Gulbenes slimnīca aicina pacientus laikus meklēt ārsta palīdzību 11

“Lai gan valstiski visi ierobežojumi un medicīniskā palīdzība vairāk šķiet pielāgota COVID-19 pacientu testēšanai un ārstēšanai, nebūt nav apstājusies citu slimību diagnosticēšana un ārstniecība,” uzsver SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektora pienākumu izpildītāja Lana Upīte.

L.Upīte norāda, ka situācijā, kad nav skaidri zināms, kad viss atgriezīsies ierastajā gaitā, dažādas citas saslimšanas nešķiro ne laiku, ne arī attīstības gaitu. Viņa apvienības vārdā aicina, lai nebūtu nepatīkamu brīžu nākotnē un ielaistu slimību būtu mazāk, doties pēc palīdzības laikus. “Ja nevar līdzēt vai nav pieejams ģimenes ārsts, valstiski atļautie medicīniskie pakalpojumi, jādodas uz uzņemšanas nodaļu. Iespējams, mūsu pašreizējās bailes inficēties, saskarties ar vīrusu rada bažas un piesardzību, tomēr neārstētas saslimšanas var atspēlēties ar ilgstošāku atveseļošanās procesu pēc tam. Konkrētajā situācijā varam apgalvot, ka mūsu speciālisti ir informēti par visiem drošības pasākumiem, kas jāievēro pie katra pacienta, un esam pilnībā pielāgojušies jaunajiem darba apstākļiem. Nāciet, sniegsim jums palīdzību, izmeklēsim, ievērojot visus drošības aspektus!” aicina L.Upīte.
Viņa stāsta, ka Gulbenes slimnīcā ir ieviesta darbinieku darba drošības kārtība, kas paredz katru rītu pirms darba uzsākšanas obligāti mērīt temperatūru un to fiksēt veidlapā, kā arī ar savu parakstu apliecināt, ka konkrētajā dienā darbiniekam nav neviena no COVID-19 simptomiem. Ja ir temperatūra, darbinieks ziņo tiešajam vadītājam un netiek pielaists pie darba.
Ārstniecības personas lieto individuālos aizsardzības līdzekļus, kas pasargā ne tikai pašu ārstu, bet arī pacientus. “Tāpat arī esam uzsākuši darbinieku testēšanu izlases kārtībā uz COVID -19, sākot ar tiem, kam ir tiešais kontakts ar pacientiem, kā arī tiek pārbaudīti citās iestādēs strādājošie, kuri arī ievēro visus drošības pasākumus,” skaidro L.Upīte.

Kopš 20.aprīļa ir atjaunoti radioloģiskie izmeklējumi un atsevišķas pirmreizējās speciālistu vizītes. L.Upīte saka, ka rindas ir, taču, ja kāda speciālista nepieejamība var kaitēt atlabšanai, jāmeklē palīdzība laikus.
“Kā iestāde esam aktualizējuši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plānu, tiek pielāgotas pacientu plūsmas, lai nodrošinātu pacientam drošu atrašanos iestādē un personālam drošu darbu. Tomēr, ņemot vērā infekcijas izplatības riskus, plānveida ambulatorie pakalpojumi netiek sniegti pacientiem ar elpceļu saslimšanas simptomiem. Ar tiem pēc palīdzības jāvēršas uzņemšanas nodaļā. Pacientu pienākums, dodoties uz ārstniecības iestādi, ir ievērot visus norādījumus par dezinfekcijas līdzekļu un medicīniskās maskas obligātu un atbilstošu lietošanu,” skaidro L.Upīte.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcas apvienība” veic medicīniskā personāla apzināšanu, kas ārkārtas situācijā būtu gatavs pievienoties mediķiem. Interesenti var pieteikties, rakstot uz e-pastu “kristine.vitola@slimnicuapvieniba.lv”. 
Apvienība uzsver, ka, izvērtējot ārkārtas situācijas gaitu valstī, kad viss mainās pat pa dienām, ir jābūt gataviem jebkuram pavērsienam. Kā zināms, pacientu ārstēšana bez medicīniskā personāla ir neiespējama, bet resursi var būt nepieciešami nekavējoties.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

ussr

un ja TURiBAS AUGSTKSKOLAS ABSOLVELNTE kūrē medicīnu,ejiet NAH,

pirms gada, 2020.04.29 18:08

Baiba

Ussr, Jūs tiešām esat aprobežots! Izglītības līmenis ir atkarīgs no studenta, ne no augstskolas. Izskatās, ka rakstītājam knapi 5.klases pabeigtas.

pirms gada, 2020.04.30 06:55

Stīvs Gulbis

Un kur mums(-īm) ir(a) traumatologs, ko?! Tik ir, kā uzraksts pie durvīm, ka pa pandēmjais laiku nav un nebūs! Varam likt savas rokas, kājas kaut kur plauktiņā, lai gaida labākus laikus!

pirms gada, 2020.04.29 21:04

likvidācija

Gulbenē nav slimnīcas. Tas, kas tur ir tagad-vienkārši apsmiekls!

pirms gada, 2020.04.30 06:22

Anniņa

kā var pieteikties uz sonogrāfiju,ja reģistratūra nav sazvanama jau 2 nedeļas

pirms gada, 2020.04.30 08:03

ja ir slims

labāk protams uz Alūksni tur paldies Dievam ir vēl slimnīca

pirms gada, 2020.04.30 09:48

Acs

Covid-19 ir labais - beidzot valsts sāk sakārtoties:)))

pirms gada, 2020.04.30 20:52

Gulbeniesi

Kapec gulbene likvideja slimnicu,un tagad kurus aizved uz balviem,ta ir morga slimnica.

pirms gada, 2020.05.01 05:42

Arī gulbenietis

Kas jums liedz mācītiem par ārstiem,tad būs gan slimnīca,gan speciālisti.Jūs domājat paķert kādu no ieelas un lai strādā par ārstu.Tāda jums tā domāšana!

pirms gada, 2020.05.02 17:14

Vietējās ziņas