Gulbenes novadā vecāki bija vēlējušies lielāku atbalstu no valsts 12

“Kāpēc valstī COVID-19 pandēmijas laikā netika paredzēta kaut daļēja izdevumu kompensēšana skolēnu vecākiem, skolotājiem par neierobežota interneta lietošanu (pirkšanu) mājās, lai varētu nodrošināt attālināta mācību procesa norisi? Kāpēc nebija paredzēta kompensācija, kaut daļēja, skolēnu ģimenēm, skolotājiem par atbilstošu elektronisko iekārtu iegādi? Ja kompensēti tiktu jau 5 eiro mēnesī, tas jau vienalga būtu atbalsts!” “Dzirkstelei” telefoniski vēstījusi kāda gulbeniete, kura vēlējās būt anonīma.
Laikraksts šo jautājumu lūdza komentēt Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājai Egitai Diurei, kura skaidro: “Jāuzsver, ka ārkārtējā situācija ir neierasti apstākļi visai sabiedrībai un lēmumi par ārkārtas regulējumu dažādās nozarēs tapa īsā laika posmā un prasīja no visām iesaistītajām pusēm pielāgošanos un papildu darbu. Par atbalstu iedzīvotājiem (skolēnu vecākiem) var lemt pašvaldība, jo tā ir vistuvāk iedzīvotājiem un zina savu iedzīvotāju situāciju un akūtākās vajadzības. Savukārt, attiecībā uz atbalstu skolotājiem - pirms ārkārtējās situācijas ieviešanas Izglītības un zinātnes ministrija aptaujāja skolas, vaicājot, kāds ir skolu un skolotāju tehniskais nodrošinājums, lai strādātu attālināti. Lielākā daļa atbildēja, ka skolas resursi ir pietiekami, lai nodrošinātu attālinātās mācības, tostarp interneta pieslēgums, datortehnika un IT speciālistu atbalsts. Ministrija arī radīja iespēju nodrošināt vairāk nekā 5000 viedierīces skolēniem, lai viņi varētu mācīties attālināti. Šie un vēl citi atbalsta mehānismi (piemēram, mācību stundas TV ekrānā www.tavaklase.lv ) tika nodrošināti attālināto mācību laikā. Varbūt kāds var teikt, ka varējām sniegt vēl lielāku atbalstu, tomēr to, ka ministrija neatbalstīja pedagogus un skolēnus attālināto mācību laikā, gan nevar teikt. Tika sagatavotas arī daudzas vadlīnijas, ieteikumi, kā mācīties ērtāk, ātrāk, kā neuzdot sarežģītus uzdevumus.”

Pievieno komentāru

Komentāri 12

gulbenietis

tieši taa ,vareeja straadaat skolas,neviss maajas,
skolas ir internets un tt.kaaapeec valstij jaapmaksaa skolotaajai maajas internets.?
Tad varbuut katram skolniekam maajas buutu jaapmaksa interneta pieslegumu?

pirms gada, 2020.06.04 10:46

!!!

Starp citu, Tele2 nodrošināja bezlimita bezmaksas internetu telefonā.

pirms gada, 2020.06.04 14:07

Ance

Skolotājam ir jāstrādā skolā,nevis mājā. Tur pilnīgi viss ir nodrošināts. Pašiem ne par ko nav jāmaksā. Un vēl simtu un vienu mājas darbu izdara ar skolas datoriem. Plus vēl skaipā izrunājās ar mazbērniem pa stundiņai. Vēl draugos pasēž,vēl kārtis paspēlē. Nudien,ja pati ar savām acīm nebūtu redzējusi,tad neticētu,ja kāds stāstītu. Nav jau žēl, bet ja sākat par kaut ko sūdzēties,tad būtu vispirms jādomā.

pirms gada, 2020.06.04 13:09

Janka

Cik zinu, tad skolas tika kurinātas minimāli. Mūsu skolotāja teica, ka ir ļoti auksti un grūti strādāt.

pirms gada, 2020.06.04 14:05

Gulbeniete

Skolotāji jau tā strādā mājās, lai sagatavotu stundas, lai izlabotu pārbaudes darbus. Šajā laikā daudziem skolotājiem katru dienu nāca milzīgs daudzums vēstuļu un ziņu watsapā, jo daudziem skolēniem bija svarīgi saprast un zināt, nevis paļauties uz to, ka pārbaudes darbus izpildīs zinošāki cilvēki, šeit domāju mammas, brāļi māsas un dažkārt pat omes. Reizēm darba laiks ievilkās līdz 3 naktī un ne jau tāpēc, ka nemācētu organizēt savu darbu, bet gan tāpēc, ka mājās ir savi bērni, plus katru dienu tiešsaistes sanāksmes. Nevarētu teikt, ka skolotāji gulēja kājas gaisā sacēluši un neko nedarīja.

pirms gada, 2020.06.04 16:41

Salvis

Vai ta skolotājiem vēl mazas algas,uz šī rēķina tak vajag pielikt jo redz kā tērējās no mājām strādājot! Šausmas ka tik skolotāji nepārpūlās strādājot,a parasatais cilvēks kurš strādā fiziski smagu darbu ar virsstundām saņem uz pusi mazāku algu kāpec tad to neviens neredz????

pirms gada, 2020.06.05 10:01

Janka

Nedaudz, bet ir jau arī labas skolotājas, kurām darbs ir sirdslieta. It sevišķi jaunās, kuras vēl nav sabojājusi ikdienas rutīna un nauda.

pirms gada, 2020.06.05 13:18

Skolas vispār nekurinājamtāpēc skolotāji strādāja mājā no saviem datoriem.

pirms gada, 2020.06.04 14:40

Gulbeniesi

Ko jus cerat no domes , kadu palidzibu ta ir pedeja mulkiba.pasi dzembejat pasi domajat par saviem berniem.tagat milie cilveki neviens neko nepalidzs bet liek sava kabata,ka jus vel nesat ieverojusi.

pirms gada, 2020.06.05 04:31

skolotāja

Strādāju skolā,jo mājās arī ir skolēni,kuriem bija tiešsaistes stundas.Paralēli blakus nebija iespējams vadīt savas stundas.
Skola bija tik auksta,ka katra darbdiena bija pārbaudījums veselībai.Džemperu džemperos,mici galvā.

pirms gada, 2020.06.05 08:42

Ance

Nu gan runājam muļķības!!! Skolas nekurina. Kā tad citi strādnieki strādāja katru dienu un neviens nenosala skolās? Darba bija vēl vairāk kā ikdienā. Gan iekšā klasēs,kur varēja tā pa īstam redzēt,cik katrs skolotājs ir kārtīgs vai ne,gan ārā. Tie darbi lauku skolās vispār nav padarāmi. It īpaši ,ja tiešie pienākumi veicēji mēnešiem dzīvo uz lapas. Vai izglītības nodaļai tur nekas nebūtu sakāms?

pirms gada, 2020.06.05 15:44

Ak vai, vai, vai

Betlers? Jādomā, tāpēc, ka saraksta iesniedzējs tik slikti pārzina novada īstos spīdekļus, ka nespēj tādus saskaitīt vairāk par nepilniem trīsdesmit, tādēļ turpina drudžaini palildināt sarakstu ar tiem, kuri vienkārši labi dara savu darbu, bet paliekošas vērtības atstāt nav spējuši. Pagaidi vēl mazliet, līdz saraksta beigās nonāks arī pie tava vārda...

pirms gada, 2020.06.05 17:39

Vietējās ziņas