Gulbenes novadā uzsākti 57 administratīvie procesi par komandantstundas neievērošanu (labots) 40

Četru dienu laikā gadumijas brīvdienās (sākot ar 30.decembri) par komandantstundas neievērošanu Gulbenes novadā Valsts policija ir uzsākusi 46 administratīvos procesus. Jāatgādina, ka sods par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām ir līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām - līdz 5000 eiro.

“Vienā gadījumā ir piemērots sods 500 eiro, bet vairākkārt piemēroti sodi 100, 200 eiro. Tāpat ir sodi 10 līdz 100 eiro robežās. Vairums iedzīvotāju ir bijuši saprotoši un likuma paklausīgi. Visvairāk sodu piemērots personām par to, ka pārkāpa noteikto pārvietošanās aizliegumu, atrodoties ārpus savas dzīvesvietas, laikā, kad jāuzturas savā dzīvesvietā,” informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

“Tika pastiprināti strādāts. 30., 31.decembrī un naktī uz 1.janvāri dežurēja katrreiz pa desmit policijas ekipāžām, 2.janvārī dežurēja piecas ekipāžas, 3.janvāra vakarā un naktī uz 4.janvāri – četras ekipāžas. Mums palīgā nāca arī zemessargi, kuri piedalījās policijas ekipāžu braucienos. Paldies Zemessardzes 25. bataljonam par teicamu sadarbību,” “Dzirkstelei” saka Valsts policijas Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Lāsma Kazjukoviča.

Valsts policija laikā no 30.decembra līdz 4.janvārim kontroles braucienus pa iepriekš sadalītām teritorijām veica ne tikai pilsētā, bet arī novada pagastos. Daudzos gadījumos policisti cilvēkus tikai brīdināja un skaidroja viņiem nepieciešamību pēc pulksten 22.00 no mājām vairs neiziet. Visproblemātiskākā bijusi nakts uz 1.janvāri. “Salutēt privātmājas pagalmā drīkstēja (arī pēc pulksten 22.00 – red.). Publiski pie daudzdzīvokļu mājam nedrīkstēja,” saka L.Kazjukoviča. Pārējās komandantstundas naktīs, kā novēroja policija, Gulbenes novadā cilvēku ārpus mājām bijis ļoti maz. “Bija pārkāpumi, tomēr kopumā cilvēki novadā komandantstundas prasības ievēro diezgan apzinīgi,” komentē L.Kazjukoviča.

Šajās brīvdienās Valsts policija saņēma arī trīs telefoniskus ziņojumus no iedzīvotājiem par to, ka dzīvokļos sapulcējušies cilvēki no dažādām mājsaimniecībām.

Līdztekus šajā sakarā savu darbu veica pašvaldības policija. “Kopā uzsākti 11 administratīvās lietvedības procesi, gaidāmi sodi. Pēc pulksten 22.00 šie cilvēki gāja ciemos vai no ciemošanās mājās. Izteicām arī vairāk nekā 20 preventīvus brīdinājumus. Brīdinājumus izteicām gadījumos, kad komandantstundā izveda ārā suni vai izgāja ārā uzsmēķēt. Bija jau arī tādi, kuri muka un netika noķerti. Pārkāpēji nebija tikai jaunieši, tie bija arī cilvēki gados. Atrunājās, ka nav zinājuši par komandantstundu, ka uz viņiem tas neattiecas, viens verbālā veidā bija agresīvi noskaņots,” “Dzirkstelei” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards. Šajā sakarā vietā ir atgādinājums, ka par pretošanos varas pārstāvim vai mērķtiecīgu uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, kad tās pilda dienesta pienākumus, ir paredzēta kriminālatbildība. Sods par šādiem pārkāpumiem ir bargs - tajā skaitā brīvības atņemšana (atbildība par šādiem pārkāpumiem noteikta Krimināllikuma 269. un 270.pantā).

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatību, ārkārtējā situācija valstī pagarināta līdz 7.februārim. Lai novērstu cilvēku pulcēšanos svētku brīvdienās, arī 8. un 9.janvārī no pulksten 22.00 līdz pulksten 5.00 ir ieviesta komandantstunda, kad visiem iedzīvotājiem jāuzturas savā dzīvesvietā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 40

???

