Gulbenes pašvaldība savam uzņēmumam atļauj aizņemties naudu trīs daudzdzīvokļu māju renovēšanai 1

Gulbenes pilsētas domes deputārti ceturtdien, 27.martā, nolēma atļaut savam uzņēmumam - SIA "Gulbenes nami" - aizņemties naudu kādā Latvijas kredītiestādē trīs daudzdzīvokļu māju renovācijai pilsētā. Šīs mājas atrodas Rīgas, Ābeļu un Oskara Kalpaka ielā. Pēc Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Valta Kraukļa lūguma "Dzirkstele" nenosauc precīzu šo māju adresi.

Domes lēmums paredz, ka SIA "Gulbenes nami" par katras mājas renovāciju parakstīs atsevišķu aizņēmuma līgumu ar kādu no Latvijas kredītiestādēm. Divas mājas irecerēts renovēt par 84 000 latu katru, bet vienu māju - par 42 400 latiem.

 

Domes sēdē piedalījās arī SIA "Gulbenes nami" valdes loceklis Ilgvars Kalmanis. Viņš atbildēja uz domes deputāta Agra Kora jautājumu, vai arī citas Gulbenes daudzdzīvokļu mājas varētu tikt renovētas un uz kādu aizņēmuma maksimālo kopsummu šā darba veikšanai uzņēmums orientējas. "Kopsummā - pusotrs miljons latu," sacīja I.Kalmanis.

 

Savukārt deputāte Inese Stalidzāne vaicāja, kas apmaksās šo aizdevumu. Piklsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs apliecināja, ka tie būs iedzīvotāji. Domes izpilddirektors Gvido Stucka piebilda: "Tikai un vienīgi iedzīvotāji."

 

A.Koris vaicāja, kas notiks, ja kāds no renovējamās mājas iedzīvotājiem nemaksās prasīto naudu par šā darba veikšanu. G.Stucka klāstīja, ka tādā gadījumā iedzīvotājs, visticamāk, zaudēs dzīvokli.

 

V.Krauklis skaidroja, ka kredītu saņemšanā ir zināmi nosacījumi. Ja daudzdzīvokļu mājas 80 procenti iedzīvotāji nav maksātspējīgi, tad vispār nav cerību saņemt kredītu mājas renovācijai ar ēkas apsaimniekošanas uzņēmuma starpniecību. 

 

Ja kādā no renovējamajām mājām ir pašvaldības dzīvokļi, tad kredīta atmaksas gaitā pilsētas dome par īrnieku piemaksās summas starpību, kas pārsniedz dzīvokļa īres maksas griestus, kas ir 35 santīmi par kvadrātmetru.

 

Jau pēc domes sēdes A.Koris "Dzirkstelei" teica, ka realitāte ir tāda: ja iedzīvotāji vēlas dzīvot labāk un taupīt siltumu, maksājot par to mazāk, tad ir jāiegulda līdzekļi, ir jāaizņemas nauda.

 

Savukārt V.Krauklis "Dzirkstelei" klāstīja, ka dzīvokļu īpašnieki ir tie, kas izlemj, vai daudzdzīvokļu māju vajag renovēt un siltināt. "Vajadzīgs 51 procenta mājas dzīvokļu īpašnieku lēmums un viss var notikt," saka viņš. Pēc tam jau notiekošo kontrolē būvvalde.

 

Reiz jau Gulbenē bija gadījums, kad kādas mājas dzīvokļu īpašnieki par to bija vienojušies un vēlējās bankā aizņemties naudu ar namu apsaimniekošanas pašvaldības uzņēmuma starpniecību, taču toreiz pilsētas dome tam nedeva savu piekrišanu. Tāpēc projekts netika realizēts.

  

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Inese

"dzīres maksas griestus" arī tagad nosaka?!?!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.03.28 16:10

Vietējās ziņas