Gulbenes novadā sociāli mazāk aizsargāto ģimeņu skolēni saņems papildus atbalstu 9

Gulbenes novada domes ārkārtas sēdē, kas notika šodien, deputāti lēma par valsts budžeta dotācijas izlietojumu izglītojamo brīvpusdienām ārkārtējās situācijas laikā. Tika pieņemts lēmums aprīlī un maijā saņemto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienām 1.-4.klašu izglītojamajiem izlietot novada pašvaldības teritorijā dzīvesvietu deklarējušo 1. - 9.klašu skolēnu ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

“Šis lēmums ir atbalstāms, lai pilnībā izmantotu valsts dotāciju, kas ir paredzēta brīvpusdienu nodrošināšanai. Tādējādi novada pašvaldība sniedz atbalstu visiem novadā deklarētājiem maznodrošināto ģimeņu izglītojamajiem, kas mācās mūsu vai cita novada izglītības iestādēs. Papildus atbalstu saņems apmēram 550 skolēni no mazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām,” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone informē, ka ir saņemta Izglītības un zinātnes ministrijas atbilde uz neskaidriem jautājumiem, kas tika nosūtīti aprīļa sākumā. “Ministrijas atbildē ir norādīts, ka pašvaldība var atbilstoši vajadzībām un iespējām piešķirt papildus finansējumu brīvpusdienu nodrošināšanai izglītojamajiem, paredzot finanšu līdzekļus no pašvaldības budžeta,” norāda L.Reinsone. Pašvaldība var izvēlēties piemērotāko ēdiena nodrošināšanas veidu – brīvpusdienu piegādi mājās, pārtikas pakas, zupas virtuves pakalpojumus vai citu veidu. Saskaņā ar novada pašvaldības administrācijas un Izglītības pārvaldes atzinumu par visdrošāko veidu, kam pašvaldība drīkst tērēt valsts budžeta dotācijas, ir izraudzīta pārtikas paku piegāde bērnu ģimenēm – divas pakas vienam bērnam. “Maznodrošināto ģimeņu skolēniem ārkārtējās situācijas laikā palīdzība ir nepieciešama vairāk nekā tas būtu ierastos apstākļos. Valsts budžeta dotācija 1.-4.klases izglītojamo brīvpusdienām šajā gadā ir noteikta 0,71 eiro mācību dienā vienam bērnam, kas kopumā mācību gada mēnesī mūsu pašvaldībai ir apmēram 9500 eiro. Divu mēnešu mērķdotācija tiks izmantota pārtikas paku sagatavošanai. Saskaņā ar pārtikas tehnologu ieteikumiem un iepirkuma līgumiem vienas pārtikas pakas vērtība ir 17,04 eiro ar PVN,” stāsta L.Reinsone. Paredzēts, ka pārtikas pakas tiks komplektētas ilgstošai glabāšanai istabas temperatūrā, tāpēc tajās nav iespējams iekļaut piena un gaļas produktus, kā arī svaigus dārzeņus un maizi. Tās varētu sākt izsniegt jūnija pirmajā nedēļā.

Iepriekš “Dzirkstele” rakstīja, ka skolēnu ēdināšanai pandēmijas laikā Gulbenes novadā nauda tiek tērēta tikai no pašvaldības budžeta. Līdz ar to tika pieļauts, ka šim nolūkam paredzētā valsts dotācija būs jāatskaita atpakaļ. Tomēr ir izdevies rast risinājumu – gatavot pārtikas pakas sociāli mazāk aizsargātiem izglītojamiem, izmantojot valsts budžeta līdzekļus. Tieši tāds ir valsts dotācijas mērķis – atbalstīt 1.-4.klašu maznodrošinātos skolēnus. Gulbenes novada pašvaldība sniedz atbalstu ne tikai bērniem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir novadā, bet arī citiem. No pašvaldības budžeta tiek segtas pārtikas karšu izmaksas visiem 1.-9.klases skolēniem. Pārtikas karšu derīguma termiņš ir 12.jūlijs.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Ineta

Labvakar, vai tie bērni, kas nav iekļauti maznodrošinātajos un mācās no 1-4. klasei, vai viņiem tāpēc nav jaēd. Arī vecākiem tagad ir grūti atrast darbu, lai varētu nopelnīt, bet uz pabalstiem ar var necerēt.

