Gulbenes novadā skābbarības plēves savāc “Pilsētvides serviss”

Vēl nesen Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Gulbenes biroja darbinieki uzklausīja neapmierinātu lauksaimnieku jautājumus, ko iesākt ar saimniecībās izmantoto iepakojumu – skābbarības plēvi, minerālmēslu maisiem, kannām un citiem atkritumiem, kurus vairs nesavāc līdzšinējie pakalpojuma sniedzēji.
“Zvanījām SIA “Pilsētvides serviss”, ar ko izdevās vienoties par šo pakalpojumu. Tas ir vajadzīgs daudziem lauksaimniekiem. Saziņā ar pašvaldību tika sagatavots pakalpojuma piedāvājums, kas paredz iepakojuma savākšanu pie klientiem par 7 eiro kubikmetrā bez PVN. Iespējams nodot atbilstošas kvalitātes izmantoto iepakojumu uzņēmuma eko laukumos, iepriekš piesakoties pa tālruni vai e-pastu,” stāsta  LLKC Gulbenes biroja vadītāja Inga Freimane.
Iepriekš vairāku pagastu zemnieki  plēves un citu iepakojumu nodeva SIA “ZAOO”, kas te vairs nebrauc. Šī nav SIA “ZAOO” atkritumu apsaimniekošanas teritorija, tāpēc uzņēmums atsakās arī no šī pakalpojuma.
SIA “Pilsētvides serviss” Malienas reģiona vadītāja Kristīne Andrejeva atzīst, ka zemnieki interesējās par šo pakalpojumu, tāpēc tika nosūtīts piedāvājums. “Grūti teikt, kāda bija kārtība līdz šim, ar kādiem uzņēmumiem zemnieki sadarbojās. Iespējams, ir arī citi šī pakalpojuma sniedzēji, jo neviens nav specializējies tieši lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanā. Mums nebija pieprasījuma, bet tagad varam šo pakalpojumu piedāvāt,” skaidro K.Andrejeva. Viņa informē, ka uzņēmumam var sūtīt pieteikumus, lai saplānotu reisus, kad doties uz saimniecībām. Pagaidām pieteikušās tikai divas zemnieku saimniecības. Savāktais lauksaimniecībā izmantotais iepakojums tiek nogādāts SIA “AP Kaudzītes”, kur to pieņem arī bez maksas, bet tikai atsevišķi sašķirotu iepakojumu un saimniecībā uzkrātās plēves. Nododot sašķirotos atkritumus pārstrādei, var saņemt apliecinājumu par videi kaitīgo atkritumu nodošanu, ko var uzrādīt kontrolējošām iestādēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas