Gulbenes pašvaldība maksās stipendiju topošajai ārstei, kura strādās Jaungulbenē 7

Lai Jaungulbenes pagastam piesaistītu jaunu topošo ģimenes ārsti, Gulbenes novada pašvaldība uz četriem gadiem ir piešķīrusi ikmēneša 300 eiro stipendiju (pēc nodokļu nomaksas) 25 gadus vecajai Arnitai Stradei no Dzelzavas pagasta.
Par to vietējie deputāti nobalsoja 25.jūlija domes sēdē.
A.Strade vasaras laikā jau tagad praktizējas Jaungulbenē. Jauniete ir Rīgas Stradiņa universitātes studente, viņas mērķis ir apgūt 2.līmeņa studiju programmu “Medicīna” un profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Rezidentūra medicīnā” ģimenes ārsta specialitātē. “Līgums paredz, ka pēc studiju pabeigšanas, šai ārstei novadā obligāti būs jānostrādā pieci gadi,” uzsver novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs. Viņš piebilda, ka nosacījumi paredz – ja šī prasība netiek izpildīta, līgums tiek lauzts un nauda, ko stipendijā samaksājusi pašvaldība, ir jāatmaksā atpakaļ. 
J.Antaņevičs arī zina teikt, ka pašlaik Gulbenes novada pašvaldība finansiāli jau atbalsta divus topošos ārstus, maksājot tiem stipendiju. Vēl vienā citā gadījumā mediķi, kuram stipendiju maksāja pašvaldība, pārpirka Cēsis. Tā kā tad līgums ar Gulbeni tika lauzts, visa samaksātā nauda pašvaldībai tika atmaksāta atpakaļ. 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

!!!

Svešajiem maksā, bet sava novada studentiem naudas nav!

pirms gada, 2019.07.26 17:41

ārprāc

Tik grūtas studijas un savu karjeru aprakt tajā čuhņā.

pirms gada, 2019.07.26 18:40

###

Tā ir viņas izvēle

pirms gada, 2019.07.26 19:55

LV

Sen jau vajadzēja atgriezties pie šī modeļa - pašvaldības finansē studentu, un tad viņam obligātie gadi jānostrādā attiecīgajā pašvaldībā!
Tā vismaz attālākie novadi iegūtu jaunos speciālistus!
..un ja vēl izveido ģimeni....

pirms gada, 2019.07.27 11:16

Urbis

Gan jau kādam domes p..ņam māsa vai topošā sieva...

pirms gada, 2019.07.28 14:11

uf

Varēs meitene specializēties vecuma slimībās, jo kādam tas Aleju pansionāts būs jāpieskata.

pirms gada, 2019.07.29 21:25

Vietējās ziņas