Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novadā pieejamas ES fondu mācības pieaugušajiem 59 izglītības programmās 1

Gulbenes novada iedzīvotājus aicina pieteikties mācībām vērienīgā pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, ko īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra, informē Valsts izglītības attīstības aģentūras Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Keiča.

Tajā ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem var paaugstināt savu profesionālo kompetenci un konkurētspēju ar ES fondu un valsts līdzfinansējuma atbalstu 50 Latvijas pilsētās un novados, tostarp Gulbenes novadā.


Lai projekta īstenošanas laikā izveidotu ilgtspējīgu pieaugušo izglītības pārvaldības sistēmu, projekta partneri ir 64 Latvijas pašvaldības, tostarp arī Gulbenes novada pašvaldība. Tajā darbojas un nepieciešamības gadījumā strādājošajiem informatīvas konsultācijas par projektu un pieejamām mācībām savā pilsētā vai novadā sniedz pieaugušo izglītības koordinators. Gulbenes novadā to kūrē Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības darba speciāliste-vadītāja vietniece Anita Birzniece (anita@gulbene.lv, tālrunis 64497725 un 26698096.


Gulbenes novadā mācības šajā projektā pirmajā pieteikšanās kārtā piedāvā trīs izglītības iestādes – profesionālās izglītības kompetences centrs “Valmieras tehnikums”, mācību centrs “Buts” un mācību centrs “Austrumvidzeme".

"Pirmajā pieteikšanās kārtā Gulbenes novadā ir pieejamas 59 izglītības programmas. Novada iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas pilsētās vai novados, ja var to savienot ar darbu un dzīvi savā novadā. Kopā visā Latvijā pirmajā pieteikšanās kārtā pieejamas 770 izglītības programmas. Pieteikties var līdz 6. novembrim, iesniedzot dokumentus izglītības iestādēs. Mācības plānots uzsākt 2018. gada janvārī," stāsta K.Keiča.


Viņa stāsta, ka pirmās mācības pieejamas četrās Latvijas ekonomikai prioritārajās nozarēs, kurās kvalificēta darbaspēka trūkums ir visaktuālākais visā Latvijā. "Tās ir būvniecība, kur Gulbenes novadā pieejamas 38 izglītības programmas, kokrūpniecība (Gulbenes novadā - 12 programmas), metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības (Gulbenes novadā - 8 programmas), kā arī elektronisko un optisko iekārtu ražošana un informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kur Gulbenes novadā pieejama viena programma – mājaslapu veidošana," skaidro speciāliste.


"Projekts piedāvā profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Ar tām pieaugušie var ne tikai celt savu esošo kvalifikāciju un iegūt jaunas prasmes, bet arī apgūt citu darba tirgū pieprasītu arodu un pārkvalificēties. Gulbenes novadā ar projekta starpniecību var pārkvalificēties, iegūstot elektromontiera un sanitārtehnisko iekārtu montētāja profesiju," atklāj K.Keiča.


Mācībām var pieteikties ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību.


"Tomēr liela pieteikumu skaita gadījumā priekšrocības uzņemšanā būs pieaugušajiem vecumā pēc 45 gadiem, kuri strādā profesiju klasifikatora 5., 7., 8. un 9. pamatgrupu profesijās, proti, ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, kvalificēti strādnieki un amatnieki, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri vai vienkāršajās profesijās strādājošie, jo tieši šīs iedzīvotāju grupas ir visvairāk pakļautas bezdarba riskam nākotnē," norāda K.Keiča.


Lielāko daļu mācību apmaksās ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem būs jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības būs pilnībā bez maksas, kā arī pieejams atbalsts reģionālajai mobilitātei, savukārt strādājošajiem ar invaliditāti - asistenta vai surdotulka izmaksu kompensācija.


Ja darbinieki vecumā no 25 gadiem nepieciešamās prasmes kādā no profesijām četrās nozarēs jau ir ieguvuši darba vidē vai citur, projekta laikā viņi var izmantot iespēju ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences atzīšanai, nokārtojot eksāmenu, kura izmaksas līdzfinansē projekts.

Sīkāka informācija par mācībām, pieteikšanos un projektu pieejama vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skaidrīte

Kādas profesiju apmācības piedāvā sievietēm ?

pirms 2 gadiem, 2017.10.26 10:55

Vietējās ziņas