Gulbenes pilsētas domē štatus nesamazinās

Kāpēc vajadzīgi divi juristi?
Dzīvojot taupības režīmā, Gulbenes pilsētas domē pagaidām netiek plānota štatu samazināšana. Par to "Dzirksteli" informē Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Par diviem darbiniekiem mazāk pašvaldībā kļuvis, pārvācoties no vecajām domes telpām uz rajona padomes ēkas pirmo stāvu. Tas arī pagaidām ir viss.

Domājot jau veidojamā novada kontekstā, N.Stepanovs uzsver, ka "daudz asāks jautājums" būs par darbinieku atalgojumu.

 

"Nevar maksāt visiem vienādi. Viens sēž un strādā pilnu dienu, varbūt arī izskrien uz veikalu. Bet ir arī tādi, kas vienu pirkstu pakustina," saka domes priekšsēdētājs.

 

Pat trūkst darbinieku

"Ka taupības režīms būs, tas ir viennozīmīgi. Nevaram atļauties štatu palielināšanu. Lai gan vajadzētu! Piemēram, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā ir teikts, ka 1000 iedzīvotājiem ir jābūt vienam sociālajam darbiniekam. Nav! Ir mazāk. Ja likums paredz, ir jāpieņem trūkstošie darbinieki, tas nozīmē ieplānot budžetā lielākas finanses. Šodien jau pieņemt darbā? Vai tomēr paciesties gadu, divus gadus? Laikam šodienas situācijā otrais variants ir pareizākais. Nepaplašināties. Tas ir vienīgais loģiskais risinājums," saka N.Stepanovs.

 

Patīk jaunatne domē

Tajā pašā laikā viņš atzīst: "Man ļoti patīk, ka jaunatne tomēr nāk uz Gulbeni atpakaļ, mums domē arī ir jauna darbiniece - jurista palīdze."

 

Gulbenes pilsētas domes deputāts Andis Caunītis domā citādi.

 

"Gulbenes pilsētas domes jurists, šķiet, ir aizņemts ar privāto biznesu un viņam bieži vien pietrūkst laika juridiski pareizi apskatīt pašvaldību interesējošos jautājumus. Savukārt jurista palīgs domē, kas pašlaik šajā darbā iestrādājas, dara tik, cik var. Bet juristam pašvaldībā būtu jāstrādā ar pilnu slodzi un pilnu atbildību," pauž A.Caunītis.

 

Cēsu domē ir 4 juristi

"Cēsu pusē ir vairāk nekā 16 000 iedzīvotāju. Tur pašvaldībā jau strādā četri juristi un grasās darbā pieņemt vēl piekto. Mums Gulbenē ir nepilni 10 000 iedzīvotāju. Visu laiku uz visu pašvaldību ir bijis tikai viens jurists - Guntars Sīmanis -, kuram dažs te pārmet sazin ko. Viņš patiešām ir profesionālis savā jomā. Viņš ir gudrs arī kā advokāts," uzsver N.Stepanovs.

 

Viņš uzsver, ka abu juristu darba slodze ir vienmērīgi sadalīta.

 

"Ja jūs zinātu, cik tagad jāgatavo dokumentu! Vienam juristam jāspecializējas tikai divās trīs pozīcijās. Otram jāpārbauda domes lēmumu projekti un jāpārstāv pašvaldība tiesvedībā. Ja jūs zinātu, kādas čupas lēmumu es katru dienu parakstu! Katru pašvaldības lēmumu cilvēkiem ir tiesības apstrīdēt likumā noteiktajā kārtībā. Un daudzi arī apstrīd. Un kā vēl! Tas ir normāli, tas ir labi. Gadās arī, ka pierādās pašvaldības kļūda tajā vai citā lēmumā. Tad mēs šo kļūdu labojam, ja tas ir bijis mūsu darba brāķis vai arī esam palaiduši gar ausīm kādu svarīgu informāciju," saka N.Stepanovs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas