Gulbenes novadā situācija - stabila 10

Situācija ar COVID-19 Gulbenē šobrīd nav mainījusies, saslimšanas gadījumu ir mazāk par pieciem. Par to “Dzirksteli”  informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Viņa uzsvēra, ka uzliesmojumi Gulbenes novadā nav fiksēti ne izglītības iestādēs, ne darba uzņēmumos. Tie gadījumi, kas ir, ir atsevišķi saslimšanas gadījumi.

I.Arāja stāsta, ka SPKC darbiniekiem darba apjoms šobrīd ir palielinājies, tāpēc tiek koordinēts kopējais darbs. “Piemēram, ja Rīgā saslimšanas gadījumu ir vairāk un reģionos mazāk, tad reģionos epidemiologi nāk palīgā aptaujāt saslimušos Rīgā, un attiecīgi, ja reģionos ir lielāks uzliesmojums, tad reģioniem tiek papildus novirzīti darbinieki. Gulbenes darbinieki palīdz kolēģiem Valmierā, jo Valmierā ir vairāk saslimšanas gadījumu un ir vajadzīgs veikt papildu aptaujas. Tas tiek darīts attālināti. Šobrīd jau ir desmit dažādas laboratorijas, kas veic testus un iesūta mums (SPKC- red.) rezultātus. Ar katru saslimušo mums ir jāsazinās, un epidemiologi veic epidemioloģisko izmeklēšanu,” skaidro I.Arāja.

Ja ir saņemta atbilde, ka COVID-19 tests ir pozitīvs, saslimušajam zvanīs epidemiologs. Kamēr tiek gaidīts zvans no SPKC epidemiologa, jau var pārdomāt atbildes uz jautājumiem. I.Arāja stāsta, ka speciālists jautās, kad parādījās pirmie slimības simptomi, kur būts pēdējo divu nedēļu laikā, ar kuriem cilvēkiem bijis ciešs kontakts - tuvāk par 2 metriem un ilgāk par 15 minūtēm - divas dienas pirms simptomu parādīšanās. Vēl, gaidot SPKC telefona zvanu, ieteicams sagatavot iespējamo kontaktpersonu sarakstu un kontakttālruņu numurus. Epidemiologs vaicās arī personas kodu, darbavietas vai mācību iestādes nosaukumu un adresi, pēdējo datumu, kad būts darbavietā, skolā, kā arī ģimenes ārsta vārdu, uzvārdu, tālruni, prakses vietas adresi. Vaicās arī, vai ir hroniskas slimības, kādus medikamentus regulāri lieto.

I.Arāja arī uzsver, ka, tiklīdz cilvēks ir uzzinājis, ka saslimis ar COVID-19, viņam jāsazinās ar saviem mājiniekiem, ja viņi jau devušies uz darbu vai skolu, un jālūdz viņus atgriezties mājās, jo, iespējams, šie cilvēki ir tuvās kontaktpersonas. Uzzinot atbildi par pozitīvu COVID-19 testu, jāpiezvana savam ģimenes ārstam, lai konsultētos par veselības stāvokli, un jāseko ārsta norādījumiem. Ja saslimušajam nepieciešama medicīniskā palīdzība, stacionārs, tad izsaukumā pie viņa dodas neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

urbis

Neviena vārda, cik testu veikts novadā. Nav testu, nav slimo.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 10:46

Hhhh

Gulbenē netic tadam blefam.Katru gadu slimojam ar gripu.Un ja slimi mēs sežam majas nevis ar temperaturu velkamies ara.Un pats par sevi drauģi radi nenak ja slims ar gripu.Kam tās maskas.Fufels.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 12:15

Aija

Es vienalga nesaprotu to situāciju. Reāli būtu tā,ja zinām,kur saslimis,tad arī piesargājamies. Cilvēki ar veselo saprātu to saprastu, bet kam nav pelēko šūniņu(galvā māli vai salmi),,nu ar tiem jebkur būsim auzās.
Kaut vai nosauktu darba vietu. Labi,skatītos viens uz otru ar aizdomām, bet klāt nelīstu un gan jau pārciestu, bet pasargātos. Bet ko nu mēs zinām. Tur augšā jau labāk zināms.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 12:30

Anatolijs

Stulbā aita, ko tu tur murgo?

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 14:38

Nāve

Redzēs kā kvieks tie nemirstīgie ,kad būs 90% plaušu bojājumi!

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 15:16

ussr

attopies nāvīte,nejūti ,ka tas ir boloģiskais karš-slēptā formā..

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 17:18

ussr

sorry bioloģiskais

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.13 17:20

Atbilde Anatolijam

Kur tu tik rupjš kā "zirga deķis"??? ????.
Bet gandrīz vai gribas piekrist ussr. Kaut gan pašā sākumā izskanēja no pašas Ķīnas,ka negribēja skaļu karu, bet tādu,kā tagad notiek. Cilvēku tad daudz... Baisi padomāt,gan tā,gan tā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.14 18:15

Gulbeniesi

Atbilde Anatolijam ko tu mirgo stulbais āzis.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.15 06:47

??? ???

Kas ar jums, gulbenieši? Sākat ar viedokli par raksta tēmu (un arī ne viemēr) un, kā likums, sarejaties paši savā starpā!

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.17 18:02

Vietējās ziņas