Gulbenes rajonā četri bērni saslimst ar gripu

Gulbenes rajonā pagājušonedēļ četri bērni vecumā līdz četriem gadiem ir saslimuši ar gripu. Par to Sabiedrības veselības aģentūrai ziņojuši ģimenes ārsti, kas saslimušajiem konstatējuši gripas klīniskās pazīmes. Visi saslimušie ārstējas ambulatori ģimenes ārsta uzraudzībā. Aģentūras rīcībā nav informācijas, vai šie ir pilsētas vai lauku bērni, kā arī nav ziņu par to, vai mazuļi apmeklējuši bērnudārzu.

Sabiedrības veselības aģentūras Vidzemes reģionālās filiāles epidemioloģe Ilzīte Zaļuma "Dzirkstelei" stāsta, ka laboratoriskās analīzes, lai apstiprinātu gripas diagnozi, šiem pacientiem nav veiktas.

 

"Iespējams, Gulbenes rajonā bez šiem ir vēl citi ar gripu saslimušie," saka I.Zaļuma.

 

Taču aģentūras rīcībā ir vienīgi informācija par šiem četriem pacientiem, par kuriem ziņojuši mediķi, kas iesaistījušies aģentūras organizētajā augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību uzraudzībā.

 

Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48 līdz 72 stundām, taču tās var būt arī pēc 24 stundām līdz 7 dienām. Gripas vīruss, nokļūstot elpceļu orgānos, strauji vairojas. Vīruss iekštelpu gaisā var saglabāties 2 līdz 9 stundas. Ārējā vidē uz priekšmetiem vīruss izdzīvo un saglabā infekciozitāti līdz pat 10 dienām. Smagāk slimo cilvēki, kas slimo ar hroniskām kaitēm un kam ir novājināta imunitāte. Imunitāti novājina nepilnvērtīgs uzturs, ilgstošs stress, kaitīgi ieradumi, miega traucējumi, mazkustīgums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas