Gulbenes novada pašvaldības policija vispirms brīdina 14

Gulbenes novada pašvaldības policijas pārziņā ir kontrolēt arī to, vai autovadītāji ievēro apstāšanās un stāvēšanas noteikumus.
Pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” stāsta, ka autovadītāji mēdz pārkāpt apstāšanās un stāvēšanas noteikumus. “Ne vienmēr varam visus piefiksēt, bet šādi pārkāpumi ir. Ja autovadītājs saņem informatīvu lapiņu, kurā nav rakstīts konta numurs, tad tas ir brīdinājums. Ņemot vērā, ka mums ik pa brīdim parādās jaunas ceļa zīmes, mēs praktizējam preventīvo darbu – sagatavojam šādas informatīvas lapiņas, lai autovadītāji, kuri pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus, pievērš uzmanību šai vietai, jo tā ir sodāma rīcība. Protams, par šo pašu pārkāpumu var piemērot arī naudas sodu. Piemēram, pie Gulbīšu parka, kur ir pietura, stāvēt un apstāties ir aizliegts, arī Rīgas ielā ir šāda vieta. Galvenokārt sodu liekam, ja redzam, ka autovadītājs jau otro reizi pārkāpj noteikumus. Ja uzreiz uzliek sodu, tad autovadītāji pārdzīvo, kāpēc nav bijis brīdinājuma,” skaidro M.Didrihsons-Linards.
Arī Skolas ielas daudzdzīvokļu namu pagalmos stāvēt drīkst tikai ar atļaujām. M.Didrihsons-Linards norāda, ka daudzdzīvokļu māju pagalmos pašvaldības policija speciāli nebrauc, bet gan reaģē uz telefona zvaniem. “Piemēram, mājas pilnvarotā persona zina mājas iemītnieku mašīnas, bet, ja redz, ka savu automašīnu novietojis svešinieks, tad izsauc mūs, un mēs liekam informatīvas lapiņas vai arī sodu. Bieži vien autovadītājam no konkrētā daudzdzīvokļu nama ir šī atļauja, bet viņš ir aizmirsis to ielikt mašīnas logā. Un tā notiek ļoti bieži. Bieži ir arī tādi gadījumi, kad autovadītājs, kuram iepriekš uzlikts sods, zvana un ziņo par citiem, un mēs nevaram nereaģēt,” saka M.Didrihsons-Linards.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

auto vadītājs

Gulbenē Nākotnes ielas kvartālā ir izbūvētas jaunas auto stāvvietas, bet šobrīd veidojās konflikts ar deklasētiem elementiem kas atbrauc uz bērnu dārzu vai ciemos pie kāda Nākotnes ielas kvartāla iedzīvotāja un novieto savas "miskastes" (atļaušos tā dēvēt viņu transporta līdzekļus lai necenzētos vārdos nesauktu šo transporta līdzekļu vadītājus) uz sadalošas līnijas, vai vienkārši sakot pa diviem stāvvietu laukumiem.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 12:11

Oho

Nu ja...Nākotnes ielas iedzīvotāji tie ideālie!!!Pat nemāk izbraut no stāvlaukuma neaizķerot manu "miskasti",kura,stapcitu,nebija novietota pa divām stāvvietām.Nākotnes ielas iedzīvotājiem nāktos beidzot saprast,ka stāvlaukumi šajā kvartālā nav viņu privātie,bet jādala ar bērnudārzu.Vispār izskatās,Nāčā vieni bezdarbnieki dzīvo,jo stāvlaukumos nekad nav vietu,pat tajā,kurā no 8:00-18:00 drīkst stāvēt tikai stundu,un ir jau domei lūgts šādas zīmes uzstādīt visus Nākotnes ielas stāvlaukumos!!!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.16 08:17

to: Oho

Ja tavējo miskasti būtu aizķēris kāds no Nākotnes ielas iedzīvotājiem, bez grūtībām atrastu vainīgo. Jo viņš taču dzīvo tur un mašīna kas aizķēra būtu viegli sazīmējama.
Bet patiesībā to izdarīja tāds pats kā tu, kas tur mēdz reizēm uzpeldēt lai nodemonstrētu savu nespēju tikt galā ar auto mašīnas novietošanu vienās no šaurākajām pilsētas stāvvietām.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.16 10:47

to: Oho

Jautājumā par milzīgo automašīnu skaitu kas tur stāv piekrītu, zinu ģimenes kurās ir trīs vai vairāk pāris tūkstošus eiro vērtas mašīnas un tās vienkārši tur tagad sadzītas stāv. Visas tās ir atrodamas ar eļļas notecējumiem zem tām. Šajā gadījumā būtu jāsoda par tiem eļļas traipiem, iespējams tas palīdzētu aizvākt no stāvvietām tos lūžņus.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.16 10:52

autobuss

Vajag sodīt pēc pilnas programmas! Nav mums tik daudz mašīnu, lai nevarētu apstāties nepārkāpjot noteikumus. Nekauņas ir jāaudzina!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 13:31

ups

Minimālais sods gan nav brīdinājums????????

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 16:52

kapec

Izbraucot no bērnu dārza ,,rūķītis,, nav iespējams uzbraukt uz Rīgas ielas,jo abās pusēs neievērojot noteikumos noteiktos metrus regulāri stāv automašinas,kad sāks sodīt tos nejēgas?!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 20:52

Aija

Piemēram,es aizbraucu ciemos pie dēla uz Skolas ielu. Bagāžnieks pilns ar lauku labumiem. Atvainojos, protams es piebraukšu, lai varētu izkraut. Te nevienam nav nekas privāts,ja nu vienīgi dzīvoklis . Bet ne jau zeme jums ir ierakstīta zemesgrāmatā. Katrai ģimenei ir savi tuvinieki. Nedzīvojat tak privātmājā,kā varat tā uzvesties. Vispirms tiešām sodat tos,kas salikuši mašīnas uz Rīgas ielas gar malu. Ne darbdienās,ne sestdienās nevar normāli pabraukt. Tur kur ir kabatiņas,cita lieta. Nevis kur divvirzienu kustība. Un luksafori. Tur skaties un sodat.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 21:46

LuksAfors?

Aija, nav ko pie dēla braukt ar kartupeļiem, tādu pāķu dēļ cilvēki nevar piebraukt pie dzīvokļa, jo stāv lauķu grabažas...

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.15 07:44

Dzērvene

Lauķi ar grabažām nebraukā,tiem ir visādas naudas...

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.15 08:54

()

Nez no kuras lielpilsētas tu brauc uz šo māju?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.15 12:26

Oho

Paskatītos,ko darītu bez tā saucamajiem pāķiem.Veikalos nebūtu neviena dārzeņa,piena,krējuma u.c..Ja pretenzijas pret pāķiem,tad audzē dārzeņus puķupodā un turi govi uz balkona.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.16 08:20

...

Nemīlu mus...us,bet Šis Načalniks normāls pipars!
Stāķu Rendžeram ,gan problēmas ar kultūru,domāju drīz morāli sadegs,jo nelieto antidepresantus...

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.15 20:38

Vietējās ziņas