Gulbenes novadā policija četros veikalos konstatē nelikumīgu alkohola pārdošanu nepilngadīgajiem 3

Gulbenes novadā 19.septembrī Valsts policija organizēja reidus, kuros dažādās tirdzniecības vietās pārbaudīja, kā tiek tiek ievēroti preču aprites noteikumi. Likumsargi konstatēja vairākus pārkāpumus, kuros nepilngadīgai personai tika pārdots alkoholisks dzēriens. Par to informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.

"Kopumā tika pārbaudītas septiņas tirdzniecības vietas Lejasciema, Lizuma un Tirzas pagastos, no tām četrās tika reģistrēti noteikuma pārkāpumi par alkoholisku dzērienu, kā arī enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām. Vienā no tirdzniecības vietām tika konstatēts atkārtots pārkāpums. Visos gadījumos noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli," stāsta I.Mote.

Valsts policija atgādina, ka alkoholiskus dzērienus, enerģijas dzērienus, kā arī tabakas izstrādājumus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties iepriekšminētās preces, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu visos gadījumos neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ilga

Kad sāks ķert un sodīt tos "labvēļus", kuri regulāri dežūrē pie veikaliem un par nelielu samaksu nopērk pusaudžiem gan cigaretes, gan dzeramo.

pirms 3 gadiem, 2018.09.24 11:01

Milga

Audzināt vajag savu pusaudzi, problēmu nebūs.

pirms 3 gadiem, 2018.09.24 16:41

Vietējās ziņas