Gulbenes novadā seniori atrod bezpalīdzīgā stāvoklī 12

Kārtējo reizi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi steidza palīgā bezpalīdzīgā stāvoklī atrastam cilvēkam. Dienesta pārstāve Sniedze Bračka “Dzirkstelei” stāsta, ka 85 gadus veca sieviete atrasta bezpalīdzīgā stāvoklī savās mājās. Iespējams, vairākas dienas viņa gulējusi uz grīdas. Mediķi viņai konstatējuši izgulējumus, ir aizdomas par kājas lūzumu un ķermeņa atdzišanu. Istabas temperatūra bija pazemināta - to konstatējuši mediķi. Sieviete nav varējusi pakustēties. “Tuvinieki viņu nav varējuši sazvanīt divas dienas, bet ieradās pie viņas pēc vairākām dienām. Mediķi seniori nogādāja Alūksnes slimnīcā. Jāatceras, ka veciem cilvēkiem var būt veselības problēmas! Tā ir viela pārdomām citiem!” uzsver S.Bračka.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Janka

Tādu gadījumu būs arvien vairāk, jo bērni ārzemēs vai Rīgā. Drūma mums nākotnes perspektīva.

pirms gada, 2020.02.17 11:25

e

Tā nav nākotne, tā ir tagadne.

pirms gada, 2020.02.17 12:48

Atbilde

Nevis būs, bet jau ir. Piemēram,pašā Lejasciema centrā. 95 gadi,dēls totāls dzērājs. Vajag vienreiz ugunsdzēsējus,lai pārbauda. Tādā ārprātā nevar dzīvot. Visapkārt ir mājas. Tikko jau nodega viena tāda būdiņa uz Sinoles pusi. Mātei nepērk neko ēdamu,tikai alkaholu . Dabūjis draugaļu,kas vēl arī pīpē un tagad cītīgi gaida mantojumu. Riebjas,taisni neticas,kā cilvēks augstskolu beidzis ar sarkano diplomu. Lūdzu,sociālie,tante jau nežēlosies.

pirms gada, 2020.02.17 14:03

Neatbilde

"Riebjas,taisni neticas,kā cilvēks augstskolu beidzis ar sarkano diplomu"............. Man neliekas, ka Tev vispār ir kāds diploms....... Pat vārdu alkohols nemāki uzrakstīt :D

pirms gada, 2020.02.17 15:50

###

Sociālais darbiniek,sarosaties!!!
Neatbildei! Tas ja cilvēks neprot uzrakstīt šo vārdu,neko nenozīmē,bet tas sarkanais diploms jau ,manuprāt,ir to vecīšu dēlam.Tagad dzer vairāk kā agrāk,un atklātāk,soc.darbinieks apstākļus zin,ja ir vietējais,bet ,ja neviens nesūdzas,tad sēž kabinetā un viss.

pirms gada, 2020.02.17 17:27

Neatbilde- ###

Nozīmē gan..... Piemēram, Tu arī nemāki ielikt komatu pirms ja. Ja cilvēkam nav izglītības, tad ir apšaubāma spēja adekvāti izvērtēt visus apstākļus. Jautājums, vai Tu, arī Atbilde, kaut reizi ar iesniegumu esiet griezušies soc.dienestā, pagasta pārvaldē u.t.t.par konkrētajiem vecīšiem? Izskatās, ka nē..... Tikai komentēt mākiet....

pirms gada, 2020.02.18 08:20

Ance

Lasot šo rakstu,nebrīnaties un nedrīkst nosodīt apkārtējos,kā neredzēja un nedzirdēja, ja notiks nelaime. Runāts,runāts bezgala.

pirms gada, 2020.02.17 21:54

Aija

Es domāju,kā savā pagastā gan nav vajadzīgi nekādi iesniegumi,it īpaši ,ja cilvēks visu mūžu tur ir nodzīvojis,burtiski degungalā. Ja vēl dzīvotu meža vidū. Nu nepietiek ieiet tikai pagalmā,ieejat istabā,ja pietiek dūšas. Tur ieraudzīsiet patieso ainu. Un Neatbildei nav ko sprēgāt, vispirms uzliec"brilli" un tad apskaties,vai pirms ja ir komats vai nav. Šeit ir daudz nopietnāka lieta.

pirms gada, 2020.02.18 10:38

Neatbilde

Jā, jā...Iesniegumu nevajag, pietiek šeit pakomentēt, pamācīt kur ieiet un Tu esi laimīga.......

pirms gada, 2020.02.18 14:26

###

Pagastos situāciju zin ,vecīši bieži vien dzīvo netīrībā un nespēka dēļ nevar ienest malku pienācīgi apkpt sevi,bet kad cilvēku atrod bezpalīdzīgā stāvoklī šalc viss ciems.Tiem ,kuri skaita komatus varētu kādam palīdzēt.

pirms gada, 2020.02.18 19:13

Ance

Nu tad neliksimies ne zinis,ne par bērniem,ne par veciem cilvēkiem. Jaungulbenes gadījums jau to pierāda,kā cilvēks var nogulēt tik daudz stundu ielas malā un visiem vienalga,kas notiek. Par ko gan mēs pārvēršamies?

pirms gada, 2020.02.20 11:34

Vietējās ziņas