Gulbenes novadā tradicionāli godina vietējos uzņēmumus 13

Vecgulbenes muižā 21.februārī norisinājās Gulbenes novada pašvaldības organizētā konkursa “Gulbenes novada uzņēmumu gada balva 2019” apbalvošanas ceremonija. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane,

Šāds konkurss tiek organizēts jau trešo gadu, lai astoņās nominācijās godinātu vietējos uzņēmumus, kas aktīvi darbojas dažādās nozarēs. Tradicionāli pasākumā tiek sumināti arī pilsētas un pagastu pārvalžu izvirzītie gada uzņēmumi.

Konkursa laureāti saņēma stilizētas trīsdimensiju balvas ar gulbja spārna siluetu. Tās pasniedza Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis, VAS “Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola, AS “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētāj Jurģis Jansons, attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.

Nominācijas un laureāti:

“Gada debija uzņēmējdarbībā 2019” – SIA “Barkalns” (lokāls "Siltumnīca").

2019.gadā durvis vēra unikāla kultūrvieta ar vēsturisku šarmu, ģimenisku auru un pozitīvu enerģiju visu paaudžu auditorijai. Nepilna gada laikā piedzīvotas neskaitāmas pirmizrādes, C vitamīna bagātināti improvizācijas teātri, aizraujoši pieredzes stāstu vakari muzikālos ritmos. Lokāls "Siltumnīca" telpu patiesais magnēts ir personības - Atis Barinskis ar smaidīgu un atvērtu kolektīvu.

Nominēti arī fotostudija “Milze.lv” un SIA “Hard Core Racing Latvia”.

“Gada produkts 2019" – ZS “Ķelmēni” (“Ķelmēnu” maize).

Rankas pagasta zemnieku saimniecība “Ķelmēni” attīsta noslēgtā cikla bioloģisko ražošanu – audzē rudzus, cep maizi, kā arī ražo un pārdod tik pieprasīto bioloģisko lopbarību. Bet galvenais uzņēmējdarbības rūpals ir rupjmaize latvieša gēnam. "Ķelmēni" 25 darbības gados spējuši iegūtt pircēju uzticību - katrs klaipiņš ir roku darbs, ko apliecina arī darinātājas autogrāfs uz maizes etiķetes. Zemnieku saimniecības "Ķelmēni" maize guvusi ne tikai cilvēku atzinību, bet arī dažādus oficiālus apbalvojumus, tiek piesaukta kā paraugs vienkāršai, bet efektīvai reklāmai un ne tikai. Mēs varam lepoties, ka Gulbenes novads ir īstas rupjmaizes dzimtene.

Nominēti arī SIA “Dilles fashion” un SIA “Dalans”.

“Gada izaugsme 2019” - SIA “Cilina” (veikalu tīkls “Siluets”).

Ar mērķtiecīgu un neatlaidīgu darbu ģimeniskā kolektīvā vairāk nekā 20 gadu garumā veikals "Siluets" piedzīvojis vērā ņemamas pārvērtības - no tirdzniecības vietas līdz veikalu tīklam 5 Latvijas pilsētās, arī ar iepirkšanās platformu virtuālajā vidē. “Siluets” aktīvo sekotāju pulks sasniedz vairāk kā 25,6 tūkstošus sociālo kontu lietotājus, kas ir par 290 % vairāk nekā Finanšu ministrijai un par 520 % vairāk nekā Ministru kabinetam.

Nominēti arī SIA “Rubate Metal” un SIA “Diana”.

“Gada ražotājs 2019” - SIA “Avoti SWF” (masīvkoka mēbeļu ražošana).

Uzņēmumu var dēvēt par mēbeļu izgatavošanas magnātu Baltijas mērogā ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi nozarē. Tā darbību veicina inovācijas un 500 darbinieku komanda, kas rada augstu pievienoto vērtību koksnes produktiem, apmierinot pat visprasīgāko klientu vajadzības eksporta tirgos. Atzinīgi tiek novērtēts arī uzņēmuma vadības mecenātisms, sniedzot atbalstu Gulbenes novada skolēniem skolas gaitu uzsākšanā un dažādu kultūras, sporta un izglītības pasākumu organizēšanā. Uzņēmums ir atvērts dažādām sadarbības formām, uzņemot viesus un delegācijas mūsdienīgi aprīkotajās ražošanas telpās Lizuma pagastā.

Nominēti arī SIA “Dimdiņi” un SIA “Rankas piens”.

“Gada pakalpojuma sniedzējs 2019” - SIA “Ilva I” (kafejnīca “Kantes krogs”).

“Kantes krogs” iemantojis klientu uzticību, jo nemainīgā kvalitātē nodrošina ēdināšanas pakalpojumus. Tuvāki un tālāki viesi arvien slavē mājas virtuves garšu kombinācijas, kas nemainīgi pieejamas ēdienkartē. Uzņēmuma galvenais dzinējspēks un lokomotīve ir saimniece Iveta Ilva, kura nebeidz pārsteigt ar darba spējām, pozitīvo attieksmi arī saspringtajā ēdināšanas nozares darba vidē.

Nominēti arī SIA “RCI Gulbene” un degvielas uzpildes stacija “Virši -A”.

“Gada saimnieks 2019” – SIA “Taino 5” (atpūtas komplekss "Lācītes").

Aktīva rosība, uzņemot viesus guļbūves namiņos vai apmierinot klientu gastronomisko kāri, "Lācītēs" manāma kopš 2019.gada aprīļa. Pēc ilgstošas dīkstāves kādreizējo veidolu atguvis viss komplekss. Ja ir vēlēšanās vasaras saules starus izbaudīt, pastaigājoties sakoptā teritorijā, baudīt mieru vai ļauties sportiskiem izaicinājumiem futbola vai basketbola laukumos – būsiet gaidīti “Lācītēs”. Padomāts arī par jaunāko ģimenes locekļu labsajūtu – teritorijā ir labiekārtots plašs rotaļlaukums.

Nominētas arī SIA “Rubate” un SIA “A.S.I.M.”.

“Gada meistars 2019” – Arvis Rubenis (SIA “RWW”).

Arvis ir avantūrists, ar "millenium" paaudzes radoši brīvo garu, kas palīdz īstenot izaicinošus projektus no interjera dizaina priekšmeta līdz virtuves iekārtai. Arvis ir ne tikai dzīvesstila uzņēmējs, bet arī lokālpatriots, kurš daudz laika un enerģijas iegulda vides labiekārtošanā. Tā sadarbībā ar sievu un entuziastu pulku 2019.gada vasarā tapa dabas viesistaba.

Nominēti arī Raitis Melderis (SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”) un Vilnis Garais (SIA “Mega Rem”).

“Goda uzņēmums 2019” – SIA “Rubate Metal” (mētālapstrāde).

Nodrošinot plašu metālapstrādes pakalpojumu spektru, SIA "Rubate Metal" komanda ir apņēmības pilna neapstāties pie sasniegtajiem rādītājiem un kļūt par atpazīstamu un konkurētspējīgu nozares uzņēmumu. Jau šobrīd 95 % no 3,8 miljonu eiro vērtībā saražotās produkcijas tiek eksportēta pasaules mērogā. SIA "Rubate Metal" darbība tiek mērķtiecīgi attīstīta, paaugstinot ražošanas efektivitāti atbilstoši tirgus tendencēm un klientu vajadzībām.

Nominēti arī LPKS “Vaks” un SIA “RCI Gulbene”.

Pilsētas un pagastu goda uzņēmumi:

 • Gulbene – SIA “Ambergold”. Būvniecības nozares uzņēmums ar kvalitātes zīmi, īstenojot dažādas sarežģītības pakāpes projektus no teritorijas labiekārtošanas līdz inženierbūvju atjaunošanai. Uzņēmuma vērtība – profesionāla darba komanda.
 • Beļavas pagasts – SIA “Ozolkalna kulinārija”. Kaspars Klesmanis darbu kulinārijā uzsāka 2012.gadā. Šobrīd plašais produkcijas sortiments ir pieejams jau 5 novados. Ik gadu ir vērojama uzņēmuma izaugsme. Pērn nodarbinātas 7 personas.
 • Daukstu pagasts – SIA “Pirtslietu darbnīca”. Dzimtas īpašumā top guļbūves pirtis no pamatiem līdz atslēgai. Griķu ģimene vairākus gadus ir ieguldījuši neizmērojamu mīlestību un enerģiju pirts rituālu izkopšanā, guvuši arī nacionāla mēroga atzinību.
 • Druvienas pagasts – SIA “RD Bullis”. Bioloģiskajā saimniecība "Ausekļos" specializējas Simentāles tīršķirnes liellopu audzēšanā. Septiņu gadu laikā, aktīvi piesaistot projektu finansējumu, Daira Rutka vadībā ģimenes saimniecība ir aprīkota ar nepieciešamo tehniku. Druvienas pagasta pārvalde uzteic saimnieku atbalstu un iesaisti pagasta dzīves veidošanā.
 • Galgauskas pagasts – SIA “Stabilo”. Uzņēmums specializējas kravu pārvadājumu, kā arī kokmateriālu un būvniecības materiālu vairumtirdzniecībā. 2019.gadā SIA "Stabilo" ierindots 21.vietā kā straujāk augošais uzņēmums Vidzemē.
 • Jaungulbenes pagasts – Alvis Makejevs. Jaunais saimnieks pavisam nesen uzsācis gaļas liellopu audzēšanu. Šobrīd ganāmpulkā ir 16 lopi. Lai piesaistītu finansējumu materiāli tehniskās bāzes veidošanai, daudz enerģijas tiek veltīts struktūrfondu projektu aktivitātēm.
 • Lejasciema pagasts – SIA “GM Mežs”. Uzņēmums 15 gadu periodā novērtēts mežsaimniecības nozarē un pierādījis sevi kā atbildīgs darba devējs. Ģirts Ģērmanis ir atsaucīgs, aktīvi iesaistās pagasta sabiedriskajā dzīvē un Sudala ezera zivju fonda atjaunošanas pasākumos.
 • Litenes pagasts – Anna Zīle. No nelielas aizraušanās līdz tūrisma galamērķim. Ar Annas entuziasmu Litenē tapis neparasts pudeļu dārzs ar vairāk nekā 30 mākslinieciskiem objektiem, kas pārsteidz tuvākus un tālākus novada viesus.
 • Līgo pagasts – AS “Seda”. Viens no jaudīgākajiem eksportorientētajiem kūdras ieguves uzņēmumiem, kas 95 ha platībā ik gadu iegūst vidēji 4000 t kūdras, veicinot nodarbinātību un labklājību Līgo pagastā.
 • Lizuma pagasts – SIA “Brīvzemnieki”. 25 gadu laikā "Brīvzemnieku" saime ir sakuplojusi līdz 40 darbiniekiem, kas rūpējas par 800 ha zemes platībām un vidēji 700 lopiem. Saimniecībā nekas nestāv uz vietas. Ik gadu tiek modernizēta materiāli tehniskā bāze, kāpinot produktivitāti.
 • Rankas pagasts – SIA “Kaudžu purvs”. Kaudžu purvā jau vairāk kā 20 gadus apņēmīgi saimnieko Jānis Dūte. Līdztekus kūdras ieguvei 2018.gadā veikta degradēto purvu rekultivācija, iestādot lielogu dzērveņu stādus 3 ha platībā. Ražīgākais periods Kaudžu purvā vēl priekšā.
 • Stāmerienas pagasts – SIA “Ikteri”. Saimnieks Mārcis Vīksna prasmīgi vada saimniecību 250 ha platībā. Attiecīgi 11 darbinieku kolektīvam tiek uzticētas rūpes par 113 gaļas lopu labturību. Jāatzīst - arī mežsaimniecības nozare uzņēmumā nav sveša, ik gadu novērojama izaugsme.
 • Stradu pagasts – SIA “MG Island”. Viesmīlības un tūrisma nozares uzņēmums, kas no ģimenes pirtiņas pārtapis par svinību un rekreācijas vietu ar nomierinošiem makšķerēšanas, azartiskiem bagiju izbraukumiem un dabai pietuvinātu šarmu, nodrošinot kapacitāti līdz 100 viesiem.
 • Tirzas pagasts – SIA “LEFF”. Uzņēmums rada unikālu līklīniju grīdas segumu, kā arī dažādus interjera priekšmetus. Jau 2 gadus tiek attīsti nišas produkti ar augstu eksporta potenciālu.

Gulbenes novada pašvaldība lepojas, ka vietējie uzņēmumi aktīvi iesaistās arī ar izglītību saistītās norisēs, tāpēc, izmantojot situāciju, savus apbalvojumus vakara gaitā pasniedza Gulbenes novada Izglītības pārvalde.

Pateicības rakstus un naudas kokus par atbalstu profesionālās izglītības attīstībā novadā saņēma:

 • SIA "Rairu"
 • SIA “Avoti SWF”
 • SIA "Grantiņi 1"
 • SIA "VASKS"
 • SIA "Silmalas"

Savukārt par atbalstu Karjeras nedēļas aktivitātēs tika sveikti:

 • SIA “M.T.Z.- SERVISS”
 • SIA “ILVA I”
 • SIA “Barkalns”
 • Fotostudija "MILZE.LV"
 • ZS "Ķelmēni"
 • SIA “Rubate Metal”
 • SIA "Dimdiņi"
 • SIA “Skrīveru saldumi”
 • SIA “RWW”

Biedrības “Līdere” pateicību saņēma Inita Sudraba (SIA “Vasks”).

Par patīkamu pasākuma atmosfēru rūpējās vakara vadītājs Armands Simsons, kā arī mūziķi – Ginta Krievkalna, Kristaps Krievkalns, Ēriks Upenieks un grupa “Vintāža”.Pievieno komentāru

Komentāri 13

:)

Interesanti, kur gan atrodas Tiras pagasts?????!!!!! :)

pirms gada, 2020.02.23 10:55

"Dzirkstele"

Paldies, izlabojām :)

pirms gada, 2020.02.23 17:19

Zaiga

Nez - Galgauskas pagastā SIA "Stabilio" vai SIA "Stabilo"?

pirms gada, 2020.02.23 23:37

"Dzirkstele"

Paldies, noskaidrojām un izlabojām!

pirms gada, 2020.02.24 09:43

Nodokļu maksātājs

Diez cik šāda ballīte izmaksāja priekš dažiem izredzētajiem?!

pirms gada, 2020.02.23 12:18

Urbis

Kāposts ar savām blondīnēm (vārda tiešākajā nozīmē) tik ballē...

pirms gada, 2020.02.23 20:08

a

Pareizi, tikai no gada uz gadu IZREDZĒTIE , bet tiem, kuriem veiksmīgi uzņēmumi darbojas jau vairāk kā divdesmit gadu tiek aizmirsti un laikam skaitās ,ka ir jau novecojuši, lai aizmirstajiem nesāpētu sirds nākamo gadu šādi pasākumi nav jārīko un līdzekļi jātērē.

pirms gada, 2020.02.23 21:49

100% kapustņiks

zzs dzīres par nodokļu maksātāju naudu? biedri un biedrenes no vienas partijas ar "izcilu slavu". Lai gan, neparko vairs nebrīnos. Gulbene...

pirms gada, 2020.02.23 22:58

Es

Visu cienu visiem Gulbenes uzņēmējiem,ne tikai tiem,kurus izcel. Arī es uzskatu,ka tāds pasākums diskriminē pārējos uznēmējus un nav lietderīgs.

pirms gada, 2020.02.24 03:05

b

Viennozīmīgi nepārdomāta rīcība. Izredzētiem ielūgumi no domes apmaksāti, citiem uzņēmējiem ielūgumi jāpērk. Vai vispār kāds arī pirka šos ielūgumus?

pirms gada, 2020.02.24 11:27

IVARS

Uznēmēji protams maksā lielus nodokļus, bet , lai tur piedalītos , ja vēl nav ielūgumi par velti , tad kāpēc tur vispār būtu jāpiedalās, jo ir klaja necieņa pret nodokļu maksātājiem, ja vēl notiek šķirošana , kurš uznēmējs var piedalīties, kuram ieeja liegta, tas ir ļoti nepareizi un viennozīmīgi sāpīgi, kauns, ja tā uzdrīkstas darīt , bet tā jau mūsu slavenā GULBENE, jo tur notiek viss kā tam ir jānotiek.

pirms gada, 2020.02.24 14:22

Novērotājs

Diemžēl, fotogrāfijas ir sliktā kvalitātē, ieteiktu rūpīgāk izskatīt materiālu pirms publicēšanas, nedomāju, ka kādam ir patīkami skatīties izplūdušas cilvēku aprises un aizvērtas acis. Šobrīd tehnika ir tik tālu attīstījusies, ka pat mazs bērns var skaisti fotografēt. Paldies

pirms gada, 2020.02.24 18:57

Saule

Es zinu pazistu SIA"Avoti" ir ļoti slikti kāpēc kā Avoti nav godigi

pirms gada, 2020.02.29 20:12

Vietējās ziņas