pirms gada, 2020.05.22 01:16

Doma laba

Ideja ir laba,prieks,ka pašvaldība par kaut ko domā! BET!!! Kāpēc sociālie darbinieki neizvērtē situāciju,vidi kur bērns atrodas!?
Man apkārt ir daudz ģimeņu,kur ir no 4 bērniem un uz augšu,un zinu,ka bērnu naudas nav tik mazas,un pateikšu tā-lai vecāki mazāk lieto alkaholu un rīko brīvlaikos pasidelkas,tad arī visi būs kārtīgi paēduši! Te ir ģimenes,kas speciāli neiet,nemeklē darbu-tikai bērnu ražo,vienu pēc otra,lai dzīvotu uz pabalstiem!
UN! Tas nekas,ka puse viņu bērnu vazājas rinķī-līdz pat vēlam vakaram,uzvedība kāda,vandālisms! Neviens neko nesaka. Kam,un par ko tad algas maksā!????‍♀️
Es tikai priecājos,ka novads palīdz,bet mazliet vecākiem ierādiet savu vietu! Taloni,pakas-lielākajai daļai tagad būs lieka kapeika ko nodzert:(

pirms gada, 2020.05.22 08:20

es

stāsti konkrēti, kur tas notiek, nevis te vispārini.

pirms gada, 2020.05.22 09:05

?

Kur ir visapkārt ģimenes ar 4+ bērniem?

pirms gada, 2020.05.22 09:31

...

Piekrītu Doma laba par daudzbērnu ģimenēm - vajadzētu izvērtēt... Varbūt māmiņai, kas viena audzina bērnu un strādā, lai nodrošinātu iztiku un jumtu virs galvas- tā pārtikas paka ir nepieciešama vairāk, nekā daudzbērnu ģimenēm, kuras jau tā saņem lielākus pabalstus un dažādus atvieglojumus. Un kas notiek ar ģimenēm, kurās ir bērns-invalīds- tās nav sociāli maz aizsargātas?

pirms gada, 2020.05.22 19:20

?

Nedomāju, ka ar to jālepojas ka viena audzina.

pirms gada, 2020.05.22 21:06

bubulis

TIE BÈRNINI NAV NE PIE KÀ VAINĪĢI.kapèc nevarètu priecàties ka mùsu valdìba sàka domàt.Tauta esam priecìgi un pozitìvi un bus vis labi.Kapèc kadu nolikt kapèc pasaule ir veidota uz intrigàm vai mès nevararètu priecàties ka tiešàm tàdiem bèrniem tik smagà brìdi palìdz valsts.

pirms gada, 2020.05.22 10:36

Aija

Tāpēc arī aug šī patērētāju sabiedrība. Tak domājat ar galvu, nevis ar apakšu!!!! Mūsu pagastā ir trīsstāvu māja,kurā dzīvo dažādi cilvēki. Kā jūs domājat,kam ir dārziņš un siltumnīca? Tikai cilvēkiem,kas dzīvo vieni. Nevienai ģimenei,kur ir dažāda vecuma bērni,nav pat savās salātlapas vai sīpolloka. Par kartupeļiem un pārējiem dārzeņiem pat nerunāsim. Kaut gan turpat degungalā ir pagastā zeme,ir piedāvāts pat variants,ar apstrādi,tikai sēj un stādi sev. Nevienam nevajag. Tikai bērni siro pa kaimiņdārziem. Domāju,ar likumu būtu jāaizliedz pārtikas pakas tiem,kas par savu vēderu pats nerūpējas. Bērnu naudas noņemt un bērni lai dzīvo un mācās internātā. Tur vismaz ir aprūpēti un pabaroti. Protams,nevar runāt par ģimenēm,kuras nepazīstot, bet apkārtnē nav tādu,ar ko būtu jālepojas. Pat ir ģimene,kas pieņem audžubērnus tikai tāpēc,lai būtu,kas strādā mājā. Skumji,kā jāklausās no bērna,kas raud un raud. Pašās beigās tik izstāsta. Vēl biju galīgi nikna,kā lielās,vai - cik es liela adītāja, bet lai kaut vienam bērnam būtu rokā adīti cimdiņi. Zābakos pat plikas kājas.

pirms gada, 2020.05.23 21:17

Vietējās ziņas