Gulbenes novada skolas gatavas mācīt attālināti 16

Pirmās dienas laikā attālinātas mācīšanās režīmā daudzi saskārās ar īslaicīgiem traucējumiem pieslēgšanās laikā “E-klasei”. 
“Šī ir abpusēji jauna pieredze gan skolām, gan ģimenēm. Galvenais ir saglabāt mieru un nesatraukties, pat ja šķiet, ka sākumā ir kādas grūti saprotamas lietas vai kaut kas rada trauksmi. Mierīgi vajag sazināties ar saviem klases audzinātājiem,” saka Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa.
Izglītības pārvalde ir apkopojusi informāciju, kā skolas novadā īsteno attālināto mācīšanos, ir apzināts, ka gandrīz visi skolēni ir nodrošināti ar vajadzīgajiem rīkiem.
“Problēma var būt, ja ģimenē ir vairāki bērni, bet ierīce ir viena, kā arī, ja nav interneta pieslēguma. Tam ir divi risinājumi – katrai skolai ir sava bāze ar mobilajām viedierīcēm, un tad, slēdzot līgumu ar ģimeni, šie skolā pieejamie datori tiek piedāvāti ģimenēm. Skolas raksta pieteikumus, un sadarbībā ar sociālo dienestu tiks slēgti līgumi par interneta pieslēgumu. Ir dažas ģimenes, kuras izvēlējušās strādāt ar drukātiem materiāliem, reizi nedēļā viņi saņems izdrukātu materiālu kopumu,” uzsver E.Kanaviņa. Iespēju, rīku un platformu klāsts ir liels, bet katrai skolai ir sava pieredze, caur kādiem rīkiem var nodrošināt ikdienas mācību procesu - “E-klase”, “Facebook” vai “WhatsApp”. Šobrīd visās skolās tiek piedāvāts, ka skolēns var redzēt mācību plānu visai nedēļai. Šīs nedēļas mācību materiāls ir sagatavots, balstoties uz izvērtējumu, cik intensīvs ir skolēna darbs stundā līdz šim. “Mājās esot, noteikti intensitāte un dinamika būs daudz lēnāka, bet mums nevienam šāda pieredze līdz šim nav bijusi, lai saprastu, cik apjomīgu darbu piedāvāt skolēniem. Nedēļas beigās katra skola izvērtēs, kā nedēļa noslēgusies,” skaidro E.Kanaviņa.
Lejasciema vidusskola “Facebook” vērsusies ar lūgumu pēc datoriem. “Lai varētu skolēniem nodrošināt sekmīgu attālināto mācību darbu, ir radusies tehniska problēma - dažiem skolēniem nav datora. Cik varam, tik skolā nodrošinām ar saviem, bet varbūt kādam mājās ir portatīvais vai planšete, kuru paši vairs nelietojat un uz kādu laiku varētu aizdot?”
Gulbīša pamatskolas direktore Sarmīte Puriņa uzsver, ka pēc pirmās dienas vēl grūti spriest, kā visiem veicas. “Nedēļas mācību plāns ir nosūtīts bērniem un vecākiem “E-klasē”. Uzdevumi tiek uzdoti no grāmatām, “Uzdevumi.lv” un “Soma.lv”. Skolotāju uzdevums būs katru dienu aktualizēt uzdoto, un bērni dos atgriezenisko saikni saviem skolotājiem,” saka S.Puriņa.
Viena no galvenajām problēmām ir – ierīču (datori vai mobilie tālruņi) un interneta pieslēguma trūkums. Šī problēma tiek risināta pēc iespējām. “Ir kādas trīs četras ģimenes, kurām esam iedevuši no skolas datorus, šobrīd gaidām interneta pieslēguma nodrošināšanu. Pašvaldība atbalsta, esam par šo situāciju informējuši,” stāsta S.Puriņa.
Tirzas pamatskolas direktore Svetlana Ziepniece atzīst, ka līdzšinējais dialogs ar vecākiem ir pozitīvs. “Ir vecāki, kas cenšas pat pirkt ierīces, lai varētu mācīties. Šobrīd dažām ģimenēm tiek risināts jautājums par interneta pieslēgumu, esam procesā arī, lai nodrošinātu iespēju izmantot skolas datorus uz laiku. Grūtības noteikti būs ģimenēm, kurās ir vairāki bērni, jo tad visi gaida uz vienu ierīci. Citus iebildumus mēs no vecākiem neesam saņēmuši. Protams, sākumā ir neskaidrības, cik daudz un cik ātri visu izpildīt. Mūsu galvenie sazināšanās kanāli ir “WhatsApp” un “E-klase”. Tiek veidotas arī interešu grupiņas, piemēram, angļu valodā. Skatīsimies, kā labāk kādiem skolotājiem veikt paskaidrošanas darbu, piemēram, matemātikā,” stāsta S.Ziepniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

!!!

