Gulbenes rajonā būs tikai trīs mežniecības

Valsts meža dienesta reorganizācija paredz līdz gada beigām slēgt 34 mežniecības. Gulbenes rajonā jau pavasarī tika apvienota Gulbenes un Jaungulbenes mežniecība, izveidojot vienu no lielākajām mežniecībām valstī. Tās uzraudzībā ir vairāk nekā 50 000 hektāri meža.

"Tagad līdz 1.decembrim tiks veiktas vēl dažas izmaiņas. Pie Lizuma mežniecības tiks pievienota Rankas mežniecība. Lejasciema mežniecībai beidzot tiks nodoti visi pagasta teritorijā esošie meži, no kuriem daļa bija Lizuma mežniecības uzraudzībā. Nebūs vairs tā, ka pašvaldību teritorija dalās starp mežniecībām," informē Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežzinis Andis Krēsliņš.

Ekonomē uz telpu un štatu samazināšanu
Koncentrējot mežniecības, tiks ekonomēti saimnieciskie līdzekļi. Atbrīvosies mežniecību kantora telpas Jaungulbenē. Tās piedāvās pārņemt pašvaldībai. Līdz ar to samazināsies apkalpojošā personāla darbinieku skaits, jo nevajadzēs rūpēties par šīm telpām. Tiek samazināta arī viena kantora darbinieka štata vieta, apvienojot Lizuma un Rankas mežniecību.

"Lai gan Rankas mežniecības telpu noma nebija dārga, tās tomēr nebija ne mūsu, ne arī valsts īpašums. Tāpēc nav izdevīgi ieguldīt naudu to sakārtošanā. Šogad otrs lielākais celtniecības objekts bija Lejasciema mežniecības kantoris, kur septembrī ir pabeigts remonts. Tiesa, vēl nav labiekārtota apkārtne," norāda A.Krēsliņš.

Četrdzīvokļu mājā mežniecības kantora telpas ir vienā dzīvoklī, kuram tika izveidota atsevišķa ieeja, kā arī telpas mežsargiem, mežzinim un vietniekam.


Gulbenes mežniecības kantoris atrodas Gulbenē, Lejasciemā un Lizumā - šo pagastu centros.

"Jo vairāk ir vietu, kur iedzīvotāji var saņemt informāciju un pakalpojumus, jo viņiem ir labāk. Tomēr ir rasts optimāls risinājums, lai ekonomisku apsvērumu dēļ viņi ciestu mazāk, " secina A.Krēsliņš.

Nākamgad jāiegūst augstākā izglītība
Viņš informē, ka reformai ir paredzēta otrā kārta nākamgad. 2010.gada 1.janvārī beidzas pārejas periods, kad dienestā var strādāt darbinieki bez augstākās izglītības. Lai gan daudzi mežsargi mācās, tomēr ir arī tādi, kuri nepaspēs iegūt diplomu līdz šim termiņam un kuri nav vēlējušies studēt.

"Tas nozīmē, ka būs jāatbrīvojas no tiem, kuru kvalifikācija neatbildīs prasībām. Reformas notiek visā valsts pārvaldē - tiek samazinātas tās funkcijas, tāpēc iespējams, ka arī meža dienestam nebūs jāveic tik daudz funkciju kā šobrīd un varēs samazināt darbinieku skaitu," komentē A.Krēsliņš.

Viņš prognozē, ka gaidāmā reformas kārta varētu būt sāpīgāka nekā mežniecību apvienošana. Palielinās dokumentu un reģistru veidošana, ar ko nodarbojas kantora darbinieki, tāpēc tiek palielināta to kvalifikācija. Turklāt iespējams, ka kantora darbinieku vajadzēs vairāk nekā līdz šim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas