Gulbenes novadā šogad notikušas divas zādzības, policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu dzīvokļu drošību

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē, ka Gulbenes iecirkņa apkalpojamajā teritorijā 2020.gada 4 mēnešos reģistrētas 2 zādzības, 2019.gada 4 mēnešos - 4 zādzības, 2019. gadā kopumā 12 zādzības.

“Policijas prakse liecina, ka tikai nelielu daļu no visām policijā reģistrētajām zādzībām no dzīvokļiem paveic mērķtiecīgi un profesionāli zagļi. Daudzos gadījumos zādzība bijusi veiksmīga tieši pašu īpašnieku vieglprātīgās attieksmes dēļ – neaizslēgtas dzīvokļu durvis, neaizvērti logi, balkoni, neizturīgas un vienkāršas ārdurvju slēdzenes. Tuvojoties vasaras sezonai, kad cilvēki biežāk savu laiku pavada ārpus mājas, vairāk vēdina telpas, ilgstoši atstājot atvērtus logus, policija aicina dzīvokļu saimniekus neaizmirst par savu īpašumu drošību,” saka Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Lai pasargātu savu mājokli, policija aicina ievērot drošības pasākumus.

  • Aizslēdz sava mājokļa durvis un aizver logus! Policija iesaka, pirms došanās prom no mājokļa, vienmēr aizvērt logus, neatstājot tos vēdināšanas režīmā. Vēdināšanas režīmā atstāts logs ir vienkārši atspiežams vaļā. Tas pats attiecas uz balkona durvīm. Uz balkona nevajadzētu glabāt vērtīgas mantas – velosipēdus vai kādus citus braucamrīkus. Ja nav citas iespējas, tad šie transportlīdzekļi ir droši jāsaslēdz, jo, kā liecina prakse, arī piektais stāvs nav šķērslis velosipēda zādzībai no balkona.

  • Vērtīgās mantas glabā seifā! Ja mājās tiek uzglabāta skaidra nauda, dārglietas vai vērtīga elektronika, ir vērts padomāt par kvalitatīva seifa iegādi. Turklāt tas jāpieskrūvē pie nesošās sienas vai grīdas.

  • Parūpējies, lai mājokļa drošības sistēmas būtu tehniskā kārtībā! Ja mājoklī ir ierīkotas drošības sistēmas – videonovērošana, signalizācija, vienmēr jārūpējas, lai šīs sistēmas būtu darba kārtībā. Dažkārt policija novēro, ka mājokļos, kuros ierīkota videonovērošana un izdarītas zādzības, kameras tehnisku iemeslu dēļ nav darbojušās, līdz ar to tiek apgrūtināta noziegumu atklāšana.

  • Palūdz kaimiņiem pieskatīt mājokli! Zagļiem draudzīgi apstākļi rodas arī tad, kad dzīvokļa saimnieki nolemj doties kādā ilgstošākā ceļojumā vai dzīvoklī nedzīvo pastāvīgi. Šādos gadījumos ļoti svarīgi ir uzturēt labas attiecības ar uzticamiem kaimiņiem un lūgt uzraudzīt īpašumu. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka, apmēram puse zādzību nav notikušas tādēļ, ka zādzību iztraucējuši kaimiņi.

  • Neaicini ciemos tikko iepazītas personas! Viens no izplatītākajiem zādzību izdarīšanas veidiem ir zādzība, kas paveikta kopīgas alkohola lietošanas laikā ar nesen iepazītiem vai neuzticamiem personām. Tas nozīmē, ka mājoklī, rīkojot draudzīgu pasēdēšanu, īpašnieks kritiski nav izvērtējis personu loku, kuras uzaicinātas. Zādzības fakts nereti tiek atklāts tikai nākamā dienā, kad izgulēts alkohola reibums un konstatēts, ka līdz ar viesu pazušanu dzīvoklī pazudušas arī vairākas vērtīgas lietas.

“Valsts policija aicina būt uzmanīgiem laikā, kad dzīvoklī tiek ielaistas svešas personas, kuras kaut ko cenšas pārdot, kaut ko noskaidrot vai kāda cita iemesla dēļ ir ielaistas dzīvoklī. Apdomājiet, vai ir nepieciešamība svešas personas bez vajadzības laist dzīvoklī! Saruna var notikt caur durvīm, kāpņu telpā. Pamanot aizdomīgas personas un automašīnas, kurās iekšā esošās personas, iespējams, novēro svešus īpašumus, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot likumsargiem pa tālruņa numuru 110,” uzsver Z.Vaskāne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas