona pašvaldības, tostarp arī Gulbenes novada pašvaldību. Četras no tām iegūs finansējumu pilnā apjomā, bet vienai finansējums būs mazāks. Plānotās aktivitātes un to izmaksas patlaban ir saskaņošanas procesā, taču zināms, ka kopēja pieejamā atbalsta summa, kas tiks sadalīta starp pašvaldībām, ir 40 000 eiro.

Augusta sākumā izsludinātajā konkursā pieteikumus iesniedza piecas no 26 pašvaldībām - Valkas novads, Gulbenes novads, Cēsu novads, Smiltenes novads un Valmieras pilsētas pašvaldība.

"Saskaņā ar konkursa nolikumu piešķirtais finansējums vienai pašvaldībai nedrīkst pārsniegt 10 000 eiro, teica K.A.Upleja.

Aktivitātes par maksimālo summu ieplānoja divas pašvaldības - Smiltene un Valka, savukārt 9800 eiro atbalstu saņems Valmiera, 6200 eiro - Gulbene un 4000 eiro atbalstu iegūs Cēsis.

K.A.Upleja informēja, ka ar konkursā iegūto finansējumu četras no pašvaldībām plāno izveidot vai papildināt jau esošo informatīvo materiālu (brošūru) izveidi par pašvaldību, atbildot uz remigrantu biežākajiem jautājumiem, atgriežoties dzimtenē - par dzīvošanu, skolām, atbalsta formām uzņēmējdarbībai un cita svarīga informācija. Savukārt vizītes pie diasporas plāno Cēsu un Gulbenes novada, kā arī Valmieras pašvaldības.

Gulbenes novada teritorijas bagātību un sociāli ekonomisko vērtību apzinājušies vairāki remigranti, kuri pavadījuši ārvalstīs atšķirīgu laika posmu un pašlaik dzīvo dzimtenē. Lai veicinātu sadarbību un izpratni par remigrantu dzīvi reģionos dažādos aspektos, Gulbenes pašvaldība plāno izveidot spilgtāko stāstu sēriju drukātā un videoformātā, kas atklās izaicinājumus, iespējas, problēmsituācijas un risinājumus, norādīts konkursa pieteikumā. Paredzēts izveidot arī vairākus īsos video stāstus vai podkāstus (audio saturs), kuros atspoguļos Gulbenes novadu ar Eiropas brīvprātīgo acīm. Pašvaldība plāno arī speciālistu un skolotāju mācības. 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Urbis

Nu re, Kāposts ar Reinsoni atkal varēs aizlaist plezīra braucienā!

pirms gada, 2019.10.09 11:25

Alda

Ak, kungs! Tā gan attīstība, galvenais nauda!

pirms gada, 2019.10.14 17:06

atbalsts propagandai - nē

es ceru, ka būs bukleti par mūžīgajiem remontiem Gulbenes centrā, par šķirotavas ierīkošanu centrā, par slikto apgaismojumu, par sila izpārdošanu Zviedriem, par to, ka Stāķos cilvēki dzīvo, kā šķūnī, jo nav apkures, par lauku viensētām, nabadzību...

atvainojiet, Gulbenē viss ir kārtībā

pirms gada, 2019.10.09 11:54

nu nu

Jā, noteikti to vajadzētu iekļaut, jo visi gulbenieši ir tik negatīvi un šādi stāsti veicinās remigrāciju. super! lieliska ideja

pirms gada, 2019.10.14 09:46

???

Un kā to mūsu viedie taisās darīt? Likvidējot atlikušās darba vietas?

pirms gada, 2019.10.09 11:58

Vietējās ziņas