Gulbenes pārvalde varētu būt mazākā novadā 27

Likums neparedz pilsētas pārvaldes izveidošanu, jo novada centrs ir Gulbenē. Tomēr arī pilsētas pārvalde ir izveidota un pagaidām visi bijušie pilsētas domes darbinieki strādā Gulbenes  pārvaldē.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska pagājušo pirmdien finanšu komitejā pauda, ka pilsētas pārvaldes pastāvēšana nenozīmē dubultu darbību novada centrā  – Gulbenē. “Pilsētas pārvaldē noteikti darbinieku būs mazāk nekā pagastu pārvaldēs,” teica viņa un atzina, ka pilsēta tomēr veido trešdaļu novada iedzīvotāju un tātad arī apjomīgu budžetu. 

Tomēr, kā uzsvēra S.Duļbinska, “nebūs neviena lieka darbinieka ne pilsētas pārvaldē, ne novada domē, un funkcijas netiks dublētas”. Daži viņas izteikumi liek secināt, ka starp novada domes deputātiem notiek diskusija par pilsētas pārvaldes nepieciešamību. Piemēram, Aldis Strads sēdē izteica priekšlikumu, ka būtu jādomā par novada domes sapludināšanu ar bijušajiem Gulbenes pilsētas domes darbiniekiem. Novada domes juridiskās un personāldaļas vadītāja Vita Kravale “Dzirksteli” saka, ka pagaidām vēl neviens bijušās pilsētas domes darbinieks nav pieņemts darbā novada domē. Daži esot tikai uzrunāti. 

S.Duļbinska sēdē pauda, ka ir jābūt vienam cilvēkam, kas rūpējas par Gulbeni. Tas var būt kā pilsētas pārvaldnieks, tā novada domes izpilddirektora vietnieks. Tomēr priekšsēdētāja pauda, ka diezin vai izdosies daudz ietaupīt, likvidējot vienu no 14 pārvaldēm novadā. Viņasprāt, tas būtu tulkojams kā solis “pret pilsētu”.

Gulbenes pilsētas domē, kā  noskaidrojusi “Dzirkstele”, pagaidām vēl neviens nav brīdināts par atlaišanu no darba. Visi turpina strādāt un nezina, kāda būs viņu nākotne.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

...

XXL! Tā nav juridiska nekompetence, bet iedzimta glupība. KĀTAD - jUMS BIJA TAS ZEMAIS IZGLĪTĪBAS LĪMENIS

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 22:27

to XXL

Nu gan vienai sprauga pavērās!!! Kurai no nosauktajām ar daudzajām darbvietām!bet kā tagad, vai nāk klāt vēl alga novadā domē?

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 22:15

Naivā

Lūdzu paskaidrojiet man,muļķei:
1. Gulbene oficiāli nosaukta kā novada centrs. Tātad uz bijušās domes bāzes bija jāveido jaunā struktūrvienība - novada dome (te es nedomāju konkrēti darbiniekus).
2. Izveido pagasta pārvaldes. Var piekrist vai nepiekrist formai,kā to darīja,bet tas ir izdarīts.
3. Rajona padome savas un funkcijas un materiālo bāzi loģiski nodod novada domei.
4. Par pilsētas domes un rajona padomes darbiniekiem. Šādā gadījumā labākais variants ir Likumā noteiktajā kārtībā abu institūciju darbiniekus atlaist. Pēc atkal Likumā noteiktajā kārtībā: iecelt vai rīkot konkusu uz konkrēto amata vietu.
ESOŠAIS MUDŽEKLIS MAN NAV SAPROTAMS.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 11:31

Hei

Nevis varēja atrasties, bet visticamāk atrodas joprojām. varbūt jāpaprasa pasām viņām

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 10:43

...

Par Stepanova kunga daudzo amatu apvienošanu mēs diskutējām daudz un diezgan, taču atliek tikai nobrīnīties, kā šīs abas kundzītes varēja atrasties viena 8 vietās otra 6 vietās vienlaicīgi. Sanāk, ka strādājot dienā 1 stundu katrā vietā var nopelnīt TĀDAS algas, Stepanovs nav konkurents. Nu ko, bardaks turpinās. Atliek vien cerēt, ka Duļbinskas kundze lasa komentārus, un tā tas arī ir, tad noteikti jau zin, cik stundas dienā strādā novada darbinieki. Tālu tā tiksim...

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 09:33

***

pilsētai noteikti jābūt kārtīgam saimniekam(cei),pilsētai vajag attīstību,tā taču ir visa novada vizītkarte.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 09:18

Valsts naudas maka šķērdētāji!!!Labi teikts!Ha ,ha!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 18:30

ToDaži fakti

Redziet nu!Vai tad šīs "dāmītes" padosies ar labu?Spiegs un kārpīsies kā negudras ,lai tikai saglabātu Valsts naudas maka šķērdētāju amatus!Vai ne tā?Un viņas ir baigi noslogotas,ja var padarīt tik daudz darba?Vai nebūtu citi cilvēki ,kas par krietni mazāku atalgojumu darītu to pašu darbu un vēl labāk?Atceramies kaut vai Pasta priekšnieku!Uzreiz atradās vietā.Tā,ka novada domē ar var līdzekļus ietaupīt!Tad nebūs jādomā ,kuru nu apkopēju atlais,lai tikai cēneri ietaupītu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 15:11

Nu mīļā Sandra,saturies!Tev tak tās večas acis izknābās,ja kaut vienu aiztiksi!Ar Kravali priekšgalā!!!!!Hi!

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 14:24

tai Gaida

Izskatās, ak Jūs varētu būt pirmā, kuru darba devējs ieliks kategorijā "nepraša", jo Jums ir lielas problēmas ar garumzīmju un pieturzīmju lietošanu rakstītā tekstā ;)

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 14:19

Gaida

tagad ir pats labakais laiks gan privata sektora, gan valsts iestādēs, kad var atbrivoties no slinkiem un neprasam....tagad cilveki noverte, kas ir darbs, ka tas javeic..ticat man jau parvertetas lietas un tiek nesti rezultati pozitivi......skan nezeligi, bet slinki var slinkot majas....

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 13:34

tam Xa, Xa

Interesanti, kad būs konkurss uz brīvajām darbavietām pārvaldēs?
*************************************************
Māmiņ, cik Tu esi naiva! (citāts no LV filmas "Limuzīns Jāņunakts krāsās")

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 12:15

tam tā darītu privātais

Jāatlaiž abi un jāpieņem 1, kurš divu vietā minēto padarīs pa 8 h pilnībā un efektīvi atdodod sevi tikai konkrētam darbam par attiecīgu atalgojumu.
*********************************************************
... līdz brīdim, kamēr pastāv bizness un ir intelektuālie resursi ko pārpirkt no valsts un pašvaldību iestādēm:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 11:59

Xa, Xa

Interesanti, kad būs konkurss uz brīvajām darbavietām pārvaldēs?

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 11:50

lauciniece

Pilnīgi piekrītu iepriekš izteiktajam viedoklis, ka novada dome bija jāveido uz pilsētas domes bāzes, pieņemot darbā labākos gan no pilsētas domes, gan rajona padomes.
Un tikmēr, kamēr novada pārvalde tiks veidota uz "partejiskajām interesēm" nevis domājot par novada cilvēkiem /gan lauciniekiem, gan pilsētniekiem/, būs tikai "vietējā mēroga bardaks"' un viens otra "ņammāšana".

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 10:10

tā darītu privātais

Jāatlaiž abi un jāpieņem 1, kurš divu vietā minēto padarīs pa 8 h pilnībā un efektīvi atdodod sevi tikai konkrētam darbam par attiecīgu atalgojumu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 09:58

lauciniece

“Pilsētas pārvaldē noteikti darbinieku būs mazāk nekā pagastu pārvaldēs"/S.Duļbinska/

"pagaidām vēl neviens bijušās pilsētas domes darbinieks nav pieņemts darbā novada domē"/V.Kravale/

Urrā! Mēs rullējam;) Vai tad nav vienalga, vai tas ir bij. Līgo pagasts ar pāris simtiem, vai Gulbene ar trešdaļu rajona iedzīvotāju- visur pa 1 pārvaldniekam. Pilsētas Domes darbiniekus "iztīrām", jo tie ir Stepanova "piekritēji", tātad MUMS neder;) Dzimtsarakstu nodaļu gan vajag veselu piecu rajonā, bet tas nākotnē atmaksāsies, jo jaunie no Īrijas brauks laulāties "dzimtajās mājās"...

Atliek tikai pabrīnīties par cilvēku "domāšanu" ...
ha ha ha...

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 09:57

...

Vai nav jocīgi, Līgo pagastā ir vajadzīga pagastmāja ar pilnu štatu, bet Gulbenes pilsētā lūk var iztikt ar pāris cilvēkiem. Vai nav absurds ? Izskatās, ka viss novadā tiek darīts pret pilsētu. Nu ko tantuki, dabūjāt, ko gribējāt, slikti bija vecie, vismaz kaut kas notika, tagad neko nedabūsiet, aplasīs, acis nepamirkšķinās.

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 09:46

Man ar raibas acis sametās. Ja jau tāda alga, tad par zilām acīm nemaksās - jāstrādā ļoti daudz! Tad jau minētajām kundzītēm pie pašreizējās slodzes nevajadzētu sūdzēties, pierasta lieta...

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 08:14

to nesaprotu

Kā tad tā. Nesen vēl visi norēja Nikolaju, ka tas daudzus darbus dara, tagad izrādās visi tādi universālie karavīri. Un nekas, pat atbalsta vēstules no darba kolektīviem saņem. Nekas, nekas, atgriezīsies Nikolajs un izdarīs rindu tīrīšanu. Nevarēs vairs darba laikā indīgus info izplatīt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 07:23

Vietējās ziņas