Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes rajona zemnieki protestē Valmierā

Vairāki rajona zemnieki bija to 200 lauksaimnieku pulkā, kuri no Valmieras, Limbažu un Alūksnes rajona šodien piedalījās protesta akcijā Valmierā. Uz Valmieru viņi šoreiz bija devušies ar vieglajām automašīnām, lai kopējā transporta kolonnā apmēram 7 kilometru garumā lēni pārvietotos pa Valmieras apvedceļu.

"No Gulbenes rajona ar smago lauksaimniecības tehniku aizbraukt grūti, tāpēc izmantojām vieglās automašīnas. Kopumā akcijā piedalījās apmēram 150 automašīnas, kā arī aptuveni 50 līdz 60 smagās tehnikas vienības, piemēram, traktori ar piekabēm, mēslu vedēji, baļķu vedēji, frontālie iekrāvēji, mēslu kliedētāji un pat arkli. Uzskatām, ka nepieciešams nekavējoties risināt tās lauksaimniecības nozares problēmas, kas šobrīd ir liktenīgas daudzām zemnieku saimniecībām. Visas mūsu prasības ir pamatotas," stāsta Beļavas pagasta zemniece Brigita Sirme.

 

Protesta akcijā piedalījās arī zemnieki Sniedzīte Puķe, Olita Keibeniece, Dzintars Biziks, Artūrs Kļaviņš, Āris Berģis, Normunds Kalniņš un SIA "Brīvzemnieki".

 

Akcijas dalībnieki nosūtīja prasību vēstuli valdības vadītājam Ivaram Godmanim, zemkopības ministram Mārtiņam Rozem un finanšu ministram Atim Slakterim, norādot, ka daļa valsts starptautiskā aizdevuma jānovirza lauksaimniecības nozares stabilizēšanai Latvijā, nodrošinot finansiālu atbalstu lauksaimniekiem, jānodrošina lauksaimniecības un pārtikas produktu eksports, jāmazina birokrātijas un nodokļu slog lauksaimniecībā, jānosaka kredītprocentu kapitalizācija un kredītu pamatsummas atmaksas atlikšana ne mazāk kā uz vienu gadu, kredītgarantiju un kredītresursu pieejamība uzņēmumiem un cits.

 

26.janvārī lauksaimnieki tiksies ar I.Godmani, A.Slakteri un M.Rozi, cerot sagaidīt nozares problēmu risinājumu visdrīzākajā laikā.

 

"Ja mūs nesadzirdēs, līdzīgas protesta akcijas 27.janvārī notiks katrā - arī Gulbenes - rajonā. Ar lauksaimniecības tehniku pārvietosimies pa galvenajām tranzīta ielām," saka B.Sirme.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas