Gulbenes novadam - jauni draugi Sicīlijā, gaida ciemos jau jūlijā 3

Gulbenes novadam veidojas draudzība ar pašvaldību Sicīlijā. Par to vietējos deputātus informējusi Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone.
“Jāteic, ka draudzība/sadarbība vēl tikai pamazām lēniem solīšiem dibinās. Pirmo soli spēra Sicīlijas pašvaldība, mūs uzrunājot. Sicīlijā mitinās Itālijas latviešu kora „Saule” diriģente Ilze Atardo, kura iepazinās ar mazpilsētas Palma di Montekjaro skolas direktori,” “Dzirkstelei” stāsta novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Gunta Kalmane.
Viņa zina teikt, ka mazpilsēta Palma di Montekjaro esot romāna „Gepards” autora Džuzepes Tomazi di Lampedūzas dzimtas vieta. Tur ļoti godājot ne tikai rakstnieku, bet arī viņa dzīvesbiedri Aleksandru fon Volfu. Tieši tāpēc Sicīlijas pašvaldība izteikusi vēlēšanos gūt draugus Latvijā.
“Ilze Atardo atrada mūs, pateicoties gulbenietei Elīnai Karulei, kura šobrīd dzīvo Itālijā, un ieteica sazināties ar mūsu pašvaldību. Interesants fakts ir tas, ka mazpilsētas Palma di Montekjaro skolā pagājušā gada martā tika atklāta zāle, kas veltīta Aleksandrai fon Volfai. Zāles vienu sienu rotā gleznojums, kurā attēlota Stāmerienas pils. Tā ir labvēlīgu apstākļu sakritība, ka esam uzzinājuši šo patiešām pārsteidzošo faktu!” saka G.Kalmane.
Viņa piebilst, ka pašlaik notiek sarakste ar Palma di Montekjaro pašvaldību. “Esam pie sevis ciemos uzaicinājuši gan pilsētas mēru, gan skolas direktori. Cerams, jūlijā viņi apmeklēs Gulbenes pilsētas svētkus, iepazīties ar Stāmerienu, kā arī varēsim pārrunāt iespējamo sadarbību kultūras, izglītības un mākslas jomā. Sadarbību atbalsta arī Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastjāno Fulči, kurš septembrī viesojās Gulbenes novadā,” stāsta G.Kalmane.
Gulbenes novada pašvaldībai jau oficiāli skaitās viena sadarbības pašvaldība Itālijā – Valdīnas pašvaldība. Taču ar šo partneri kopīgas aktivitātes vairākus gadus nav notikušas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

gff

Nu ta varēs tik nemt atvalinajumus un draudzeties.

pirms gada, 2019.06.12 14:37

s

kauna nav pa nodokļu maksātāju naudu izklaides braucienus organizēt ZAGĻI

pirms gada, 2019.06.12 19:48

Vietējās ziņas