Gulbenes pašvaldības izaugsmei plāno novirzīt 2,6 miljonus 3

Lai sekmētu Latvijas pašvaldību izaugsmi, reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) aicinās valdību izveidot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu aktivitāti pašvaldību izaugsmes sekmēšanai, novirzot tai 308 miljonus latu.

Pilsētvides programma ir pagaidām vienīgā, kur pašvaldības, balstoties uz attīstības programmām, pašas var noteikt prioritārās jomas Eiropas līdzekļu ieguldīšanai, norādīja Zalāns.

Gulbenes pilsētas dome plāno par 2,6 miljoniem latu rekonstruēt pilsētas centrālās ielas, paredzot arī novecojušo inženierkomunikāciju renovāciju un neesošo komunikāciju izbūvi.

LETA informē, ka aktivitātei "Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai" kopējais pieejamais finansējums ir 209,21 miljons latu, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 177,83 miljoni latu un nacionālais publiskais finansējums 31,38 miljoni latu. Aktivitātes īstenošanu nodrošina RAPLM kā atbildīgā iestāde un Valsts reģionālās attīstības aģentūra kā sadarbības iestāde.

Piesaistot ES fondu finansējumu, mērķis ir nodrošināt pilsētu izaugsmi, sekmējot uzņēmējdarbības un tehnoloģiju attīstību, uzlabojot pakalpojumu pieejamību un sasniedzamību, kā arī nodrošinot vienādas iespējas visām iedzīvotāju grupām.

Aktivitātes īstenošanas gaitā finansējums ir pieejams 16 nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem - Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Liepājai, Rēzeknei, Valmierai, Ventspilij, Aizkrauklei, Cēsīm, Gulbenei, Kuldīgai, Līvāniem, Madonai, Saldum, Smiltenei un Talsiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kas ir pilsētas centrs? :) Cik no šiem līdzekļiem aizies administrēšanai, pārraudzībām un prezentācijām un cik reāli novada centrs būs sasniedzams attālākajiem sūnu ciemiem, kur Balto lāci nesagaidīt :0

pirms 11 gadiem, 2009.03.26 09:27

...

Kas ilgi nāk, tas labi nāk... Pacietību pilsētniekiem un izturību vadībai...

pirms 11 gadiem, 2009.03.25 12:58

Lida

Tad jau būs jāvelk ārā savas vecās skrituļslidas, ja pa 2,6 milj. lautu rekonstruēs ielas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.25 12:47

Vietējās ziņas