Nevajag jau nu sevi tik ļoti lielīt pēc pirmās darba dienas!

pirms gada, 2020.03.24 13:35

atmiņa

Galvenais, uzmanība no "reformas" nomierināta...

pirms gada, 2020.03.24 15:18

???

"mācīt" skaļi teikts. Uzdot darbus - to jā!!! :)

pirms gada, 2020.03.24 17:19

Berni

Mes nemacisimies labak ara iet pie majas speles paspelet.mums sakas briviba ura.

pirms gada, 2020.03.25 06:09

tu Berni

Jau esi piegriezies ar savām paskvilām! Aizveries!

pirms gada, 2020.03.25 07:40

!

beidz izlikties par bērnu

pirms gada, 2020.03.25 11:01

muļķības

Manu kaimiņu puika visu dienu ārā pa pagalmu dzīvojas,tad ar suni skraida,tad ar velo pabrauc,nu stipri apšaubu vai tur kāda jēga šādām mācībām.

pirms gada, 2020.03.25 07:07

es

Droši vien, jūsu kaimiņu puika vispār nekad īpaši sevi nepārslogoja ar mācībām. Bet tie skolēni, kuri nopietni mācās, turpina to darīt arī pašreizēja situācijā.

pirms gada, 2020.03.25 08:03

bukša asistents

Tagad vēl pavēss laiks ,tad nu sēž telpās.Kā paliks silts,tā mācības un grāmatas būs pie vienas vietas,visi skolojamie izspurgs kā zvirbuļi laukā.

pirms gada, 2020.03.25 08:45

mamma

Tad jau arī atsijāsies, tā pa īstam, kurš ir arī skolas laikā mācījies, bet kurš tikai stundās atsēdējis.
Kurus vecāki ir motivējuši mācīties, bet kuru bērniem tāpat kā viņu vecākiem ir pārliecība, ka visu jāiemāca skolai. NĒ, 60% no skolēna vērtējuma ir atkarīgs no skolēna ieguldītā darba. Tā, savulaik, teica profesors Jānis Mencis!!!

pirms gada, 2020.03.25 10:16

Es

Tas, ka bērni skraida apkārt un neievēro ieteikto, ka labāk šobrīd nepulcēties, bet palikt mājās, tā jau ir vecāku bezatbildība, ja šādi turpināsim, varēsim gadu sēdēt telpās. Ja jums šķiet, ka tas jūs nekad neskars, tad lūdzu cieniet citus, vismaz savus vecākus un vecvecākus........

pirms gada, 2020.03.25 08:51

...

Pilnīgi piekrītu. Bezatbildīgi vecāki- bērni visu dienu dauzās pa āru, slīpē ielas, un vakarā kad vecāki mājās, tēlo pārgurušos no mācīšanās. Kāpēc šajā laikā bērni iet uz veikaliem? Sēžat mājās! Lai mazāk slimo un ātrāk atsākas skola.

pirms gada, 2020.03.25 09:28

Olita

Kas tiek darīts,lai 9.kl.un 12.kl.skolēni varētu măcīties onlaină.Kă tădă veidă e klasē bez pedagoga var apgūt matemătiku un sagatavoties eksămeniem?

pirms gada, 2020.03.25 09:46

nav jārāda muhtars

Krievu laikos matemātiku mācīja,te jau pieminētais Mencis,pa TV.Arī tagad varētu tā darīt ar nopietnajiem priekšmetiem-fizika,ķīmija,matemātika,bet pļāpājamos,kā vēsture,ģeogrāfija un tml, lai paši izlasa grāmatā.

pirms gada, 2020.03.25 11:27

uh

Labs ieteikums, bet nevis TV, bet Youtubē.

pirms gada, 2020.03.27 20:23

Berni

Mes uz skolu neiesim ,macisimies visu laiku majas.varat visas skolas slekt ciet.

pirms gada, 2020.03.27 06:43

Vietējās ziņas