Stukaču tauta.Nu bija,bija tie cilvēki sapulcējušies.Stukačam ta kāda daļa.

pirms mēneša, 2021.01.04 13:51

Es

Neuzskatu, ka tā ir stukaču tauta...... ir daļa, kuri saprot, ka noteikumi visiem vienādi, bet ir daļa, kura nesaprot neko..... žēl, bet tāda ir mūsu tauta, pāris nedēļu vietā iegūsim daudz lielāku laika posmu, kuru varēsim sēdēt mājās, un nevajag vēlak žēloties, ka valsts vainīga, vainīga ir neapzinīgā tauta, kura nevar vienoti ievērot valstī noteiktos noteikumus. Šobrīd cieš vecāka gada gājuma cilvēki, skolēni, kuriem jāmācās kaut kā, grūtnieces, kurām maskās jādzemdē bez vīra klātbūtnes...... mediķi, kuriem jāsāk izvēlēties starp slimniekiem un slimības pakāpēm...... Kamēr Jūs nekas no šā visa neskars, tikmēr neviens nedomās par sekām..... un šie cilvēki, kuri pulcējas, apdraud mūs, kuri reizi nedēļā ieiet veikalā pēc maizes.

pirms mēneša, 2021.01.04 14:08

!

Kaut kāds iestagnējis un muļķīgs viedoklis. Liela daļa Eiropas un Skandināvijas attīstītāko valstu dzīvo pēc šī principa- ja kaut kas šķiet aizdomīgs vai nepieņemams, tad ir jāziņo attiecīgajai iestādei. Sabiedrības kopējās intereses stāv pāri indivīda personiskajām interesēm. Vai Jūsuprāt ir pieņemami, ka dēļ cilvēkiem, kuri nespēj kādu mirkli neballēties, mirst cilvēki, kuriem vēl būtu jādzīvo?

pirms mēneša, 2021.01.04 14:21

labrīt

Musari aizmirst, ka fraku ar pagoniem novelkot, paliek par mirstīgiem cilvēkiem, ar kuriem vēl jātiekās kam tos sodus salikuši.

pirms mēneša, 2021.01.04 17:29

to labrīt

Rakstot šādus divdomīgus komentārus, kuros saskatāmi draudi, vajadzētu atcerēties, ka interneta vide nav anonīma. Aiz katra komentāra ir noskaidrojama persona.

pirms mēneša, 2021.01.04 17:48

Sāc ar sevi!

Katrai darbībai ir vārds un uzvārds! Ceru, ka saproti ko raksti un spēci par to administratīvi atbildēt!

pirms mēneša, 2021.01.04 21:30

labvakar

Es gan neredzu, ka kādam personīgi te kāds draudētu! Bet nevajag aizmirst ka karma nāks atpakaļ kā bumerangs.

pirms mēneša, 2021.01.05 16:27

bende

jaatzime,soreiz policija nostradaja loti profesionali,neparspilejot ar ipasam pilnvaram un stulbiem karina lemumiem...

pirms mēneša, 2021.01.04 14:08

Nožēlojami

Vaktējam kaimiņus,spiegojam kas kuram mājās,garāžā,lienam svešos naudas makos iekšā,izdomājam visādas dumības un tad nu zvanam!

pirms mēneša, 2021.01.04 14:18

Pamatizglītība

Cik klases? Izmocītas deviņas? Vienīgais, kuram kaut kas būtu jāmācās, piemēram, gramatika, ir komentāra autors. Knaps pamatskolas līmenis. :D

pirms mēneša, 2021.01.04 15:14

Xoxo

Es būdama vienā mašīna ar savuu vīru, atgriežos no Rīgas jo devāmies iegādāties mašīnu, neuzpejam atpakaļ līdz 10 apturēti tikām, un katrs saņēmām diezgan lielu sodu 300 eiro. Lūk tā saucas preventīva rakstura parunas

pirms mēneša, 2021.01.04 14:53

Jānis

Zinām par komandantstundu un nevaram sarēķināt maršrutu pa taisno max 3 stundas ja caur šauļiem 5, tas nav attasnojums

pirms mēneša, 2021.01.04 15:02

Jānim+

No Rīgas max 3 stundas. Mašīnas nav jāpērk tumsā un naktī - var smagi iegrābties :)

pirms mēneša, 2021.01.04 15:09

++

Policija varēs publicēt anekdošu krājumu - par attaisnojumiem, kādi tiek izdomāti.
Cerams, ka sodus uzlika arī atbilstoši Minhauzena pastāstiem.
Gadīties varēja visādi.
Divi vienas ģimenes locekļi a/m nez vai apdraudēja epidemioloģisko drošību.
Tomēr, ja noteikumi ir pieņemti - tie jāpilda. Eiropā gribam, bet pieraduši esam visatļautību. Noteikumus lai ievēro citi. Kad uz gājēju pārejas pie sarkanās kāds brauks gandrīz virsū, tad gan bļausim - kur poliči skatās.

