Gulbenes novadā varētu likvidēt piecas skolas 17

Smiltenes un Gulbenes novada pārstāvji pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) speciālistiem secinājuši, ka Smiltenes novadā var nākties likvidēt divas skolas, savukārt Gulbenes novadā mācību plānu sarežģīti izpildīt ir piecās skolās.

Bijušās Gulbenes rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītāja Liāna Jansone, kura arī tikusies ar IZM pārstāvjiem, uzsvēra, ka tā bijusi saruna, kas vairāk saistīta ar izglītības programmām, pedagogu pārkvalifikāciju un mācību plāna izpildi.  

"Tā bija vērtīga saruna, slikti, kā tāda nenotika jau agrāk. Taču vēl viena lieta, par ko līdz šim nav lemts un kas būs jārisina novadā, ir skolu uzturēšanas izdevumu segšana. Tā pašlaik ir apspriešanas līmenī, jo novada budžets vēl nav apstiprināts," informēja Jansone.

 

Gulbenes novadā pašlaik ir 21 skola. Pēc pašreizējiem aprēķiniem, mācību plānu izpildīt grūti būs piecās skolās. Ja tiks apvienotas klases un skolotājiem par darbu divās klasēs tiks maksāts kā par vienu, joprojām būs apdraudēta trīs skolu pastāvēšana. Šīs skolas atrodas uz novada robežas, un esot arī viena piepilsētas skola.

 

Arī Gulbenes novada pašvaldība vēl gaida pašu skolu priekšlikumus, taču Jansone uzskata, ka šādā situācijā ir grūti no pašas skolas sagaidīt lēmumu par apvienošanos vai likvidēšanu. Taču skaidrs, ka mācību plāna izpildei līdzekļu nepietiks, ja netiks veiktas izmaiņas skolu tīklā.


Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis (LPP/LC) aģentūrai LETA nevēlējās atklāt tās skolas, kuras, iespējams, nāksies likvidēt, vien norādīja, ka tās nav skolas novada tālākajās teritorijās un liela daļa šo skolu skolnieku jau apmeklējot skolas kaimiņu pagastos.

"Nekādi lēmumi vēl nav pieņemti, bet šomēnes tas tiks izdarīts.

 

Pašlaik katras iestādes vadītājs veido savu modeli, kādas varētu izskatīties konkrētās skolas nākotnes perspektīvas. Svarīgi, lai izstrādātais modelis darbojas visu mācību gadu. Ja janvārī naudu samazinās, mēs nedrīkstam mācību gada vidū skolu likvidēt. Skolas vadībai ir jāapzinās, vai ar bērnu skaitu, kas aptuveni ir zināms un daudz nemainīsies, un skolotāju resursiem viņi varēs izpildīt mācību plānu. Ja skola to nevar izdarīt, mēs bērnus varam sūtīt uz citu skolu," situāciju skaidroja Mežulis.

 

Smiltenē ir arī mūzikas un mākslas skolas. Arī tās skāris samazinājums, un pašlaik skolu vadība izstrādā optimizēšanas plānus, kurus izskatīs novada domē.

 

"Ir skaidrs, ka samazinājums būs arī šajā jomā, taču par slēgšanu mēs nedomājam," informēja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 17

....

..... interesanti paņēmieni ,kā aģitē Rankas pamatskola mūsu bērnus,melošana pa pirmo

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 23:10

sašutusī

noteikti esmu skolotāju pusē, jo daudzi nemaz neaizdomājas ka arī skolotājiem ir bērni, kurus vajag skolot un par kādu naudu tad lai viņi to izdara, ja tuvākā skola ir gulbene???? ceļš ir ļoti dārgs!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 19:47

....

........... kādu godu ir izpelnījusies Rankas pamatskola un ar ko tā labāka par Rēveļu skolu?....vai maz no jaunievēlētajiem Gulbenes deputātiem ir nojausma kādā mežā atrodās Rankas pamatskola, tur vieta ir pansionātam bet ne mūsu bērniem..... izsaku lielo fui

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 22:14

Milda

Jā staiga tik klačodamās riņķī un kaški meklēdama gar citiem.

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 10:11

MMMMM

Vajadzētu likvidēt Daukstu pagasta apkopēju jo tur viņai maz darba apjoms.

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 10:07

...

Siltāji, Rēveļi, Ozolkalns, ne jau nu Daukstes likvidēs, ja Sandra pati ir no Daukstu pagasta!

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 08:59

Pārlasot komentārus nākas secināt, ka lielākā maita, kas izglītības sistēmu nolaidusi līdz zemākajam līmenim ir Liāna Jansone. Tautieši, attopieties. Viņa nav vainīga pie šīs apsurdās situācijas, kas izveidojusies izglītības sistēmā. Skolotāji arī labiņie:)- viņiem tik maksāt lielu algu, bet kur kvalitāte, kur ir kārtīgs darbs ar bērniem. Pats redzu, kā mokas manu bērnu klases biedri, īapši no ne tik "biezām" ģimenēm. Viņiem skolā neviens nepievērš uzmanību.....

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 08:06

Pārlasot komentārus nākas secināt, ka lielākā maita, kas izglītības sistēmu nolaidusi līdz zemākajam līmenim ir Liāna Jansone. Tautieši, attopieties. Viņa nav vainīga pie šīs apsurdās situācijas, kas izveidojusies izglītības sistēmā. Skolotāji arī labiņie:)- viņiem tik maksāt lielu algu, bet kur kvalitāte, kur ir kārtīgs darbs ar bērniem. Pats redzu, kā mokas manu bērnu klases biedri, īapši no ne tik "biezām" ģimenēm. Viņiem skolā neviens nepievērš uzmanību.....

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 08:06

apnicis

Tieshaam jau apnicis, ka velk tik laiku un vecaakiem neieviesh skaidriibu, uz kuru skolu vinju atvasei septembrii bus jaadodas :(
Beerns tachu arii psihologjiski ir jaasagatavo jaunajaam paarmainjaam, nevar tachu 2 dienas pirms 1. septembra beernu nostaadiit fakta priekshaa, ka tagad vinjam bus jauni dziives apstaaklji, bet tas jau laikam "augshas" neinteresee, taads "siikums" kaa beerns... :(

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 11:25

...

es te gribētu nedaudz oponēt "pieturas zīmēm" Papildus naudu neviens neatradīs nav agrākie laiki, kad varēja aizbraukt pie ministriem un paraudāt pie vestes un iedeva, bet arī deputāti šeit nav vainīgi ,jo viņiem jau algas būs maziņas salīdzinoši ar novada vadības algām. Un vienalga ,tā nauda ne ko, neizteiks priekš skolutāju atalgojuma. Ja VALSTS piešķrtā nauda samazinās par 59% tad kur vainīgi ir jaunie deputāti un izglītības pārvalde. iepriekš bija skolotājus pa daudz izlaiduši un nu jau Jūs pieņemat to kā pašu par sevi saprotamu. var dalīt naudu pēc skolēnu skaita, bet arī to nosaka ministrija ne novads vai izgl.parv. un ko tad darīs mazās skolas ja tā izdarīs. vienā vārdā Jūs pārmetiet skolu likvidāciju otrā iesakiet tieši to darīt. Tad vismaz paši tieciet skaidrībā ko gribiet!

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 10:35

$$$

Kápéc Gulbenes novada skolotájiem bús bezalgas natva'linájums? Citur republiká visiem tiek maksáts.

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 10:01

!!!

Ja atradīs papildus naudu (piemēram, ietaupīs uz deputātu algām), lai tik nelikvidē, bet skolām domāto valsts finansējumu lai sadala GODĪGI pēc skolēnu skaita.

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 09:32

,,,

Mēs te lasām par Smilteni, bet kā tad ir ar Gulbenes novadu ? Jaunā novada vadītāja S.Duļbinska taču savā pirmsvēlēšanu kampaņā solīja, ka nevienu skolu nelikvidēs. Kā tad tā ?

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 09:12

BBB

Skolās vajadzētu samazināt arī apkalpojošo peresonālu- apkopējas, kurinātājus u.tt., jo vai tas ir normāli, ja uz 90 skolēniem ir kādi 10 apkalpojošā personāla darbinieki, kuri 9:00 iet uz darbu un 13:00 - 14:00 jau dodas mājās. Toties algu saņem vai nu minimālo, vai pat par 1,5 likmi. Bijušie pagasti, tur aizplūst nenopelnītā naudiņa!

pirms 11 gadiem, 2009.07.14 23:52

nu gan

Cik ilgi bijusī Gulbenes rajona izglītības pārvaldes vadītāja L.jansone skolotājiem un skolām pūtīs miglu acīs. Ir beidzot jāpasaka, kuras skolas likvidēs, kuras reorganizēs un punkts. Cik tad var muļļāties? Kam mums tādi izglītības vadītāji kā Jansone ir vajadzīgi, ja nav spējīi pieņemt nekādus lēmumus?

pirms 11 gadiem, 2009.07.14 16:58

...

Kā viss šis ir apnicis! Beidziet tēlot un runājiet skaidri. Izlasot man uzreiz ir skaidrs par kurām skolām runā. Strādāju skolā un zinu to, ka skolotāji ir ar mieru strādāt par minimālo algu, bet atkal ir pret to. Sāp sirds!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.14 16:50

Vietējās ziņas