Gulbenes novadās apsēj tikai daļu no plānotā

Ziemāju sējumos situācija šobrīd Latvijā ir atšķirīga, tostarp lielā mitruma dēļ daudzviet dīgt sākušie ziemāji ir nosmakuši un sapuvuši, informē aģentūra "Leta".

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktajos apsekojumos secinājuši, ka "ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, - pakalni zaļi, ielejas izmirkušas,", atzīmējot, ka daudzviet bojā gājušos ziemāju sējumus nāksies pārsēt ar vasarājiem.

Centrā arī minēja, ka Latgalē vēlās sējas dēļ ziemāju iesēts maz un to attīstība šajā reģionā iekavējusies, arī ziemas rapsis, lai gan izskatās labi un nav pāraudzis, iesēts diezgan maz. Apmierinoši izskatās tie sējumi, kuri iesēti agrāk un kur nav bijusi smaga augsne, izņemot ieplakas, kurās sakrājies ūdens.

Gulbenes apkārtnē pat lielākās saimniecības līdz šim spējušas apsēt tikai daļu no plānotā.

"Lielākā Gulbenes saimniecība "Lācīši" iesējusi pusi no plānotajiem ziemājiem - 190 hektāru kviešu un 90 hektāru rapša. Uz rapša laukiem ir lielas ūdens lāmas, kas liecina, ka meliorācijas sistēmas nestrādā kā nākas un nespēj novadīt nokrišņu ūdeņus. Turklāt uz laukiem dzīvojas arī simtiem gulbju, noēdot jau iesēto. Savukārt mazākie zemnieki, kuriem ir līdz 100 hektāriem zemes, ziemājus nav iesējuši vispār," informēja Gulbenes LLKC augkopības speciāliste Ingrīda Šteinberga.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas