Gulbenes novada sociālais dienests pēc pieprasījuma piegādā pārtiku Covid-19 inficētajiem vai kontaktpersonām 5

Gulbenes novada sociālā dienesta darbinieki pēc pieprasījuma organizē un piegādā pārtiku inficētajam personām vai kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā vai pašizolācijā un kurām tāpēc nav iespējams doties pašiem uz veikalu pēc pārtikas – “Dzirkstelei” apstiprina dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs.

Ja kādam šāda veida palīdzība ir nepieciešama, cilvēki var zvanīt dienestam – 64497611 vai 64497614.

“Piemēram, ir bezizejas situācija, jo visa ģimene ir Covid-19 pozitīvi. Lūdz mūsu palīdzību sagādāt konkrētas pārtikas preces. Mūsu darbinieks iet uz veikalu, nopērk visu vajadzīgo, piegādā līdz pasūtītājam kopā ar veikala čeku par nopirkto preci. Klients pēc tam mūsu darbiniekam uz kontu pārskaita naudas summu, kas iztērēta prasītās preces sagādāšanai. Tā ir savstarpēja uzticēšanās. Pagaidām vēl nav bijis tāda gadījuma, kad kāds pēc tam nebūtu pārskaitījis naudu par saņemto pārtiku,” saka J.Antaņevičs.
Praksē esot bijuši arī kuriozi gadījumi, ka kāds lūdzis, lai sociālā dienesta darbinieks viņam uz mājam atnes arī alkoholu. Šāda veida lūgumi netiek pildīti.
J.Antaņevičs skaidro – sociālais dienests izpalīdz pārtikas nopirkšanā un piegādē ne tikai savam parastajam sociāli mazaizsargāto personu lokam. Šo izpalīdzēšanu var lūgt jebkurš. J.Antaņevičs akcentē, ka ir jāsaprot, ka reizēm pašizolācijā vai karantīnā esošajiem nav radu, draugu vai paziņu, kuri var izpalīdzēt pārtikas piegādē. Tad nekas cits neatliek, kā vien lūgt palīdzību pašvaldības iestādei – novada sociālajam dienestam.
J.Antaņevičs saka – ir pieprasījums arī pēc cita pakalpojuma, kuru piedāvā novada sociālais dienests. Tā ir psiholoģiskā palīdzība. Sociālais dienests piedāvā iedzīvotājiem krīzes situācijā izmantot psiholoģes Rutas Abramovas konsultācijas. Tās iespējams saņemt attālināti: pirmdienās, otrdienās no pulksten 8.00 līdz 12.00 un pulksten13.00 līdz 16.00. Tālruņa numurs saziņai: 29347861. “Zvana un runā ar psiholoģi pieaugušie, arī bērni,” saka J.Antaņevičs. Tiekot saņemti arī videozvani. Atsevišķi iedzīvotāji vēlas sarunu tikai klātienē. Tāda iespēja dienesta klientiem tiek nodrošināta, ievērojot visus drošības pasākumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ussr

visu cieņu par šāda veida palīdzību,tikai šajos apstākļos atgādina Indijas kastu sistēmu par neaizskaramajiem..

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.17 19:49

Nu jā

Vai visiem ir iespēja pārskaitit naudu?

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.18 09:59

alkoalkat

Bezjēdzīgs dienests, sen vajadzēja reorganizēt, bet dažas padomju paliekas no siles var iznest tikai ar kājām pa priekšu.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.18 12:08

Ups

Ar kājām pa prieksu, kapā ieksā, ar lāpstu pa di**u, un guli nost, visa tava naudas grābsana milo cilvēk - galā, nu un ko tālāk?

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.18 12:44

Miķelis

LIELĀKĀ PROBLĒMA, TAI DIENESTA IR TĀS VADĪTĀJS KOMUNISTS J, ANTANEVIČS.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.19 11:48

Vietējās ziņas