Gulbenes novadā skolēnu interese par darbu vasarā ir mazāka 14

Nākamnedēļ skolēni uzsāks darbu Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajā pasākumā “Skolēnu vasaras darbs”.
Joprojām notiek elektroniskā reģistrēšanās šim pasākumam, taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots. Piedalīties pasākumā var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.
Aģentūras Balvu filiāles Gulbenes klientu apkalpošanas centrā “Dzirkstele” noskaidroja, ka šobrīd ir pieteikušies 55 skolēni. Interese šogad ir mazāka, jo skolēni neizprotot šī pasākuma būtību: piesakās, bet, ja nepiedāvā darbu, ir vīlušies. Skolēni domā, ja ir piereģistrējušies, viņiem ir garantēts darbs vasarā, bet tā nav. Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu. “Dzirkstelei” Gulbenes klientu apkalpošanas centrā norādīja, ka šis nav vienkāršs pasākums darba devējam, jo ir jāiegulda ļoti daudz – tas ir laiks, jānoformē dažādi nepieciešamie dokumenti, jāiegulda savi līdzekļi. Tas ir papildu darbs darba devējam, tādēļ neesot tā, ka darba devēji uz šo pasākumu stāvētu rindā.
Šogad līdzīgi kā citus gadus skolēnus ar darbu nodrošinās 16 darba devēji. Pavisam ir 59 darba vietas, bet, tā kā viens skolēns drīkst strādāt līdz diviem mēnešiem, tad reāli nodarbināto skolēnu būs mazāk.
Lielākie darba devēji šovasar Gulbenes novadā ir Gulbenes novada pašvaldība, kura  nodarbinās 15 skolēnus, SIA “Dimdiņi Agro” - 8 skolēnus, SIA “A.S.I.M.” (Vecgulbenes muiža) - 6 skolēnus, ka arī zemnieku saimniecība “Pļavnieki” darbu nodrošinās 6 skolēniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ha

TIKAI NE AGRO DIMDIŅI BĒRNI ADOMĀJIET UN NEBOJĀJIET ĶĪMISKAJOS KĀPOSTU LAUKOS SAVU VESEL;IBU

pirms gada, 2019.05.28 10:45

hm

Kā gan bērni vispār var zināt uz ko pieteikties, ja visas darba vietas jau ir aizpildītas pirms izsludināšanas. NVA mājas lapā Gulbenes novadā pieejamo un aizpildīto vakanču saraksta nemaz nav. Citos novados ir pieejami tādi saraksti.

pirms gada, 2019.05.28 10:51

!

Apsvilinājāmies pagājušo gad,kad pieteicāmies vieni no pirmajiem,bet beigās izrādījās,ka visas vakances jau aizņemts.Kā tas vispaŗ bija iespējams? Turpmāk meklēsim darbu bez aģentūras starpniecības.

pirms gada, 2019.05.28 10:57

jā!

Mums bija tieši tāpat! Palikām pēdējie, kaut gan pieteicāmies vieni no pirmajiem.

pirms gada, 2019.05.29 10:34

MB

Šī pieteikšanās Gulbenes novadā un visi
ar to saisītie konkursi ir vistīrākais farss,
gan bērnu,gan vecāku muļķošana.
Visas vietas ieņem savējie.

pirms gada, 2019.05.28 13:37

Xoix

4 gadua esam gajusas ar draudzeni jau 13 datuma kad tiek isludinata pieteiksanaa.NE REIZI neesam tikusas,ji tur tiek iebiditi savejo berni tak jau sen zinams

pirms gada, 2019.05.28 17:42

Janka

Nav jau tik traki. Pirms kādiem 4-5 gadiem internetā pieteicu meitu un tika strādāt.

pirms gada, 2019.05.28 17:45

Ha

Kā var bērniem atļaut strādāt Dimdiņos? Vai tur PVD kādreiz ir iegriezies un taisījis analīzes? Kas tur strādājuši viennozīmīgi var pastāstīt,kāda ķīmija tur tiek gāzta virsū,tur dzīvu radību gadu desmitiem neatrast.

pirms gada, 2019.05.29 09:03

skolēns, kas strādā

jāpiesakās pie darba devēja jau gada sākumā, tad viņš uzrakstīs pieteikumu aģentūrai jau ar nosauktu skolēnu. maijā, diemžēl, ir jau par vēlu. darba devējam nav svarīga rindas kārtība.

pirms gada, 2019.05.29 11:18

Sarmīte

Tad kāda vajadzība NVA reğistrēties.Ja pašam skolēnam jāiet pa iestādēm meklēt darbu.Veikală Maxima paņem darbā savu darbinieku bērnus/vadītăjas dēls,meita/ utt.Viss šis pasākums uz pazīšanos.

pirms gada, 2019.05.29 14:46

Vietējās ziņas