pirms mēneša, 2021.01.04 15:23

- -

Kādas muļķības! Eiropā grib neliela saujiņa pamuļķu. Un tās Eiropas dienas ir jau skaitītas.

pirms mēneša, 2021.01.04 20:49

es

Viss atkarīgs no cilvēka morāles līmeņa un apziņas, kuriem tā ir ar tiem viss ir kārtībā, bet kuriem no tā nekā nav, tie protams neko neievēro.

pirms mēneša, 2021.01.04 15:11

Laborants

Kamēr Jūs te ņematies, kāds pelna naudu, paskataties info ārpus Lv, kāpēc patiesā pasaule smejas par šo visu pasākumu. Vīruss apkārt, vai tad grūti laborantam izpildīt komandas par naudu, vai arī piedraudot ar darba vietas zaudēšanu? Kā Jūs atšķiries parasto gripu no mutācijas veida, kā piemērs Gulbene plosījās Norovirus, līdzīgs rota standarta vīrusam, kāds bērnudārzs aizvērās, ne! Nejauciet, Pandēmija, epidēmija, drošības pasākumi un BIZNESS!

pirms mēneša, 2021.01.04 16:00

Ūla

Neirs, Bebri!

pirms mēneša, 2021.01.04 16:13

To laborats

Šādi domā daudzi līdz brīdim kamēr salismi pats, Tavi tuvie, Tavi vecāki vai kāds cits tuvs cilvēks, un nedod Dievs ja pats būsi aplipinājis kādu un būs "jāšķirās" - tad gan Kariņš un visas pasaule būs vainīga!
Kas tieši ir grūti? Uz veikalu vari tikt? Vari! Nevari saplānot pirkumus? Kā mums šobrīd trūkst? Brauc, kur gribi, pērc ko gribi, tikai laicīgi. Sēdi dīvākā, grauz čipsus, skaties Netflix un atpūties! Tev nav jāiet karā! Un neaizmirsti uzvilkt masku, dēļ tādiem gļēvuļiem mirst nevainīgi cilvēki un medeiķi! Dēļ tādiem kā Tu tiek napamatoti pārpildītas slimnīcas, kurās atliek ikdienas procedūras un ārstēšanu, arī tādēl mirst cilvēki, kuri varētu tikt glābti!

pirms mēneša, 2021.01.04 21:40

GK

Te tīri nevar saprast, teikto pa tv, un policijas, Pa tv tak teica kad ar savu mājdzīvnieku suni vari iziet ārā,( pačurināt) bet ne tālu no savas dzīves vietas, bet te lasot, kad nedrīksti, kam tad ticēt. Murgaini. Un ja tu stāvi halātā pie savām durvīm piem. 5.st mājā, uzpīpē. Izrādās kad valkājies apkārt.......

pirms mēneša, 2021.01.04 18:59

mr.laukuvecis

Stingri vadoties pēc likuma burta, nedrīkst. Tomēr policija ir solījusies par to nesodīt, te jau arī raksta, ka cilvēki tikai brīdināti.

pirms mēneša, 2021.01.04 19:15

Autors

Un, ko gribēja sagaidīt? Ka visi apzinīgi sēdētu savās migās un neviens nekur pēc 22:00 nevazātos? Loģiski, ka kāds tāpat būtu izgājis. Tas ir pilnīgi pašsaprotami.
Un, tāpat, ja cilvēki gribēs satikties, tad 2 vai bars, bet satiksies. Pilnīgi visus policija pie rokas nepieķers. Uz visām Gulbenes ielām vienlaicīgi neuzturēsies un visos dzīvokļos jau arī nelauzīsies iekšā, ja nebūs pamata to darīt.

pirms mēneša, 2021.01.04 19:02

!!!

Visi, kuri no bailēm apčurājušies, uzliekat 3 maskas un sēžat pagultē.
Normāliem cilvēkiem jūsu vājprātīgie padomi nav vajadzīgi.

pirms mēneša, 2021.01.04 20:54

Kārlis

Piesakies brīvprātīgi C19 pacientu ārstēšanā par palīgu, varēsi pastāstīt cik grūts ir mediķu darbs, cik daudz esi apčurājies un vai tas ir fake news! Lūdzu, uz priekšu!

pirms mēneša, 2021.01.04 21:44

Es

Atcerieties, ka visi tie, kurus pieķēra vazājoties ir reģistrēti, līdz ar to, nākošreiz būs 2000 sods un es vēl ieteiktu viņus neārstēt, ja vajadzīga slimnīcā, lai riktīgi pamokas un par slimnīcu samaksāt pilnā apmērā, tie jau būtu vairāki tūkstoši, varbūt tad saprastu ko runājat.

pirms mēneša, 2021.01.04 22:00

!!!

Var redzet ka gan valsts atbalsta bezdarbniekus ????ja saskare ir ar kovidu bijusi. jasez majas karantina un tu sanem 12 eiro diena wtf... zilo lapu nemaksa tie kas atbrauc no lielbritanijas viesnicu atmaksa un dienas naudu.

pirms mēneša, 2021.01.05 05:10

Kk

Nezinu kam ticet calis uztaisa bezmaksas testu parada ir pozitivs.
Netic tam uztaisa maksas no savas kabatas parada negativs ka tas iespejams nakama diena jau negativs

pirms mēneša, 2021.01.05 05:13

Kaspars T

Faktus studijā! Kas par čali, kur taisīja? Sanādāk sanāk - viena tante teica!

pirms mēneša, 2021.01.05 18:49

Kaspar Pī

Par datu aizsardzību esi dzirdējis?

pirms mēneša, 2021.01.06 12:52

Kaspars T

Par tukšu vāvuļošanu un vitus ziņām esi dzirdējis? Varētu pilnu komentāru sadaļu sarakstīt ar "Viens čoms teica"! Ja ir fakti, tad faktus! Ja nav, tad klusē!
Datu aizsardzība paredz neatklāt peronas datus, parakstus, adresi utt. Paskaidrojot faktus, vari neatklāt uzvārdu, pietiks ar to, kurā pilsētā, laboratorijā, kurā datumā.

pirms mēneša, 2021.01.07 11:05

Voldemārs

Tas viss būtu attaisnojams, ja nebūtu atļauts atlidot uz lv, praktiski no jeb kurienes, un pa dienu vazāties, kur patīk. Tā pat kā braukt uz darbu ar busu 9 purniem, kuri viens otram elpo ausī un nav nekādi ģimenes locekļi. Galvenais ir nauda

pirms mēneša, 2021.01.05 10:01

Voldemārs

Tas viss būtu attaisnojams, ja nebūtu atļauts atlidot uz lv, praktiski no jeb kurienes, un pa dienu vazāties, kur patīk. Tā pat kā braukt uz darbu ar busu 9 purniem, kuri viens otram elpo ausī un nav nekādi ģimenes locekļi. Galvenais ir nauda

pirms mēneša, 2021.01.05 10:01

Suņa saimnieks

Domāju, ka suni izvest apkārt mājai vajadzētu atļaut un iztikt bez brīdinājuma. Man tagad savam Reksim vajadzēs ieskaidrot, ka nokārtoties pēc 22:00 nedrīkst? Vai tikai saimnieka gultā? Paldies, stulbā valdība.

pirms mēneša, 2021.01.05 10:24

Kaspars

Valdība nav vainīga, ka Tavs suncis dzīvo dzīvoklī un nav kur izskrieteis! Pačurini 21.45 un saki lai ciešās!

pirms mēneša, 2021.01.05 18:51

Suņa saimniekam

Suni pastaigā var vest. Seko līdz valdības lēmumiem, tad naktī sunim tavā gultā (!!!) čurāt nevajadzēs. Bet drīzāk izskatās, ka esi pret jebkam, un, ja nespēj atrast normālu pretargumentu, tad atļauj sev likt lietā stulbu. Tikai tavs arguments ir arī tava vizītkarte!

pirms mēneša, 2021.01.05 14:25

!!!

To tu mentiem iesaki. Tur katrs klauns, kurš nederēja pat par traktoristu, tulko valdības lēmumus pēc sava prātiņa.

pirms mēneša, 2021.01.05 16:33

Ko darīt

ja savas dzīves nav un nav ko darīt!

pirms mēneša, 2021.01.07 14:36

Vietējās ziņas