Gulbenes novadā var pieteikties mācībām pieaugušajiem 20 programmās 1

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Gulbenes novadā var pieteikties mācībām 20 izglītības programmās divās izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.


Pirmoreiz mācības mūžizglītības kompetencēs

Latvijā kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt kādu no vairāk nekā 800 dažāda garuma un satura izglītības programmām, kas pieejamas 46 Latvijas pilsētās un novados. Gulbenes novadā ir iespēja mācīties kādā no 20 izglītības programmām.

Visā Latvijā, arī Gulbenes novadā, pirmoreiz var pieteikties mācībām mūžizglītības kompetencēs, kas palīdz iegūt dzīves garumā noderīgas prasmes. Gulbenē šo mācību klāstā ir latvisko ēdienu gatavošanas tradīciju saglabāšana un profesionālā angļu valoda mehāniķiem.

Gulbenes novada mācību klāstā ir arī tādas visā Latvijā pieprasītas neformālās izglītības programmas kā datu analīze un pārskatu sagatavošana ar “MS Excel”, personas datu aizsardzība un IT drošība, “Google Adwords” kampaņu organizēšana un apmācības darbam ar motorzāģi un krūmgriezi, kā arī citas programmas.

Gulbenes novada iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī profesionālās tālākizglītības programmās, kuru rezultātā var iegūt profesiju un kļūt par apdares darbu strādnieku, elektromontieri, lokmetinātāju vai šūšanas iekārtu operatoru. Novada mācību klāstā ir arī profesionālās pilnveides programmas, piemēram, tūrisma produkta izstrāde vai latviska arhitektūra, interjers un ainava lauku tūrisma uzņēmējiem.


Jaunums - pieteikšanās tiešsaistē

Pirmo reizi projekta laikā pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā “www.macibaspieaugusajiem.lv” jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotājiem vairs nav jāsūta pieteikums e-pastā vai jādodas uz izglītības iestādi klātienē.

Ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, konsultācijas un iespēju pieteikties klātienē nodrošina pieaugušo izglītības koordinatori 82 VIAA sadarbības pašvaldībās, arī Gulbenes novadā. Visu koordinatoru kontakti pieejami “www.macibaspieaugusajiem.lv”.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, arī jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Ikviens strādājošais mācīties šajā projektā var vienu reizi. Gulbenes novada iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas vietās.

Gulbenes novadā mācības šajā kārtā piedāvā mācību centrs “BUTS” un mācību centrs “Austrumvidzeme”.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem mācības ir bez maksas, pārējiem strādājošajiem jānodrošina 10 % līdzmaksājums, kuru var finansēt arī darba devējs. Mācību maksa ir atkarīga no izglītības programmas veida un ilguma. Tie ir vidēji 36 eiro īsākajās izglītības programmās, kā arī vairāki simti eiro garākajās programmās, kurās var iegūt profesiju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē “www.macibaspieaugusajiem.lv”.


No Gulbenes novada mācījušies vairāk nekā 150 cilvēki

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā tajā noritējušas jau trīs pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 17 000 strādājošo. No Gulbenes novada projektā līdz šim iesaistījušies 154 strādājošie, no kuriem 80 % mācības jau pabeiguši. 41 % mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, kas apliecina novada iedzīvotāju gatavību mācīties mūža garumā.

Līdz šim starp Gulbenes novada iedzīvotājiem populārākās mācību programmas ir bijušas apmācība darbam ar motorzāģi un krūmgriezi un mācības šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģijā. Novada iedzīvotāji izvēlējušies mācīties arī jaunākās tendences ēdienu gatavošanā un noformēšanā, kā arī iegūt šūšanas iekārtu operatora profesiju.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk nekā 25 miljonus eiro.


Statistika

Pievieno komentāru

Komentāri 1

esso

Motorzāģa operātors..varbūt vēl puteklusūcēja operators....cik ir pieprasījums darba tirgū? Buts reāli vārās uz muļķiem.

pirms gada, 2019.06.12 19:57

Vietējās ziņas